Kadaň si z Třebíče odváží těsnou prohru

Ondřej Holl | 29.01.2014 | |

Kadaň si z Třebíče odváží těsnou prohru

Dnes, ve středu 29.1., zajížděli kadaňští na led šesté Třebíče, kde se pokoušeli získat další důležité body do prvoligové tabulky. Po dvou třetinách byl stav utkání 0:0, ale v té poslední se dokázali prosadit zásluhou Marka Laše domácí a zvítězit tak nad Kadaní nejtěsnějším možným rozdílem - 1:0.

 
45.kolo, středa 29.1.2014
SK Horácká Slavia Třebíč - SK Trhači Kadaň  1:0  (0:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 48. Laš (Nahodil). Rozhodčí: Hejduk – Klein, Kotlík. Vyloučení: 6:5 + Čuřík (TRE) a Pavlas (KAD), oba 10 min. Bez využití. Diváci: 1140. Střely na branku: 39:27. Průběh utkání: 1:0.
SK Horácká Slavia Třebíč: Novotný – Bilčík, Malena, Dujsík, Dietz, Dlapa, Čejka – Čuřík, Dolníček, Laš – Vondráček, Mikeska, Fořt – Kaut, Nahodil, Křivohlávek – Přibyl, Kadela, Čech.
SK Trhači Kadaň: Strmeň – Opalek, Pavlas, Prošek, Kopáč, Szakal, Mazanec – Hromas, Hanták, Hammerbauer – Ton, Gajovský, Jíra – Chrpa, Novák, Hlava.

Komentář k zápasu

Utkání začalo v hodně vlažném tempu. Některé pasáže hry spíš připomínaly rozbruslení než prvoligový hokej. Obě mužstva se topila v nepřesnostech. Pokus Mazance nebyl pro Novotného nebezpečný, rána Vondráčka na druhé straně měla lepší gólové parametry. V dobré pozici se v přesilovce hostů ocitnul Hammerbauer, Novotný mu povyjetím zmenšil střelecký úhel a lapil jeho střelu. Lašovo prudké nahození od mantinelu Strmeň neudržel, Čuřík se k dorážce neprosmýknul. Minutu před koncem první třetiny putovali za katr Laš s Čuříkem za značné nevole přihlížejících diváků. Jedinou nebezpečnou střelu dvouminutové přesilovky pěti proti třem vyslal na Novotného Pavlas.

Po přestávce ještě zahrozil v přesilovce Prošek. Jakmile vyloučení domácí hráči naskočili na ledovou plochu, pláchnul do samostatného úniku Čuřík, při zakončení neměl správně seřízená mířidla. Za pár chvil se krásnou kličkou uvolnil Křivohlávek až před Strmeně, byl faulován a dostal možnost reparátu z trestného střílení. Jeho zakončení na lapačku hostující gólman vystihl a vytěsnil kotouč mimo brankový prostor.

V oslabení prověřil Novotného Ton. 28. minuta přinesla gólovku Čuříka, jenž nedokázal přehodit ležícího kadaňského strážce svatyně. V polovině utkání vypálil Gajovský nepříjemnou ránu kolem obránce Dlapy, Filip Novotný přikryl puk na svém rameni. Před druhou sirénou střílel z kruhů Křivohlávek mimo branku.

Bezbrankový stav po 40 minutách hry byl velkým signálem toho, že kdo dá první branku, pravděpodobně v utkání zvítězí. Při vyloučení Pavlase pálil ostrou Bilčík. Třebíčští měli větší aktivitu a snažili se rozhodnout zápas ve svůj prospěch. Dočkali se v čase 47:13. Po neodpískaném faulu na Dlapu přihrál Nahodil k ose hřiště Marku Lašovi, který svou ránu z jedničky přes dva hráče namířil pod břevno kadaňské branky.

Bílé hvězdy se stáhly do obrany a pečlivě střežily získaný nejtěsnější náskok. Kadaň se nebyla schopná dostat k bezprostřednímu ohrožení Novotného branky. 66 vteřin hráli hosté bez brankáře, v jejich největší šanci Ton bekhendem netrefil branku. Tři body tak zůstaly v Třebíči díky brance z hole Marka Laše.

Lukáš Rousek

Ohlasy trenérů

Miroslav Buchal – Kadaň: Těžko se mi hovoří o prohře, samozřejmě jsme sem přijeli udělat body. Věděli jsme, co na nás bude soupeř hrát, snažili jsme se držet obranné pásmo a střední pásmo, což se nám dařilo. Dvě minuty přesilovky pět na tři, pak čtyři na tři, nevyužili jsme je, to je špatně. Tam se musí dávat góly. Domácí ve třetí třetině vytvořili tlak a my jsme to neustáli, dostali jsme jeden gól. Někteří hráči hráli tři zápasy za tři dny, ke konci jsme šlapali vodu. Gratuluji domácím k vítězství.

Kamil Pokorný - Třebíč: My jsme se nemohli dostat do zápasu. První třetina byla hrozně špatná. Bylo to bez pohybu, soupeř dobře bránil, nám to bralo energii. Dvouminutové oslabení pět na tři jsme odmakali. Pak jsme si neodpustili stejný problém ve druhé třetině, kdy jsme šli do tří ve čtyři na tři. Samozřejmě jsem si říkal, že zápasy tyhle momenty rozhodují, ale pokaždé to neplatí. Naštěstí to vyšlo. My jsme museli hrát dopředu, abychom dali gól. Na druhou stranu jsme museli hrát perfektně dozadu, protože kdyby soupeř dal branku, tak by to bylo asi smrtící, takže v tom dnešní rozpoložení jsme za gól strašně rádi a v závěru jsme to ubojovali a bylo až na krev.

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM