Kadaň porazila první Mladou Boleslav 2:1 po nájezdech

Jindřich Poledna, Filip De Bolle, Marcel Holl | 08.12.2012 | |

Po počátečním oťukávání měla o trochu více ze hry domácí Kadaň, která svou mírnou převahu zužitkovala ve 12.minutě. Střelcem branky byl Jaroslav Hafenrichter - 1:0. Další branka dlouho ne a ne padnout. Oba celky si zahrály přesilovku 5 na 3, ale oba brankáři dokazovali, že právem patří se špičce 1.ligy. Mladé Boleslavi se podařilo vyrovnat po velkém tlaku až v 56.minutě. A protože domácí nevyužili následnou vyloženou šanci, šlo se za stavu 1:1 do prodloužení. Ani tam branka nepadla, a tak na řadu přišly samostatné nájezdy. Tam byli překvapivě úspěšnější střelci. Boleslavský Will nechytil ani jeden nájezd, a tak byla branka Petra Jíry tou vítěznou. Kadaň bere 2 body po výhře 2:1.

30.kolo, sobota 8.12.2012
Sportovní klub Kadaň - BK Mladá Boleslav  2:1sn  (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 12. Hafenrichter (Kůs, Ondřej), 65.Jíra - 56. Jindra (Rys, Demel). Rozhodčí: Schmejkal - Krátký, Komárek. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 290. Střely na branku: 31:44. Průběh utkání: 1:0, 1:1 - 2:1.
Sportovní klub Kadaň: Hanuljak (Kaššák) - Macháček, Prošek, Szakal (C), Schmidt, Lučka, Trefný, Mazanec, Opalek - Ton (A), Charousek (A), Jíra - Hafenrichter, Kůs, Ondřej - Hrabák, Hanták, Mainer - Stoklasa, Chlouba, Škorík
BK Mladá Boleslav: Will (Lakosil) - Pojkar, Kasík, Chaloupka, Jindra, Šmach, Bohunický, Padělek, Němeček - Pitule, Vrbata (A), Nouza (A) - Koudelka (C), Pabiška, Kafka - Červený,Loskot, Lenc - Demel, Mikulík, Rys

Oba celky se prvních minutách rozehřívaly a k vidění bylo mnoho nepřeností. První vážnější šanci jsme viděli až v 8. minutě, kdy Mikulík zachytil přihrávku a Hanuljak měl plné ruce práce. Poté Pitulův pokus tečoval Kafka a domácí brankář musel znovu ukázat své kvality. V 9. minutě musel po nešťastném pádu na mantinel do kabiny Rys, do druhé třetiny už ale nastoupil. První branky se dočkali domácí. skvělá kombinační akce začala u Hanuljakovy rozehrávky, puk putoval po trase Ondřej-Kůs až k Jaoslavu Hafenrichterovi a ten proměnil samostatný únik. Následně mohl po Proškově pokusu skórovat Jíra, ale skvělý Willův zákrok udržel jednobrankové vedení domácích. V 16. minutě dostali hosté výhodu přesilové hry 5 proti 3 dlouhých 80 sekund. V té pálil dvakrát od modré Pojkar, ani jeden z jeho pokusů však v brance neskončil. I přes to, že druhá střela mířila téměř do šibenice a domácí brankář jí dokázal konečky lapačky vyrazit nad branku.

Domácí byli na koni a hosté se začali dostávat do problémů. I díky tvrdé hře, se kterou začali již ke konci 1. třetiny a která přinesla domácím 89 sekund dlouhou výhodu 5 proti 3. Stejně jako hosté ji nedokázali využít, byť ke vstřelení branky měli blízko. Před Jírou, který mohl dorážet do prázdné branky, však odklidil puk Pojkar. Na ledě se začalo přiostřovat a k vidění tak nebylo příliš šancí, jako spíše střetů. K dalším vážnějším pokusům se dostali domácí až v 35. minutě. Charousek vyslal Tona a jeho střelu dokázal Will vyrazit jen s velkými problémy. Dvě minuty před koncem si do dobré šance najížděl Jíra, ale byl vytlačen hostující obranou.

Do třetí části vstoupili lépe hosté a začalo dobývání domácí branky. Ve 44. minutě skončila s Hanuljakovo přičiněním Červenkova střela v horní síti. O chvíli později střílel nebezpečně Pojkar a Rys. Na druhé straně bojoval o puk Ton, ale znovu zaúřadovala dobrá obrana hostí. Mladoboleslavští se snažili o vyrovnání, ale domácí obrana dlouho vzdorovala. Na obou stranách bylo vidt napětí a každý souboj se dohrával. Vznikalo tak mnoho mel, často před brankou hostí, jejich obránci bránili svého brankáře velice tvrdě. Padla až 4 minuty před koncem, kdy Jindra tvrdou střelou od modré překonal Hanuljaka. Domácí mohli okamžitě odpovědět, Will se však proti Jírově střele vyznamenal skvělým zákrokem. Do konce základní hrací doby se staly maximálně potyčky před brankami a tak se šlo do prodloužení.

V prodloužení hrály oba týmy především z dobré obrany. Hosté se dostali do největší šance prodloužení, když Pojkar nastřelil tyč. Na druhé straně mohl skórovat Trefný, ale přestřelil branku. Rozhodnout tak musely nájezdy. První dvě série skončili brankami, rozhodla až třetí. V té Padělka vychytal Hanuljak a Jíra si následně užil kompenzaci za vychytané pokusy v předchozích 65 minutách a po skvělé kličce vystřelil domácím druhý bod.

Filip De Bolle, Marcel Holl

Jiří Slabý (asistent trenéra BK Mladá Boleslav): „ V první třetině jsme nebyli tak důslední. Ve druhé a třetí třetině už jsme byli důraznější, více jsme se tlačili do střelby. Snažili jsme se dostat soupeře pod tlak, docela se nám to dařilo ale na velmi dobře chytajícího brankáře domácích. Trošku štěstíčka nám chybělo v prodloužení, kdy jsme překonali Hanuljaka, ale trefili jsme tyčku. Škoda, že jsme v nájezdech dali dva góly, ale tři jsme dostali. Bod z venku je pro nás slušný výsledek, chtěli jsme víc, ale bereme i ten jeden bod.“

Zdeněk Skořepa (asistent trenéra SK Kadaň): „Dnes to byl těžký zápas. Dva body, se soupeřem jakým je Mladá Boleslav, jsou pro nás strašně cenné. Byl to vyrovnaný zápas, boj o každý kousek ledu. My jsme to zvládli výborně, zachytávali jsme puky ve středním pásmu a hráli jsme ze zabezpečené obrany. Škoda gólu, který jsme dostali čtyři minuty před koncem, ale jsme rádi za dva body.“