Kadaň v Chrudimi nepřesvědčila a vrací se bez bodů

Jindřich Poledna | 15.01.2011 | |

Kadaň v Chrudimi nepřesvědčila a vrací se bez bodů

Kadaňské prokletí chrudimského stadionu pokračuje. Ačkoliv fanoušči doufali v body z ledu předposlední Chrudimi, hráči neodehráli zrovna povedený zápas. V 8.minutě vyhnali domácí po dvou brankách na střídačku Jarinu, kadaňskou svatyni po zbytek zápasu hájil Závorka. Charousek sice v 50.minutě vykřesal snížením na 2:1 pro Severočechy naději, v zápětí však Chrudim opět odskočila na rozdíl dvou branek a zápas si pohlídala.

 
37.kolo, sobota 15.1.2011
HC Chrudim - SK Trhači Kadaň  3:1  (2:0, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 7. Cyganov (Semorád, Mocek), 8. Semorád (Táborský, Cyganov), 54. Král (Šeda) - 50. Charousek (Přindiš). Rozhodčí: Kubeš - Čížek, Padevět. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 496. Střely na branku: 36:37. Průběh utkání: 0:0, 2:0, 2:1, 3:1.
HC Chrudim: Svoboda - Mocek P., Toužimský, Jaroměřský, Žák, Drtina, Táborský - Král, Šeda, Fořt - Kaut, Goiš, Klejna - Semorád, Cyganov, Nosek - Sýkora
SK Trhači Kadaň: Jarina (8. Závorka) - Brňák, Zmeškal, Mazanec, Révay, Přindiš, Schmidt - Charousek, Davídek, Ton - Hafenrichter, Rohan, Stoklasa - Sikora, Seman, Boušek - Balász, Mikšovic, Eiselt - Fiala, Trefný

Komentář k zápasu

Úvod utkání patřil rozhodně domácím hokejistům a Jarina, který nastoupil v bráně Kadaně, se tak musel mít na pozoru už od prvních vteřin zápasu. První větší šanci domácích ještě stačil s notnou dávkou štěstí zlikvidovat, na tu ze 7. minuty již neměl nárok protože si puk vzal na svoji hůl Dmitrij Cyganov a prostřelil jej. - 1:0 Domácí to nastartovalo a pramenilo z toho vyloučení Mikšovice na 2 minuty. Nabídnutou přesilovou hru zužitkovali domácí nejlépe jak mohli. Cyganov našel Táborského, ten předal černou pryž na Jana Semoráda a poslední zminovaný zvýšil už na 2:0. Společně s druhou vstřelenou brankou sáhla Kadaň ke změně brankářů a za Jarinu šel do brány Závorka. Už po třech minutách právě Závorka zachránil Kadaň od pohromy, když se roztáhl na brankové čáře a nedovolil Chrudimi utéct na rozdíl tří branek.

Poté už se hra alespoň trochu uklidnila a i přesto, že Kadaň pořádně nevěděla kam dříve skočit, šlo se do kabin za stavu 2:0 pro domácí celek.

Druhou třetinu začala Kadaň přesilovou hru, ve které si sice připravila mnoho šancí a Svoboda se musel v chrudimské klecy hodně otáčet ale branku to nepřineslo. Chrudimští šli do druhé třetiny evidentně sklidněni a na jejich hře to bylo znát. Kadaň to evidentně vycítila a kdyby nestál v bráně Svoboda, podařilo by se jí určitě minimálně snížit. Jenže jak jsem již řekl, chrudimský brankář byl proti a tak si útočníci Kadaně lámali jeden zub za druhým na chrudimské zdi jménem Svoboda. Takhle to šlo až do konce druhé třetiny a ikdyž přicházela vyloučení v neprospěch domácích, Kadaňští ne a ne se prosadit. Po dvou třetinách tak svítil na světelné tabuly shodný stav, jako po té první, čili 2:0.

Taktika pro třetí třetinu byla z pohledu obou celků jasná. Ta chrudimská: Držet si dvoubrankový náskok a hrát ze zajiště obrany. Ta kadaňská: Co nejrychleji snížit na rozdíl jediné branky a následně se pokusit zahltit domácí svatyni salvou střel a vyrovnat. No jo, jenže lehce se to řekne a hůře provede, tedy alespoň z pohledu Kadaně. Chrudimští totiž skvěle bránili střední pásmo a když už se třeba Mikšovic dostal do slibné šanci, předvedl zázračný zákrok Svoboda. Takhle to bylo neustále dokola až do 50. minuty, ve které zužitkoval důraz před chrudimskou klecí Jiří Charousek a snížil na 2:1. Kadani to vlilo krev do žil a šla vstří vyrovnání, jenže... zapomněli na obranu. Duo Lukáš Král - Jan Šeda se utrhlo obraně hostů a první zmiňovaný navýšil náskok Orlic opět na dvě branky. - 3:1 Tato branka Kadaň doslova rozložila a po zbytek zápasu už to nebylo ono. I když někteří hráči chtěli (vyzdvihl bych především výkon hráče číslo 88-Zmeškala, který stíhal bránit hned 3 útočníky), tak jim to nebylo nic platné. Domácí už si náskok pohlídali a Kadaň tak odjela od řeky Chrudimky s prázdnou. Naopak domácí se radují ze zisku tří bodů a dotažení Tábora na rozdíl pouhých 4 bodů.

Jindřich Poledna, Daniel Vodák, Petr Dejnožka

Ohlasy trenérů

Pavel Rohlík, trenér HC Chrudim: Pro nás to byl už opravdu životně důležitý zápas, protože při dnešní prohře by ta psychika hráčů byla příliš špatná. Bylo to vidět již na ranním tréninku, kdy vládla nervozita a já jsem musel hráče po deseti minutách vyhodit z ledu. Zkusil jsem na ně být trochu agresivnější a ve finále se to vyplatilo. Nemyslel jsem to špatně, hráče jsem tím chtěl trochu nabudit. Nechtěl jsem prohrát jako s Litoměřicemi nebo Vrchlabím bez boje, ale dnes všichni bojovali, dřeli. Chtěl bych poděkovat a pochválit výkon Adama Svobody, který tu byl po delší době. Opět jsme ve hře o to nehrát baráž, porazili jsme mužstvo, které je na tom lépe podle jmen, má v kádru několik hráčů Chomutova. Naši kluci se opět přesvědčili, že když budou dřít a bojovat, tak mohou hrát i se silnějším soupeřem.

Jiří Rech, asistent trenéra SK Kadaň: Dnes rozhodla kvalita gólmanů a neproměňování šancí. Nejprve neproměníme jasné tutovky a pak dostaneme gól. V oslabení poté druhý a je po zápase stejně jako v Benátkách. Sice poté dotahujeme, ale bohužel z toho dnes žádný bod nebyl.

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM