Kadaň rozstřílela Šumperk vysoko 7:1

Jindřich Poledna | 10.10.2012 | |

Vyrovnanou první třetinu vyhrála domácí Kadaň po brance Nikoly Gajovského. Brankostroj se strhl až v druhé třetině. To se postupně trefili Jan Rutta, Aleš Pavlas a Radek Hrabák. Na báječných 5:0 zvyšoval v poslední třetině Karel Ton. Jenže čisté konto zkazil brankáři Hanuljakovi Daniel Vrdlovec, který se krásně trefil při přesilové hře. Kadaň však obdržená branka zdravě našvala a přidala další zásahy. Úspěšnými střelci byli Filip Hanták a opět Nikola Gajovský. Sportovní klub tak pod dočasným vedením Lea Gudase porazila Draky vysoko 7:1.

10.kolo, středa 10.10.2012
Sportovní klub Kadaň - Salith Šumperk  7:1  (1:0, 3:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 12. Gajovský (Jíra, Rutta), 26. Gajovský (Macháček, Rutta), 37. Pavlas (Stoklasa, Charousek), 38. Hrabák (Jíra, Gajovský), 45. Ton (Chlouba, Hanták), 54. Hanták (Chlouba), 56. Gajovský (Jíra) - 50. Vrdlovec (Sedlák, Hulva). Rozhodčí: Jílek - Bosák, Šmika. Vyloučení: 7:8. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 190. Střely na branku: . Průběh utkání: 5:0, 5:1, 7:1.
Sportovní klub Kadaň: Hanuljak - Macháček, Rutta, Opalek, Pavlas, Trefný, Mazanec, Schmidt, Szakal - Hrabák, Gajovský, Jíra - Seman, Charousek, Račuk - Ton, Hanták, Chlouba - Andres, Kůs, Stoklasa.
Salith Šumperk: Štůrala - Holík, Novotný, Sedlák, Gewiese, Tesařík, Suchý, Pastor - Haas, Plášek, Staněk, Stoklasa, Hulva, Vrdlovec, Cink, Skoumal, Červenka, Kindl, Ruffer

Domácí si nemohli dovolit další domácí ztrátu a pod novým trenérským triem začali aktivně, pomohla také rychlá přesilová hra. V té se do velké šance dostal Jíra, zakončující do odkryté branky, ale Štůrala se včas přemístil. Na druhé straně se do brejku dral Staněk, neměl správnou rychlost a domácí obránce ho stihl obrat o kotouč. Oba týmy si nedokázali vytvořit souvislejší tlak až do 11. minuty, když se domácím naskytla 71 vteřin dlouhá přesilová hra 5 proti 3. V té domácí kompletně rozebrali obranu a po ose Staněk-Rutta-Jíra zakončoval Gajovský do odkryté branky. Na druhé straně se v pokračující přesilové hře domácích dostal k nebezpečné střele Vrdlovec, Hanuljak skvělým zákrokem udržel jednobrankové vedení domácích. O minutu později se prezentoval střelou od modré Holík a jeho střela jen těsně minula horní tyč. Na druhé straně se po chybě obrany dostal k puku Jíra, i přes 2 obránce nalepené na zádech a holi dokázal zakončit. Štůrala si s jeho pokusem poradil. Vzápětí se Račuk pokoušel o překvapení hostujícího strážce, když vystřelil přes 4 hráče hostí, Štůrala byl i tentokrát pozorný. Oba celky se prezentovali hrou, při které vynikali zvláště jednotlivci a pohlednou kobinaci jsme od první branky neviděli. I proto jsme před odchodem do kabin neviděli další branku.

Hosté začali třetinu přesilovou hrou, která se příliš nepovedla. Na druhé straně dostali domácí brzy stejnou výhodu a narozdíl od hostí s ní naložili lépe. Macháček našel úplně volného Ruttu a ten zakončil do odkryté branky, situace velim podobná první brance. A o chvíli později to mohlo být o 3 branky. Ton ale sám před brankou trefil jen břevno. Na druhé straně z okamžitého protiútoku zahrozil Hulva, jeho střela způsobila Hanuljakovi velké problémy. Ve 28. minutě ujeli Charousek s Račukem 2 na 1, Charouskovi ale podjela noha a z akce tak nebylo nic. Ve 32. minutě tečoval nepřesně puk Trefný, o chvíli později přestřelil ve veliké šanci Gajovský. Draci se snažili o vyrovnání, nedokázali si vytvořit souvislý tlak a nebezpečně vystřelit. Hostům se nedařilo ani v přesilových hrách, naopak to byli domácí kdo nebezpečnými brejky nutili vyrovnávat počet hráčů na ledě, jako u brejku Gajovského a záchranné brzdy v podání Holíka. Velkou zbraní domácích byly přesilové hry, ve kterých vsítili i třetí branku. Puk po ose Charousek-Stoklasa skončil u Pavlase,který tvrdou ranou od modré s trochou štěstí zvýšil již na tříbrankový rozdíl. Pomyslný hřebíček do rakce zasadil jen o chvíli pouději Hrabák, který dostal puk za záda hostujícího strážce. Obě branky dělila pouhá minuta. Opaření hosté se do pauzy již na nic nezmohli, naopak 2 sekundy před koncem po faulu na Andrese jen sám postižený trestné střílení, které mu ale nevyšlo podle představ.

Třetí třetina začala velice vlažně, jak se od začátku za stavu 4:0 dá očekávat. Nejdříve v dobré šanci ztroskotal Ton, poté už se domácí vytouženého "bůra" dočkali. Chlouba zavezl puk před branku, kde mu puk vypíchl Štůrala, bohužel pro hosty jen na volného Tona, který zakončil do odkryté branky bez nejmenších problémů. O chvíli později pálil Hrabák sám z kruhu jen do připraveného brankáře. Šumperk se ocitl v dobré příležisti při střele Rufera, ale Hanuljak nechtěl povolit hostům ani čestný úspěch. Ovšem nakonec stejně kapituloval. O snížení se v přesilové hře postaral přesnou střelou od modré Vrdlovec. Ve stejném čase musel ukončit zápas Andres kvůli zranění na noze. Domácí neztratili chuť střílet branky a také nepřestali. V 54. minutě dorazil Hanták Chloubovu střelu a rozdíl byl tak znovu na 5 brankách. A nezastavil se. O sedmou branku domácích se postaral Gajovský po samostatném úniku a přesné střele do šibenice. Za hosty se snažil o snížení znovu Vrdlovec, ale nadvakrát nepřekonal Hanuljaka. Ve velké šanci se 2 minuty před koncem ve vlastním osalbení dostal Hanták, ale Štůrala zasedl puk. Zápas se již dohrál bez větších komplikací a domácí tak pod novými trenéry předvedli útočný koncert a zaslouženě vítězí 7:1.

Filip De Bolle

Zdeněk Skořepa (SK Kadań)

„Byl to týmový výkon od první minuty. Nepouštěli jsme šumperský tým k šancím. Všichni hráči dodržovali co měli a hráli obětavě. Hlídali jsme výborně oslabení, které nám dříve nešlo. Dnes jsme hráli koncentrovaně a hlavně týmově. Byl to výborný týmový výkon.“

Radek Kučera (SALITH Šumperk)

Špatně, prohráli jsme 7:1. Zápas byl rozhodnut v druhé třetině, když jsme dostali 3 góly v oslabení. Nedostávali jsme se do šancí a měli jsme málo střel, kvůli tomu jsme prohráli. Hráli jsme celkově špatně. Dnes jsme jako tým nezahráli.