Kadaň porazila Olomouc 5:4, Gajovský vstřelil hattrick

Jindřich Poledna | 22.01.2014 | |

Olomoucký tým, který je momentálně na druhé příčce tabulky, byl před zápasem favoritem. A první třetině podle toho vypadala. Hosté využili přesilovou hru a ujali se vedení. Ve druhé třetině se blýskl dvěma brankami Nikola Gajovský, jenže Olomouc skóre opět otočila a po druhé třetině stále vedla o jednu branku. Na 3:3 vyrovnával opět Nikola Gajovský, jednoznačně nejlepší hráč na domácí straně. Jenže hanáci využili další nabídnutou přesilovou hru a v 52.minutě se opět ujali vedení. Na 4:4 dokázali srovnat domácí borci při hře bez brankáře, od modré překonal Vošvrdu 54 sekund před koncem 3.třetiny Roman Prošek. Půl minuty před koncem prodloužení vystřelil bonusový bod pro domácí Karel Ton.

42.kolo, středa 22.1.2014
Sportovní klub Kadaň - HC Olomouc  5:4p  (0:1, 2:2, 2:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 27. Gajovský (Chlouba, Trefný), 30. Gajovský (Jíra, Trefný), 45. Gajovský (Ton), 60. Prošek (Jíra), 65. Ton (Trefný, Jíra) – 11. Knotek (Drtil, Vodný), 36. Herman (Kucharczyk), 39. Růžička (Staněk, Vodný), 52. Herman (Kucharczyk). Rozhodčí: Lukáš Bejček – Jiří Rozlílek, Roman Hynčica. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 237. Střely na branku: 41:31. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4 - 5:4.
Sportovní klub Kadaň: Strmeň – Opalek, Pavlas, Prošek, Stehlík, Trefný, Szakal, Kopáč – Hromas, Kůs, Gajovský – Ton, Hanták, Jíra – Jakub Novák, Chlouba, Hammerbauer – Chrpa, Lukáš Novák, Mainer – Hlava.
HC Olomouc: Vošvrda – Cartelli, Ondrušek, Jaroměřský, Janáček, Drtil, Kadela, Staněk, Foltýn – Diviš, Matúš, Kindl – Kucharczyk, Růžička, Selingr – Heža, Herman, Crhák – Rác, Knotek, Vodný

Hosté sice byli favorité, do zápasu však lépe vstoupili domácí. I díky brzké přesilové hře, ve které měl blízko k brance Gajovský, odkrytou klec však netrefil. V 8. minutě se po individuální akci uvolnil Mainer , s jeho střelou si však Vošvrda poradil. Hosté vážněji ohrozili Strmeně až v přesilové hře, když od modré pálil Jaroměřský. Domácí brankář v čas zareagoval. O chvíli později však neudržel střelu Drtila od modré,k puku se dostal Jan Knotek a zblízka nedal domácímu brankáři šanci. Hosty branka nabudila a ti se hnali do dalších šancí. Domácí obrana v čele se Strmeněm však odváděla dobrou práci. V 15. minutě se hosté dočkali druhé branky, ta však nemohla být uznána pro úmyslné kopnutí kotouče do branky. Tři minuty před koncem se před brankou objevil Klepl, ale Strmeň si s jeho pokusem doprostřed branky poradil. Domácí se v závěru třetiny pokoušeli o vyrovnání, ale hostující obrana nepovolila žádné vážnější ohrožení branky.

Vstup do druhé části patřil kadaňským. Ve velké šanci se ocitl Chrpa, ale přečíslení tří proti dvěma zakončil nepřesnou střelou. Domácí ve 25. minutě dostali výhodu přesilové hry 5 proti 3 dlouhou 50 sekund. V samotném závěru přesilové hry trefil Gajovský tyč. Ovšem po skončení dvojnásobné výhody našel Chlouba přesnou přihrávkou znovu Nikolu Gajovského a ten napodruhé trefil odkrytou branku. Ve 29. minutě se k odraženému puku dostal Mainer, hostující obrana ho včas pokryla, a tak vyslal jen slabou střelu. Ovšem o minutu později se domácí dočkali otočení skóre. Nikola Gajovský přesnou ranou pod břevno nedal hostujícímu brankáři šanci.

Domácí byli aktivnějším celkem, hosté ovšem hrozili nebezpečnými úniky. Kucharczykův pokus však skončil na vyrážečce domácího brankáře. Hosté se dostali před branku až díky přesilové hře. V té sice Strmeň předvedl několik dobrých zákroků, na přesnou střelu Jakuba Hermana byl však krátký. A dvě minuty před koncem se obratu dočkali i hosté. Vodného střela od modré byla tečována Davidem Růžičkou a Strmeň nedokázal včas zareagovat. Domácí v závěru třetiny operovali v hostujícím pásmu, ale pokus o střelu přerušil závěrečný hvizd.

Domácí vstoupili do poslední části aktivně, ale hostující obrana je nepouštěla ke střele. Ve 43. minutě se po zaváhání hostujícího brankáře dostal k puku Chrpa, ale minul branku. O dvě minuty později dostal přesnou nahrávku na modrou Nikola Gajovský přesnou střelou zkompletoval hattrick. A o chvíli později mohl další branku přidat Szakal, ale jeho střela skončila na betonu Vošvrdy. Hosté se postupem času začali vracet do zápasu, ale větší tlak si žádný z týmů nepřipravil. Když tu náhle v polovině třetiny přišlo nahození Kucharczyka, které Strmeň vyrazil pouze na volného Jakuba Hermana, a ten vrátil vedení na stranu hostí.

Domácí mohli vyrovnat 5 minut před koncem, ale Gajovského samostatný únik zakončil střelou vedle branky.Domácí se nadále tlačili před Vošvrdovu branku, ten však podržel svůj tým. Na druhé straně mohli hosté přidat pátou branku, nejdříve Kindl ztroskotal na Strmeňovi, poté domácí brankář zalehl puk před dotírajícími útočníky. V závěru zápasu domácí zkusili hru v šesti hráčích v poli. A ta se jim vyplatila. Roman Prošek nabyl na modré čáře a prostřelil vše co mu stálo v cestě, včetně hostujícího brankáře a nasměroval tak zápas do prodloužení.

V první šanci prodloužení se ocitl Hromas, který se dokázal prosmýknout mezi čtyřmi protihráči, ale k zakončení se nedostal. Půlminutu před koncem prodloužení se k puku dostal Trefný, přesnou nahrávkou našel volného Karla Tona, který střelou do odkryté branky rozhodl o zisku plusového bodu navíc.

Filip De Bolle

Miroslav Buchal (SK Kadaň): „Řekl bych, že je to vydřené vítězství. Kluci neskutečně bojovali. Olomouci jsme vlastně darovali tři góly po našich nedůsledných chybách v předbrankovém prostoru. Ale kluci neskutečnou vůlí po vítězství to utkání nakonec utrhli a šli jsi pro dva body. Musím jim za to poděkovat s jakou odvahou do toho zápasu šli a s jakou vervou to utkání zvládli. Škoda, že vyhráli Budějovice, ale my jedeme dál. Dnes rozhodlo, že jsme nedávali Olomouci prostor, její hráči měli hrozně málo prostoru. Věděli jsme na co se připravujeme, kluci to plnili a nakonec to zvládli.“

Petr Fiala (HC Olomouc): „Úroveň hokeje nebyla nic moc, ani jedno mužstvo nebránilo dobře. My jsme v dvou zápasech dostali deset gólů, což je strašlivé. Shodou okolností, na to že jsme hráli tak špatně, tak nám rozhodčí neuznal dva normální góly. Ve své podstatě jsme mohli i nezaslouženě vyhrát. Rozhodčí Bejček to vzal pevně do svých rukou a nechal domácím bod navíc. My jsme dnes odehráli nic moc zápas. Sestava sice byla hodně slátaná, ale to nás nemůže omlouvat.“