Kadaň se v Mladé Boleslavi střelecky neprosadila a prohrála 3:0

Ondřej Holl | 18.01.2014 | |

K utkání 41. kola první hokejové ligy zajížděli kadaňští hokejisté na led první Mladé Boleslavi. Zápas začal docela v dobrém tempu a byli k vidění i nějaké ty šance, ale první šli v desáté minutě do vedení domácí. Kadaň i přes své šance nedokázala vstřelit v dalším průběhu zápasu vyrovnávací gól a nakonec prohrála na ledě Mladé Boleslavi 3:0.

41.kolo, sobota 18.1.2014
BK Mladá Boleslav - Sportovní klub Kadaň  3:0  (1:0, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 10. Nouza (Bohunický, Meland), 44. Jarůšek (Ovčačík, Broš), 47. Nouza (Toman). Rozhodčí: Doležal – Beneš, Krátký. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2100. Střely na branku: 49:31. Průběh utkání: 1:0, 3:0.
BK Mladá Boleslav: Will (Valent) – Němeček, Toman, Ovčačík, Protivný, Meland, Bohunický – Nouza, Výborný, Pabiška – Mikulík, Broš, Klimenta – Jarůšek, Vrbata, Kubica – Lenc, Musil, Starý.
Sportovní klub Kadaň: Strmeň (Kaššák) – Stehlík, Trefný, Dobrovolný, Mazanec, Szakal, Prošek, Opalek, Kopáč – Ton, Jíra, Novák – Mainer, Chrpa, Hammerbauer – Kůs, Chlouba, Hromas – Hlava, Hanták, Novák.

Ačkoliv první třetina přinesla opticky poměrně vyrovnanou hru, více větších, takřka tutových, šancí si přeci jen připsala Mladá Boleslav. V samostatných únicích se objevili Klimenta i Starý, v obou případech ale kadaňský gólman Strmeň skvěle a pohotově reagoval. Velkou šanci měl i Broš, tomu ale pro změnu projel puk pod připravenou holí. V desáté minutě se prosadil Tomáš Nouza, zabodoval poměrně nečekanou střelou z mezikruží, která Strmeňovi proklouzla do sítě.

Hostujícím Severočechům se nedala upřít snaha, z rychlého protiútoku se proti Willovi pokoušeli prosadit Chlouba a o něco později i Ton. Zvlášť v přesilovkách, které Kadaň hrála v úvodní třetině dvě, si hosté nevedli špatně. Chybělo tomu ale produktivní zakončení, což určitě nerad potvrdil po faulu Tomana například i Stehlík. Po první třetině tedy odcházeli Boleslavští do kabiny s hubeným vedením a Kadaňští s nadějí.

Druhá třetina nepřinesla o mnoho odlišný obraz od té první. Po pár minutách hry fauloval boleslavský Protivný, což hostům vyneslo solidní šanci Tona, jehož jedovatou střelu Will krotil s menšími problémy. Na opačném konci hřiště se po vypršení trestu Bruslařů agilně projevil Starý, stejně jako v první třetině mu ale chyběl kus štěstí. Podobně na tom byl ale třeba i Chlouba, který po zmatcích na boleslavském brankovišti nastřelil tyčku.

Přesilovku hráli i Bruslaři, této herní disciplíně ale z jejich strany chyběla obvyklá organizovanost, což – pravda – mohla částečně zapříčinit absence kapitána Výborného, který se už v první třetině odebral za asistence lékaře do kabiny. Trochu ospalejší tempo rozhýbala skvělá souhra Klimenty s Mikulíkem, kdy prvně jmenovaný poslal milimetrovou přihrávku přes polovinu hřiště. Strmeň ale tento úmysl Boleslavských prohlédl a včas se přemístil.

Kadaň měla na začátku třetího dějství hned několik slibných šancí, z nichž nejlépe vypadalo snažení Nováka, který to nejprve zkusil přímo, a když neuspěl sám, zvolil ještě přihrávku brankovištěm. Na prostor kolem Willa se Severočeši sesypali jako vosy na bonbon, což se ale hned vzápětí ukázalo být chybou. Richard Jarůšek se totiž dostal takříkajíc nepříteli do zad a šikovnou kličkou Strmeně překonal. V závěru přesilovkové výhody pak na 3:0 dal podobným způsobem jako v první třetině Nouza.

Snaživá a v naději dlouho žijící Kadaň tak v rozmezí několika málo okamžiků ztratila drtivou část veškerých svých vizí na třeba i jen malý bodový zisk. Ve snaze snížit musela víc otevřít hru, z čehož pochopitelně pramenily ještě větší šance domácích a z toho zase fauly. Bohudík pro Severočechy ale nejen jejich, ale také domácích. O závěru zápasu se tak rozhodně nedá říct, že by se jen dohrával, změna skóre nicméně už nepřišla.

Jitka Čechová

Karel Soudek (SK Kadaň): Myslím, že jsme odehráli dvě velmi dobré třetiny. Prohrávali jsme jen o jednu branku, vytvářeli si dostatek šancí, ale nemáme klid v zakončení. Nebo snad je to nešikovnost, nevím. Není to poprvé, stalo se nám už v několika utkáních, že nemůžeme dát gól. V poslední třetině jsme udělali chybu a nechali si soupeře odskočit. Pak už to bylo těžké, začala se projevovat kvalita protivníka a ten si už koncovku pohlídal.