Kadaň padla v Jihlavě fotbalovým výsledkem 1:0

Marcel Holl | 10.02.2014 | |

V pondělním padesátém kole zajížděla Kadaň na led Jihlavy. Opět jí nečekal lehký zápas, ale černožlutí si na svého soka věřili. Jenže zásah do nadějí zaznamenal v osmnácté minutě obránce Urbanec, jenž střelou od modré překonal Strmeně. Jak se na konci zápasu ukázalo byla rozdílová branka, která zaručila domácí Dukle tříbodové vítězství.

50.kolo, pondělí 10.2.2014
HC Dukla Jihlava - Sportovní klub Kadaň  1:0  (1:0, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 18. Urbanec (Důras). Rozhodčí: Blecha – Klein, Toman. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 1018. Střely na branku: 26:33. Průběh utkání: 1:0.
HC Dukla Jihlava: Rittich – Tobola, Mocek, Jaroš, Urbanec, Čáp, Půža, Štebih – Jícha, Pěška, Hubáček, Přidal, Březina, Střecha, Haluza, Kuřítko, Seman, Prokš, Štěpánek, Důras
Sportovní klub Kadaň: Strmeň – Opalek, Mazanec, Trefný, Szakál, Dobrovolný, Prošek, Pavlas – Chrpa, Ton, Jíra, Hromas, Hammerbauer, Kůs, Novák, Charousek, Gajovský, Chlouba, Hanták, Račuk, Hlava

Začátek utkání mezi třetím týmem s jedenáctým začal z obou stran velmi opatrně. Mírně aktivnější však byli v úvodních minutách aktivnější hokejisté Kadaně, i když hrála dvě minuty v oslabení. Hned po ubránění přesilové hry Jihlavy se dostal v šesté minutě do samostatného úniku Gajovský, který tváří v tvář proti Rittichovi kličkou do bekhendu neuspěl. Čas v první třetině velmi rychle utíkal a na ledové ploše mnoho šancí k vidění nebylo. Když už se zdálo, že první třetina vstřelenou nepřinese, tak v osmnácté minutě vystřelil od modré čáry Patrik Urbanec a jeho přesně mířený pokus skončil v brance hostujícího brankáře – 1:0. Po vstřelené brance hokejisté Dukly přidali na aktivitě a kombinovali v útočném pásmu, ale i přesto, že hráli opět přesilovou hru, tak se v první třetině již znova prosadit nedokázali. Po první třetině šli do kabin s úsměvem na tváři domácí.

Druhá třetina začala opět z obou stran velmi opatrně, když se oba celky dopouštěly častých nepřesností. Kvůli tomu také nebylo v této třetině k vidění mnoho střeleckých pokusů. Ovšem v první polovině druhé třetiny byla mírně lepším týmem Kadaň, která se pokoušela o vyrovnání. Rittich v brance Jihlavy byl však pozorný a všechny střely s přehledem pochytal. V polovině utkání jsme viděli největší šanci druhého dějství. Seman našel v útočném pásmu z levé strany volného Prokše, který střelou z první neuspěl, když jeho ránu z mezikruží dokázal Strmeň vyrážečkou vyrazit. V druhé polovině si zahrála Kadaň dvě přesilové hry, které za povedené považovat nemůže, když se nedostala ani do tlaku a domácí tyto dvě oslabení s přehledem přečkali. I po druhé třetině se šlo do kabin za stavu 1:0 pro Duklu Jihlava.

Do třetí třetiny vstoupila aktivněji domácí Dukla, která se usilovně snažila o vstřelení druhé branky, která by navýšila její jednobrankové vedení. Jihlavští hokejisté se však střelecky prosadit nedokázali a hra se úplně obrátila. Kadaň ve druhé polovině třetí třetiny výrazně přidala a snaží se o vyrovnání. Hosté ale měli velkou smůlu, že proti nim stál v brance Jihlavy Rittich, jenž byl dnes bezchybný a kráčel za čistým kontem. Největší šance Kadaně na vyrovnání přišla v samém závěru, kdy z velmi výhodné pozice nedokázal trefit odkrytou branku Račuk. Hosté poté zkusili ještě hru bez brankáře, ale Jihlava své těsné vedení udržela až do konce. Tři body tedy zůstávají po vyrovnaném utkání v Jihlavě.

Jan Šlapáček

Miroslav Buchal (SK Kadaň): Myslím si, že to bylo bojovné utkání, které domácí vyhráli šťastným gólem z první třetiny. Nabídnuté šance, které jsme měli, jsme nevyužili a bez gólu samozřejmě vyhrát nemůžeme. Takže gratuluju soupeři, přeju mu hodně štěstí v play-off. My máme jiné starosti a jedeme dál.

František Zeman (HC Dukla Jihlava): Já bych navázal na kolegu – utkání to bojovné bylo, to viděli asi všichni. Pozitivum pro nás jsou v tomhle zápase tři body.