Kadaň sebrala první body Havířovu

Libor Gavlas, Miroslav Lučan | 24.09.2008 | |

V rámci 6.kola odjížděli hráči A-týmu SK Kadaň na nejdelší prvoligovou cestu, na led HC Havířov Panthers. Domácí panteři doposud nezaváhali a kadaňští mohli jen překvapit. Kadaňští trenéři přeskupili formace, do sestavy se vrátil Freiberg a Chyba. Hrál se rychlý hokej, ve kterém se severočeši dostali do vedení brankou, kterou v početní výhodě vsítil Marek INDRA. Havířovští ve druhé třetině nedokázali využít dvě dvojnásobné početní výhody, Hanuljak nejednou musel ukázat své kvality. Ve třetí části si domácí vytvořili tlak a deset minut před sirénou se jim podařilo vyrovnat. Do konce základní doby mohli oba týmy strhnout vedení zpět na svou stranu, ale brankáři byli lepší útočníků. Na řadu přišlo prodloužení, ve kterém Ladislav BOUŠEK v početní výhodě zajistil druhý bod pro Kadaň. Havířov tak poprvé v sezóně prohrál - 1:2pp.

6.kolo, středa 24.9.2008
AZ Heimstaden Havířov - Sportovní klub Kadaň  1:2p  (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
Branky: 48. Piecha - 13. Indra (Stehlík, Derfler), 61. Boušek (Kajer).
Rozhodčí: Minář - Barteček, Koliba .
Vyloučení: 6:10, navíc Chyba (KAD) 10 min OT.
Využití: 0:2. V oslabení: 0:0.
Diváci: 1171.
Střely na branku: 49:33.
Průběh utkání: 0:0,0:1,1:1,1:2.
AZ Heimstaden Havířov: Čech (Valent) - Štefanka, Evan, Huhto, Novák, Lašek, Štěpánek, Klimeš - Rozum, Vala, Kotásek - Seman, Strapáč, Říčka - Brynecký, Piecha, Sikora - Duba, Zeliska, Velecký - Podešva
Sportovní klub Kadaň: Hanuljak (Štěrba) -- Szakal, Kramár, Kolarz, Kloz, Mašek, Pospíšil, Boguský - Freiberg, Boušek, Šíp, Kajer, Valský, Fink, Chyba, Derfler, Stehlík, Indra, Kadlec, Rybecký, Ton

Hned po dvaceti vteřinách byl vyloučen domácí Evan, ale ani jeden z týmů ještě nebyl v provozní teplotě, i proto zůstala tato výhoda nevyužita, stejně jako na domácí straně hned vzápětí. Už při plném počtu hráčů na ledě mohl ujet Chyba, ale nedokázal zpracovat těžkou přihrávku. Domácí rozchytávali Hanuljaka střelami z větší vzdálenosti. Evanův pokus ani rána Štefanky však hostujícího gólmana z klidu nevyvedla. Ve 12. minutě zahákoval unikajícího Valského Kotásek a hosté poprvé trestali. Nejprve sice mohl v oslabení zakončit Strapáč, ale jeho pokus po ledě Hanuljak vyrazil, z následného protiútoku však kapituloval domácí brankář Čech. Stehlík totiž našel zpoza branky úplně volného Indru, který nezaváhal – 0:1. V závěru třetiny vyfasoval dvojku Chyba a za následné nesportovní chování ještě navrch osobní trest. Domácí však nejen, že nevyrovnali, ale málem inkasovali, když po hrubce v obraně najížděl na Čecha Derflet, ale nedokázal jej překonat. Po vyloučení Boušky pak mohli domácí hrát krátkou dvojnásobnou přesilovku, ale vytěžili z ní pouze ránu Štefanky, kterou Hanuljak vyrazil.

Domácí vstoupili do druhé části se snahou o brzké vyrovnání, ale stále nedokázali nalézt recept na hostujícího gólmana. Semanově střele z otočky scházela razance a Brynecký netrefil v obtížné pozici kotouč ze vzduchu. Hodně vzruchu přinesla 25. minuta. Domácí v přesilovce sevřeli svého soupeře, ale s Novákovou tvrdou střelou si hostující obrana poradila a hned nato Brynecký ani nadvakrát nedokázal překonat Hanuljaka. Když se domácím přece jen podařilo vstřelit branku, hlavní sudí Minář ji neuznal pro předchozí faul a naopak poslal na trestnou lavici domácího Rozuma. Čech musel v oslabení likvidovat dělovku Szakala, ale poradil si. Přesně v polovině utkání si našel dobrou pozici pro střelu Rozum, ale ani on nebyl úspěšný. Poté měli domácí opět kratičkou výhodu přesilovky 5 na 3, kterou sice nevyužili, ale dostali se do obrovského náporu. Evanova rána ani střela Huhta do sítě neproklouzly, ale největší šanci spálil Strapáč, který mohl dorazit Novákovu střelu, ale sám před Hanuljakem trefil pouze hostujícího brankáře. Hosté v této fázi ohrožovali branku Čecha pouze sporadicky, jako ve 35. minutě Derfler. Panteři, konkrétně Vala pak nedokázali přesně zakončit ani akci 2 na 1 a největší trumfy z rukávu vytasil Hanuljak v poslední minutě druhé třetiny, když fantasticky vychytal Piechu i dorážejícího Rozuma.

Bezmocnost domácích v koncovce ukázal začátek třetího dějství, ve kterém po obrovské chybě hostujících hráčů ujížděli Strapáč s Dubou sami na brankáře, ale prvně jmenovaný nezvládl přihrávku a Hanuljak se ani nezapotil. Poté se na chvíli vzchopili hosté a klid na hokejky jim mohli přinést postupně Boušek, Fink a Chyba, ale ani Čech už nehodlal kapitulovat a držel domácí nad vodou. Další domácí nápor mohl korunovat Zeliska, ale opět ztroskotal na výborném Hanuljakovi. Ten ale nakonec neodolal domácímu náporu a kapituloval, když za jeho záda napotřetí dotlačil kotouč Piecha – 1:1. Kadani se pak povedl rychlý brejk, který ovšem Stehlík zakončil pouze střelou doprostřed brány, kde stál připravený Čech. Nic lepšího než dvě přesilové hry v závěru si domácí nemohli přát. Přesilovky jim však dneska nešly, tak jak by si představovali. I přesto se v 58. minutě dostal do obrovské šance Rozum, který se dostal před ležícího Hanuljaka, ale nedokázal zvednout kotouč. Minutu před koncem byl vyloučen Strapáč a domácí se tak nakonec museli obávat i o jeden bod. Hosté se však již v závěru třetí třetiny k ničemu nedostali.

Štěstěna jim však byla dneska nakloněna, a tak se jim povedlo rozhodnout v prodloužení. Za Čechova záda totiž proklouzl nenápadný kotouč z hole Bouška a hosté se tak mohli radovat ze zisku dvou bodů.

Libor Gavlas, Miroslav Lučan

Miroslav Fryčer (trenér Havířova): „Dneska jsme byli hodně nervózní, dělali jsme spoustu chyb. Soupeř nám toho sice moc nedovolil, ale my jsme toho také moc nepředvedli. Šance, které jsme měli jsme neproměnili, koncovka byla dneska katastrofální. A s jedním gólem se moc vyhrávat nedá.“

Milan Černý (trenér Kadaně): „My jsme určitě spokojeni. Tenhle zápas jsme jednoznačně vybojovali, protože těžko můžeme říct, že bychom soupeře přehráli nebo přestříleli. Dneska jsme měli trochu víc štěstí než soupeř. Samozřejmě nás dneska podržel gólman, ale kromě toho štěstí jsme předvedli hodně bojovný týmový výkon, za který musím kluky pochválit. My jsme měli ze začátku hodně těžké vylosování, tahle výhra nám může psychicky pomoci.“