Kadaň prohrála také v Písku

Jindřich Poledna | 05.11.2011 | |

Kadaň odjela do Písku s několika uzdravenými hráči, což způsobilo několik změn v sestavení útočných řad. Písek se však ujal vedení ve 12.minutě, kdy Kadaň nedokázala využít 2 přesilové hry po sobě. Severočeský celek byl lepším týmem až ve 2.třetině, kdy zaslouženě vyrovnal - přesilovou hru využil Petr Freiberg. Jenže domácí ve třetí třetině opět ustáli oslabení a po něm trestali. Tomáš Závorka držel Kadaň nad vodou a v 56.minutě chytil nařízené trestné střílení. Kadaň již žádnou branku nepřidala, prohrála u Otavy 1:2 a klesla tak na předposlední příčku prvoligové tabulky.

20.kolo, sobota 5.11.2011
IHC Písek - Sportovní klub Kadaň  2:1  (1:0, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 12. Vaniš, 47. Žovinec (Kanov) - 34. Freiberg (Skořepa). Rozhodčí: Dvořák - Zavřel, Frödl. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 730. Střely na branku: 33:34. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
IHC Písek: Sedláček - Němeček, Všetečka, Žovinec, Kanov, Havran, Lukačovič, Lukáč, Parýzek - Nouza, Bělohlav, Suja - Antončík, Luňák, Ferebauer - Polodna, Šperger, Marek - Slavík, Vaniš, Mrkvička.
Sportovní klub Kadaň: Závorka - Mazanec, Malínský, Charouek K., Trefný, Szakal, Schmidt, Zmeškal, Tollinger - Bursík, Mikšovic, Ton - Stehlík, Charousek J., Stoklasa - Chlouba, Skořepa, Freiberg - Račuk, Jabrocký, Eiselt.

První šanci utkání si vypracoval domácí útočník Marek, který se ve 2. minutě dostal k dorážce a mířil mezi betony kadaňského brankáře, Závorka byl ale při první šanci domácích úspěšný, když přikryl puk pod svou výstrojí. Krátce poté ohrozil kadaňskou branku Antončík, také v tomto případě byl Závorka úspěšný.

Následně si hostující celek zahrál dvě početní výhody v řadě a v jejich průběhu se také poprvé dostal do vážnějšího ohrožení písecké branky. Nebezpečná střela Charouska skončila v rukavici domácího gólmana a úspěšně si Sedláček poradil také s pokusem ze Zmeškalovy hole.

První brankový moment nastal v 12. minutě. Marek Vaniš vybojoval v rohu kluziště puk, s ním se natlačil až do brány a akci zakončil pozemní střelou pod beton brankáře Závorky – 1:0. Navýšit náskok domácích mohl následně Luňák, který se prokličkoval až před kadaňskou branku, individuální průnik ale gólem zakončit nedokázal, svou střelu nasměroval těsně vedle.

Druhou část odstartovali aktivněji hosté z Kadaně. Dobrou střeleckou pozici si vypracoval Stoklasa na začátku druhého dějství Stoklasa, s tečovaným pukem si však Sedláček poradil. Hosté těžili až z početní výhody ve 34. minutě. Píseckou branku objel Petr Freiberg a pohotovou ranou k levé tyči pokořil brankáře Písku a zároveň si připsal premiérovou trefu v sezoně.

A hosté se tlačili vpřed i nadále. Postupně se probojovali k zakončení Stoklasa, Eiselt a Ton, ani jeden z kadaňských hráčů si ale na dobře naladěného brankáře Písku nepřišel. V samotném závěru druhého dějství stálo štěstí také při Závorkovi. V brankové šanci se zjevil Suja, odkrytou branku ale netrefil.

Na začátku třetí části se Kadaňským naskytla možnost minutové početní výhody dvou hráčů. Očekávaný tlak Severočechů se dostavil, Písek ale krušné chvilky ustál a brzy se také radoval ze druhé branky. Po neproměněné přesilovce hostujícího celku rozjásal domácí příznivce Dušan Žovinec, který tečoval střelu Kanova od modré čáry a puk se třepetal v síti překvapeného Závorky.

Dvoubrankovou jistotu mohl Píseckým dodal Luňák, který se hnal sám na bránu, těsně před zakončením byl ale faulován a rozhodčí Dvořák neváhal s nařízením trestného střílení. Forsbergova klička v Luňákově podání za Závorku neplatila a stav utkání byl i nadále stejný.

Rychle utíkající čas přinutil hosty ke hře bez gólmana. Ani se šesti hráči si však Kadaňští nedokázali v závěru utkání vytvořit tlak, který by přinesl vyrovnání. Písek těsný náskok udržel a na vlastním ledě porazil severočeský celek 2:1.

Petr Košatka

Mikuláš Antonik (SK Kadaň): Dnes oba týmy předvedly hodně bojovné výkony, zápas byl vyrovnaný. Soupeř měl více štěstí a dal o jeden gól více. Nás v posledních zápasech trápí produktivita. V posledních třech zápasech jsme dali jenom dva góly a to se pak těžko získávají body. Kluci sice bojují, ale nedaří se střelecky.

Josef Řeháček (IHC Komterm Písek): S mužstvem se teprve seznamuji. Nebylo moc času něco zvláštního pro tento zápas vymýšlet. I přesto jsme v pátek zkoušeli založení útoku trochu odlišným stylem, než na který bylo mužstvo zvyklé a hlavně takovým, který se měl přizpůsobit hokeji, který Kadaň hraje. Sledoval jsem, že tým neměl dobré začátky zápasů, takže také tomuhle jsme chtěli předejít. Ani dnes to nebylo ideální a na začátku jsme mohli i víckrát inkasovat. Naštěstí nás podržel gólman a následně jsme také vstřelili důležitou první branku, což nás trošíčku uklidnilo. Bohužel jsme ve druhé části inkasovali a za stavu 1:1 mi připadalo, že tým přestal hrát. Trochu mi připadá, že si někteří hráči dostatečně nevěří, na tom všem ale budeme v dalších dnech intenzivně pracovat. Závěr zápasu byl ale z naší strany povedený. Po brance na 2:1 jsme hráli bezchybně, zodpovědně a soupeře takřka k ničemu nepustili. Celkový první dojem není vůbec špatný. Naopak. Hráči plnili pokyny a v důležitých chvílích nás podržel perfektně chytající brankář. Všem tímto děkuji za první tři body.