Kadaň remizovala s Ústím v prvním domácím přípravném zápase 2:2

Jindřich Poledna | 23.08.2012 | |

Kadaň šla do vedení jako první v 11. minutě. Branku vstřelil Bursík, když využil chyby ústecké obrany. Za Ústí vyrovnal v přesilovce Brož, v době, když už běžela 2.třetina, ale vedení vrátil Kadani po osmi minutách hry Jiří Charousek. Jenže domácí tým nedokázal udržet slibné vedení a 3 minuty před koncem srovnal na 2:2 hostující Sýkora. Kadaň tak remizovala při svém prvním domácím přípravném utkání s Ústím a ukázala tak svým fanouškům, že její sestavy není nejhorší, ačkoliv je pořád co zlepšovat.

7.kolo, čtvrtek 23.8.2012
Sportovní klub Kadaň - HC Slovan Ústí nad Labem  2:2  (1:0, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 11. Bursík, 35. Charousek (Opalek) - 27. Brož (Matai, Rod), 57. Sýkora. Rozhodčí: . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2.
Sportovní klub Kadaň: Hanuljak(Strmeň) - Kolář, Szakal (A), Kolčava, Pavlas (C), Schmidt, Mazanec, Opalek, Lučka, Seman, Charousek (A), Jíra, Stoklasa, Tvrdek, Deveri, Mála, Ondráček, Bursík, Mainer, Škorík, Andres
HC Slovan Ústí nad Labem: Orct(Petrásek) - Brož, Špelda, Poživil, Smetana, Vobořil, Holomek, Švaříček, Motejlek, Matai, Rod, Handlovský, Kloz (A), Boháč, Laš, Belluš, Sýkora, Čermák, Tůma, Jonáš, Přeučil (C)

Domácí dostali hned na začátku zápasu výhodu přesilovky, ve které si ale nedokázali vypracovat větší šanci. V první šanci zápasu se ocitl Mainer, který se snažil objet branku a dorazit puk, který vybojoval zpod brankáře. V 6. minutě se dostal do úniku Čermák, ale byl zablokován tak důkladně, až skončil v domácí kleci. O chvíli později využil Belluš chyby domácí obrany, ale Hanuljak jeho pokus vyrazil betonem. Hosté pokračovali v útočení a Rod nadvakrát zkoušel překonat domácího strážce. Ani jednou neuspěl. Domácí bojovali a pressing na modré čáře jim zajistil první branku.V 11. minutě Bursík vybojoval puk, objel tři hostující obránce a nekompromisní střelou otevřel skóre. Lvi měli příležitost vyrovnat v přesilovce a následné osmisekundové dvojnásobné výhodě, ale domácí obrana byla pozorná. V závěru měli domácí výhodu druhé přesilovky, ale tentokrát skvěle bránila hostující obrana. Do kabin se tak šlo za stavu 1:0 pro domácí.

Hosté začali třetinu velice aktivně. V 26. minutě Přeučil střílel vedle branky, puk se odrazil před branku a domácí obrana měla co dělat aby odpálila puk pryč. O minutu později byl vyloučen Mazanec a Lvi přesilovku využili. Matai našel přihrávkou zpoza branky Brože a jeho střela propadla hloučkem těl a skončila za zády domácího gólmana. Ústečtí měli více ze hry a Hanuljak měl plné ruce a nohy práce. Nejdříve Mataiova dorážka, následně brejky Přeučila a Čermáka.

S domácími to vypadalo bledě, ale dokázali udeřit. Opalek nahrál z vlastního kruhu Charouskovi a ten střelou mezi betony překonal Orcta. Domácí byli i nadále aktivnějším celkem, ale žádná akce neskončila brankou.

Třetí třetina měla velice pomalý rozjezd. Až po 150s se jeden z celků odhodlal ke střele, Matai ale minul branku. Ve 47. minutě ujel Bursík a Charousek do úniku 2 na 1, ale Charousek nepřekonal Orcta. Lvi postupně přebrali zápas do svých tlap a domácí se měli co ohánět. Szakal odpaloval puk před odkrytou brankou, o chvíli později projel obranou Poživil, přihrál Handlovskému a ten napálil puk do Hanuljakovy lapačky. V 57. minutě střílel Boháč, Tůma tečoval těsně před brankou a Hanuljak vytáhl z klobouku skvělý zákrok. Následné vhazování vyhrálo Ústí a Sýkora dotlačil puk za Hanuljakova záda. Půlminutu před koncem dostali domácí možnost přesilovky, ale Ústečtí skvěle zahráli a oba celky se tak rozešli smírně, prodloužení se nehrálo.