Kadaň porazila také Medvědy z Berouna

Jindřich Poledna | 09.08.2011 | |

Kadaň porazila také Medvědy z Berouna

Třetí kadaňské přípravné utkání moc krásy nepobralo. Oba celky nepředvedly příliš pohledný hokej, Kadaň měla sice po většinu zápasu nad Medvědy herně navrch, ale gólově svou převahu nedokázala zúročit. V 1.třetině poslal Kadaň do vedení Mazanec, druhou branku přidal začátkem druhého dějství Charousek a to bylo z domácí strany všechno. Hosté snížili koncem druhé třetiny, ale rozháraná hra z obou stran moc slibných šancí nepřinesla. V poslední třetině branka nepadla, a tak se mohli domácí radovat z hubené výhry 2:1.

 
3.kolo, úterý 9.8.2011
SK Trhači Kadaň - Medvědi Beroun 1933  2:1  (1:0, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 10. Mazanec (Boušek), 22. Charousek (Hofmeister, Szakal) - 35. Vlček (Jebavý). Rozhodčí: Turčan - Fagan, Koskuba. Vyloučení: 9:8. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 2:0, 2:1.
SK Trhači Kadaň: Štěrba - Mazanec, Schmidt, Szakal, Pinka, Tollinger, Višňák, Zmeškal, Petráček, Mála, Mikšovic, Boušek, Stoklasa, Charousek, Hofmeister, Mužík, Chlouba, Račuk, Ptáčník, Kadlec, Bursík.
Medvědi Beroun 1933: Furch - Jebavý, Sobotka, Soldán, Barák, Malý, Sem, Žovinec, Vlček, Novotný, Milfajt, Drda, Rubeš, Sovík, Doležal, Stromko, Pacovský, Forman, Klhůfek, Vaněk.

Komentář k zápasu

Poklidný úvod utkání ukončil berounský Forman, který se nechal zbytečně vyloučit za hákování. Kadaň se přes dobrou obranu hostí dlouho nemohla prosadit, až na konci dvouminutové výhody ohrozil Furcha Mikšovic. V 5.minutě si poprvé zahráli přesilovou hru berounští Medvědi a dařilo se jim prosazovat v útočné třetině o poznání lépe než domácím, všem akcím však chyběla střelba. První velkou šanci si hosté připravili začátkem 8.minuty, ale střela Klhůvka skončila na betonech domácího gólmana. Kadaň mohla jít do vedení v 10.minutě, kdy bylo proti hostům nařízeno trestné střílení, domácí Bursík však na Furcha nevyzrál. Ovšem z následné akce se blýskalo. Ihned po buly poslal Ladislav Boušek kotouč na modrou a MARTIN MAZANEC propálil vše co mu stálo v cestě – 1:0. Po vstřelení branky putoval 2x po sobě za katr domácí Mužík, Beroun však bezradně odehrál svou početní výhodu bez většího ohrožení domácí branky.

V 16.minutě výborně vysunul kadaňský Charousek Stoklasu, který ale puk netrefil optimálně a ten tak nedoplul do odkryté hostující branky. Ve 20.minutě mohli Medvědi vyrovnat, ale Štěrba se nenechal překvapit, střelu vyrazil a hosté se ani nesnažili dorážet.

Úvod druhé třetiny vyšel domácím. Puk putoval po ose Szakal – Hofmeister – Charousek a poslední jmenovaný se krásně trefil za Furchova záda – 2:0. Po vstřelené brance se postupně posadili na trestnou lavici Petráček se Stoklasou, hosté měli 22 sekund možnost přesilovky 5 proti 3, ale branku Kadaně příliš neohrozili. Následovala neslaná nemastná hra se spoustou vyloučení na obou stranách, hra moc krásou neoplývala. Hosté snížili v 35.minutě ve hře 5 na 5. To se LADISLAV VLČEK se dostal v mezikruží k odraženému kotouči a střelou k tyči překonal bezmocného Štěrbu – 2:1. Hned v následující minutě mohl zvýšit domácí Forman, ale puk mezi Furchovy betony nedostal. Změnu stavu nepřinesla ani hra 4 na 4 koncem třetiny.

Kadaň začala třetí třetinu 63 sekundami početní výhody 5 na 4, protože od konce třetiny pykal berounský Soldán. Výhodu však nevyužila a Furcha vyzkoušel až ve 43.minutě Chlouba. Následovalo několik vyhození puku přes celé hřiště od obou celků, Kadaň působila dojmem, že jí jednogólové vedení stačí, hosté jakoby neměli chuť vyhrát. A pak udělal neuvěřitelnou hrubku domácí brankář. Ve 47.minutě se daleko z branky se nechal obrat o puk a ten jen o 4-5 cm neskončil v prázdné brance. V následujících šancích ztroskotali na brankářích Charousek i Rubeš. Kadaň poté nevyužila přesilovou hru a diváky probudil až v 50.minutě ukázkový bodycheck domácího Zmeškala. Hra měla sice nasazení, ale oba celky příliš nestřílely, což kráse příliš nepřidalo. V 57.minutě vystřelila na Furcha nová akvizice Kadaně – obránce Tollinger. V následující minutě mohl vyrovnat berounský Vlček, ale Štěrba udržel těsné vedení domácích. Hosté se ještě pokusili vyrovnat bez brankáře s šesti hráči v poli a velkou šanci jim k tomu dal Charousek, který zbytečně fauloval 58 sekund před koncem třetiny. V této napjaté chvíli dokázal své kvality brankář Štěrba, který pokryl střelu i dorážku hostí. Zápas tak skončil hubeným vítězstvím Kadaně 2:1.

Po skončení zápasu se jelo ještě 6 sérií samostatných nájezdů. V té první uspěl kadaňský Kadlec, za hosty srovnal v 5. sérii Klhůfek. Také výhru Kadaně 2:1 na nájezdy pečetil v 6.sérii domácí Mála.

Jindřich Poledna
 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM