Kadaň prohrála s favoritem z Ústí

Jindřich Poledna, Martin Gahler | 10.10.2011 | |

Kadaň prohrála s favoritem z Ústí

K a d a ň - Velmi nebojácně se domácí borci pustili do svého soka - favorita z Ústí nad Labem. Během vyrovnané první třetiny branka nepadla, hosté se ujali vedení ve 35.minutě, kdy svým důrazem v útočném pásmu dokázali puk doklepnout do branky. Druhou branku Lvů přidal začátkem poslední třetiny Roubík, kterého nechala kadaňská obrana trestuhodně osamoceného před domácí brankou. Hosté si pak již hru pohlídali a nenechali nikoho na pochybách, že jim první místo v tabulce patří právem.

 
11.kolo, pondělí 10.10.2011
SK Trhači Kadaň - HC Slovan Ústí nad Labem  0:2  (0:0, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 35. Roubík (Hampl, Šagát), 42. Roubík (Šagát, Sklenička). Rozhodčí: Zubzanda - Gerát, Ondráček. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 490. Střely na branku: 26:37. Průběh utkání: 0:2.
SK Trhači Kadaň: Cikánek - Schmidt, Mazanec, Trefný, Szakal, Révay, Malínský, Hofmeister, Zmeškal - Fiala, Mikšovic, Davídek - Ton, Charousek, Novák - Stoklasa, Stehlík, Bursík - Rohan, Chlouba, Mála.
HC Slovan Ústí nad Labem: Francouz - Zeman, Pavlík, Poživil, Klobouček, Gureň, Vobořil, Sedlák, Sklenička - Pazourek, Alinč, Třetina - Handlovský, Roubík, Šagát - Boháč, Pajič, Lev - Hampl, Rod, Nahodil.

Komentář k zápasu

Proti favoritovi z Ústí nasadili kadaňští trenéři kladenského brankáře Cikánka. Ten měl být jistotou toho, že nepustí proti favoritovi hloupý gól, který by mohl rozhodnout zápas. Kadaň se do svého soupeře pustila hned od prvních minut, při úvodním střídáním vyzkoušeli pozornost Francouze Mikšovic s Fialou. Ve 3.minutě hráli oba celky ve 4 hráčích v poli a šanci si vytvořilo jak hostující Ústí, tak domácí Kadaň. V 5.minutě mohl Lvy dostat do vedení překvapivou střelou Alinč, na Cikánka ale nevyzrál.

V 8.minutě pálil z mezikruží nebezpečně Bursík, jeho střelu do sítě však nepustila hruď hostujícího brankáře. Do 10.minuty měli ze hry více domácí, lépe kombinovali a více bruslili. Od 12.minuty hráli přesilovku domácí, od 15.minuty hosté, šance byli na obou stranách, ale oba týmy se mohly spolehnout na své gólmany. Největší šanci 1.třetiny si připravil Šagát, který dostal přihrávku do jízdy a mířil sám na Cikánka. Ten jeho pokus zneškodnil a do šaten se šlo za nerozhodného stavu 0:0.

Lvi do druhé části hry doslova vlétli a Kadaň nevěděla co hrát a kam dřív skočit. Ústečtí útočníci pálili ze všech pozic, Cikánek chvílemi nevěděl, kde mu hlava stojí, ale všechny situace ustál a podržel domácí tým.Alinč a Gureň vyšli naprázdno ve vyložených šancích.

Kadaň mohla jít do vedení ve 25.minut. Ústecká obrana chybovala a Mikšovic se ocitl před Francouzek. K nelibosti domácích fanoušků se mu nepodařilo zvednout puk na brankářův beton. Podobnou chybu udělala po dvou minutách i obrana Kadaně, Pajič se své šance zalekl a nakonec ani nevystřelil. V polovině zápasu tlak favorita pomalu vychládal a do šancí se častěji dostávali domácí. Ve 29.minutě nevyužil velkou příležitost Ton, a hosté pod tlakem faulovali.

Kadani tento zápas přesilovky moc nevycházely, svůj přehled a a kvality dokazoval především brankář Francouz. Do čtyřech poslal domácí zbytečně Stoklasa a přerušil tak tlak Kadaně. Toho hosté využili a ujali se ve 35.minutě vedení. Jaroslav Roubík doslova dotlačil puk do branky po velkém závaru před Cikánkem – 0:1. Domácí se snažili vyrovnat co nejdříve, ale hosté s přehledem vyhazovali puk ze své třetiny. Nedokázali využít ani početní dvouminutovou výhodu, kterou jim daroval svým faulem Alinč.

A favorit vstoupil důrazně i do třetí třetiny. Domácí obrana nechala úplně nekrytého Jaroslava Roubíka, který poslal do okryté klece přihrávku Martina Šagáta – 0:2. Od té doby se hosté nikam nehnali, hráli profesorský hokej a čekali, co Kadaň vymyslí. Hra domácích vypadala naopak dost těžkopádně. Ve 48.minutě ohrozil Francouze Mikšovic, ve 48.minutě Stehlík a v následující minutě také Szakal, hostující gólman však akce s přehledem vyřešil.

V druhé polovině poslední třetiny mohli fanoušci vidět hru 4 na 4, při které si celky šance nevytvořily. V 55.minutě se snažil překvapit Cikánka z úhlu Hampl, ale domácí gólman byl koncentrovaný. Kadaň stupňovala svůj tlak, ale hrála do obrany pěti mužů v poli, Ústí dokazovalo, že si svůj náskok bez problémů ohlídá.

Favorit si tak odvezl z Kadaně podle očekávání všechny 3 body, nutno dodat, že mu byli domácí vyrovnaným soupeřem.

Jindřich Poledna

Ohlasy trenérů

Mikuláš Antonik (Kadaň): Dnes byl k vidění bojovný zápas, v němž jsme se, bohužel, nedokázali brankově prosadit. Soupeř hrál důrazně v obraně, my měli víc šanci, ale žalostnou koncovku. To je asi ten důvod, proč jsme dnes prohráli.

Petr Rosol (Ústí nad Labem): Dnešní utkání mělo hodně vysokou úroveň, hrál se poměrně rychlý hokej, dost se bruslilo, ze začátku to bylo hodně vyrovnané. Ve druhé třetině jsme dali zaslouženě gól, v úvodu poslední třetiny jsme zvýšili na 2:0 a bereme všechny 3 body. Každopádně Kadaň hrála velmi dobře, bruslila a měla skvělého Cikánka v bráně.
 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM