Kadaň srazily se Sanokem chyby v obraně

Jindřich Poledna | 18.08.2012 | |

Ačkoliv měla Kadaň během 1.třetiny více ze hry, polský tým se od 8. minuty radoval z jednobrankového vedení. Po nedůslednosti české obrany se trefil Malasinski. Polský tým se podruhé trefil hned po nástupu do 2.třetiny v přesilové hře, ale pak začala excelovat Kadaň. První branku vstřelil Petr Mainer, tak v přesilové hře, na 2:2 srovnával blafákem v polovině zápasu Jiří Charousek. Polský tým nevyužil výhodu trestného střílení a Kadaň udeřila dvakrát po sobě. Kamil Tvrdek zvyšoval na 2:3 a čtvrtou branku si připsal čtvrtý útok. Poslední se dotkl puku Filip Hanták - 2:4. Polský tým se vrátil do zápasu využitou přesilovkou těsně před koncem druhé třetiny. A vyrovnal hned na začátku té třetí, po chybě kadaňské obrany. Filip Seman strhl vedení na stranku Kadaně, ale po fatální chybě obrany bylo po 56 sekundách srovnáno na 5:5. Koncem třetiny se Poláci trefili ještě 2x a Kadaň tak odjela z turnaji se třemi prohrami.

5.kolo, sobota 18.8.2012
KH Sanok - Sportovní klub Kadaň  7:5  (1:0, 2:4, 4:1)
Branky a nahrávky: 8. Malasinski (Dziubinski), 21. Dronia (Kotaška), 40. Mojžiš (Vozdecký, Zapala), 42. Vitek (Bartoš), 49. Vozdecký (Zapala), 55. Bartoš (Strzyzowski, Vitek), 60. Zapala - 23. Hainer (Trefný), 31. Charousek (Kolař, Andres), 35. Tvrdek (Hofmeister), 37. Hanták (Škorík, Deveri), 48. Seman (Tvrdek). Vyloučení: 8:8, navíc Seman (KAD) 10min OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 2:0, 2:4, 4:4, 4:5, 5:5, 7:5.
KH Sanok: Kachniarz (Odrobny) - Mojžiš, Dronia - Kotaška, Wajda - Pociecha, Kubat - Gurican, Rapaka - Vozdecký, Zapaka, Kolusz - Vitek, Bartoš, Strzyzowski - Gruszka, Dziubinski, Malasinski - Mermer, Radwanski, Biaty
Sportovní klub Kadaň: Hanuliak (Strmeň) - Kolař, Mazanec - Opalek, Pavlas (C) - Trefný, Pozděna - Schmidt, Dostál - Seman, Charousek (A), Andres - Stoklasa, Tvrdek, Hofmeister - Mainer, Chlouba, Račuk - Škorík, Hanták, Deveri

Oba celky zatím na turnaji nepoznaly radost z vítězství, a tak měl dnešní zápas ukázat rozdíl v kvalitách českého a polského hokeje. Kadaňský tým se do svého soupeře zakousl hned od prvních okamžiků a po minutě hry se mohl radovat. Jakub Hofmeister 4x dorážel odražený puk od polského gólmana, ale neuspěl. Hráči Sanoku se osmělili vystřelit na Hanuljaka jen z dálky a s jejich pokusy neměl kadaňský ochránce svatyně žádný problém. To na druhé straně zahrozil Danko Deveri, brankách Kuchniarz jen se štěstím udržel puk mezi svými betony. Kadaň byla v této fázi zápasu jasně lepší, polský tým měl problém s průchodem přes střední pásmo a Kadaň střílela jako o život.

Ale v 8.minutě přišla hrubka v obraně, Dziubinski se protáhl kolem českého obránce, přihrál Malasinskému, který byl nedůsledně pokrytý a otevřel skóre zápasu – 1:0. Kadaň přidala ještě víc, ale polský tým začal více bránit a Kadaň začala mít problémy s kombinací v útočném pásmu. Ve 13.minutě získali Poláci po Semanově faulu výhodu přesilové hry, ale moc toho nepředvedli. V 16. Minutě si poprvé zahrál přesilovku český tým, ale dopadla úplně stejně jako ta polská. Koncem třetiny zahrozil znovu i Sanok, ale brankář Hanuljak svůj tým podržel.

Začátek třetiny poznamenal incident, který se odehrál zřejmě o přestávce. Rozhodčí vyloučili kadaňského Hofmeistera a sanockého Mojžíše. Během chvíle putoval na trestnou lavici za vysokou hůl Mazanec a polský tým trestal. Na 2:0 prostřelil od modré vše co mu stálo v cestě Pawel Dronia. Ve 22.minutě přišla přesilovka Čechů a kadaňský tým tentokrát nezaváhal. Střelcem branky byl Pavel Hainer – 2:1.

Dosažená branka kadaňský tým probudila a byla na něm vidět maximální snaha o vyrovnání. Tlak Čechů se projevil ve faul polského hráče a snaha o vyrovnání gradovala. Srovnáno mohlo být ve 26.minutě, Jakub trefný nahrál na Pavla Hainera, před kterým byla je prázdná branka, ale ten puk netrefil a zahodil dokonalou tutovku. V dalších minutách hrála Kadaň v oslabení po faulu Trefného, ale na ledě nebylo znát, že by Čechům někdo chyběl, ba naopak. Stoklasa dostal přihrávku, jel si sám na polského brankáře, ale jeho blafák skončil jen na betonech gólmana Kachniarze.

Press českého týmu trval i nadále a přinesl ovoce. Na 2:2 vyrovnal chvíli po polovině základní hrací doby Jiří Charousek, který po přihrávce Daniela Koláře provedl dokonalý blafák. Po vyrovnávací brance začal polský tým kouskovat hru, rozhodčí vylučovali na obou stranách, ale hra 4 na 4 byla dost rozháraná na obou stranách. Ve 34.minutě byl faulovaný Vozdecký a rozhodčí nařídili proti Kadani trestné střílení. Tam se opět ukázal brankář Hanuljak, který nedal českému útočníkovi v polských barvách pražádnou šanci.

A tak trestala opět Kadaň. Jakub Hofmeister přihrával před bránu volnému Kamilovi Tvrdkovi a ten nadvakrát poslal Kadaň poprvé v zápase do vedení – 2:3. A potom se ukázal i čtvrtý útok. Mladíci rozebrali polskou obranu a Filip Hanták zvyšoval na 2:4. Ačkoliv to vypadalo, že je SANOK na ručník, do zápasu jej vrátilo vyloučení kapitána Pavlase. Těsně před koncem třetiny jej totiž potrestal Pavel Mojžíš, který prostřelil od modré úplně všechno, Hanuljak neměl šanci, přes klubko hráčů před sebou puk vůbec neviděl – 3:4.

Branka do šatny s Kadaní asi zamávala. Do 3.třeniny totiž vstoupil tým, který se už snad viděl v autobuse. A podle toho to také vypadalo. Nejdříve Hanuljak vychytal osamoceného Vozdeckého, ale ve 42.minutě bylo vyrovnáno, kdy se v brejku řítil Josef Vítek na Hanuljaka a prostřelil jej pod lapačkou – 4:4. Po vyrovnávací brance se hra uklidnila, ale Sanok stále více vystrkoval růžky. Oba týmy začaly pozorněji bránit a útočníci střílel především z dálky nebo z rohů.

Ačkoliv Kadaň útočila, kombinovala především v rozích kluziště. Když přenesla hru před branku, byla z toho gólová trefa! Filip Seman střílel do prázdné branky a krásné přihrávce od Kamila Tvrdka – 4:5. Z vedení se však český tým neradoval dlouho. Po 56 vteřinách hry udělala obrana Kadaně hrubku, za kterou by snad styděl i hráč ve 4.třídě! A Poláci toho využili a srovnali na 5:5, střelcem branky byl Martin Vozdecký.

Kadaň měla po vyrovnání výhodu přesilové hry, tlačila se do útoku, ve velké šanci se ocitl Stoklasa, ale nedokázal zvednout puk přes ležícího brankáře. Kadaň začala zbytečně faulovat a dávala tak zbytečně příležitost hráčům soupeře ukořistit pro sebe výhru. V dobrém světle se ukazoval útočně laděný obránce Kolář, který střílel z každé možné pozice.

A nakonec trest opravdu přišel. Poté, co Kadaň zahodila několik slibných šancí udeřili Poláci. Peter Bartoš překonal pokrumáži nuSanok se ujal vedení 6:5! To Rozohnilo Filipa Semana, šel si něco vyříkal s hlavním rozhodčím a dostal desetiminutový osobní trest. Poláci po vstřelené brance přestali kombinovat a jen vyhazovali puky co nejdál od své branky. V poslední minutě si vzal český tým oddechový čas, snažil se vyrovnat ve hře bez brankáře, ale místo toho dostal sedmou branku.

Ačkoliv byla Kadaň po většinu zápasu lepší, indivuduální chyby způsobily to, že z turnaje odjíždí s třemi prohrami.

Jindřich Poledna

Zdeněk Skořepa (SK Kadaň): Sice jsme dnes prohráli 5:7, ale odehráli jsme dobrý zápas. Hráli jsme útočný hokej, napadali jsme soupeře a ten chvílemi nevěděl co hrát. Škoda jen té poslední třetiny, kdy jsme několikrát propadli v obraně a dostali zbytečné góly. Kluky musím pochválit, celý zápas poctivě odmakali.