Kadaň padla v Mostě po nájezdech

Jindřich Poledna | 27.11.2013 | |

Ačkoliv Kadaň vstoupila do zápasu parádně a ve 4.minutě vedla po brance Jaroslava Kůse, neodjíždí z Mostu zrovna v dobré náladě. První třetinu byli hosté z Kadaně jasně lepším týmem, jenže v dalších třetinách se hra srovnala a Kadaň nedokázala najít další recept na domácí obranu. Most vyrovnal v druhé třetině, do 60.minuty další branka nepadla a o 2 bodech nerozhodlo ani prodloužení. V samostatných nájezdech, disciplíně, která Kadani v této sezóně opravdu nejde, vstřelila Kadaň jen jedinou branku z hole Petra Jíry. To domácí překonali Kostúra 2x a radují se ze zisku dvou bodů.

26.kolo, středa 27.11.2013
SK HC Baník Most - Sportovní klub Kadaň  2:1sn  (0:1, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 26. Nedrda (Smolka), rozh. náj. Písařík (TS) – 4. Kůs (Gajovský, Mazanec). Rozhodčí: Souček, Hodek – Krátký, Beneš . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: 512. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 1:1 - 2:1.
SK HC Baník Most: Horák – Šimon, K. Charousek , Pavelka, Čížek, Kasal, Tůma, Hora – Tauš, Slavíček, Bojer – Sedláček, Zavřel, Písařík – Nedrda, Smolka, Kafan – Palaščák, Gerhát, Marek
Sportovní klub Kadaň: Kostúr – Stehlík, Bartejs, Kopáč, Mazanec, Szakal, Opalek, Pelc – J. Charousek, L. Novák, Ton – Gajovský, Kůs, Jíra – Lehnert, Račuk, Hammerbauer – Chrpa, Hanták, Crhák – Hlava

Kadaňským se povedl nástup do třetiny a po 4 minutách se radovali z branky. Kůs střelou z mezikruží překonal Horáka. Hosté měli i nadále více ze hry, ale žádnou větší šanci si nevypracovali. Na druhé straně se dostal před Kostrúra Zavřel, ale hostujícího brankáře nepřekonal. V 18. minutě nebezpečně střílel Ton, ale neuspěl. Na konci třetiny se hrálo 4 proti 4, ale ani jeden z týmů se nijak nehrnul do útoku.

Začátek druhé třetiny poznamenal Gajovského zákrok na Tůmu, po kterém musel být domácí obránce odvezen do nemocnice a Gajovský obdržel 5 minut a následný trest ve hře. A domácí svého hráče po 4 minutách přesilové hry pomstili. Smolka našel u tyčky zcela osamoceného Nedrdu, který ranou do prázdné branky vyrovnal skóre zápasu. Po této brance se hra poněkud zklidnila a ubrala na tempu. Další vzrušení přinesl až Jírův pokus o samostatný únik, který skončil na Horákově rameni. V poslední minutě byli diváci svědky několika soubojů mezi bratry Charouskovými, ve skrze ve prospěch hostujícího útočníka.

Začátek poslední třetiny byl poznamenán vyloučeními. Nejdříve Lehnert, poté domácí lavička za příliš mnoho hráčů na ledě. V následné hře 4 proti 4 byl faulován Slavíček a rozhodčí odpískal trestné střílení. V tomto nájezdu však domácí proti Kostúrovi neuspěli a Slavíček nastřelil pouze hůl. V 52. minutě ujel hostující obraně Smolka, ale Kostúr s pomocí Jíry si s brejkem poradili. V závěru třetiny byli aktivnější domácí, ale protože branka nepadla, muselo rozhodnout prodloužení.

V první minutě mohl rozhodnout Smolka, ale hostující brankář včas vyjel z branky a zalehl puk. O dvě minuty později trefil Kamil Charousek pouze Kostúrovo rameno. V poslední minutě byl po protestech vykázán domácí trenér na tribunu a nájezdy tak sledoval jen jako divák. V nich oba domácí střelci uspěli, za hosty pouze Jira. Písaříkův proměněný nájezd tak znamenal pro domácí zisk druhého bonusového bodu.

Filip De Bolle

Domácí trenéři se k utkání nevyjádřili.

Karel Soudek (SK Kadaň): "Do zápasu jsme vstoupili dobře, dali jsme rychlou branku. Potom jsme ale přestali hrát. Kluci si snad mysleli, že to půjde samo, ale to nikdy nejde. Dnes jsme udělali málo proto, abychom tady vyhráli. Domácí se herně zvedli, podařilo se jim vyrovnat a my jsme s nimi měli velké problémy. Nefungovala nám dnes disciplína a zodpovědnost hráčů. Po našem dnešním výkonu můžeme být rádi aspoň za ten jeden bod."