Kadaň v Jihlavě neuspěla, domů si veze porážku 6:2

Marcel Holl | 20.11.2013 | |

Vstup do utkání vyšel jednoznačně domácímu celku, který během sedmi minut zaznamenal tři branky a díky nim vedl po první třetině 3:0. I ve druhé třetině stříleli branky jihlavští, kteří si do poloviny zápasu vybudovali velmi slušný pětibrankový náskok. Hráči Kadaně se prosadili až ve třetí třetině. Těsně po začátku se trefil ranou od modré čáry Daniel Opalek, pro něhož to byl premiérový gól v letošním ročníku. Druhou kadaňskou branku v zápase přidal o pět minut později další zadák - Martin Mazanec. Chvíli to vypadalo, že by se hosté mohli dostat zpět do zápasu, ale veškerou naději utnul na začátku 52. minuty Zdeněk Čáp a bylo o rozhodnuto.

24.kolo, středa 20.11.2013
HC Dukla Jihlava - Sportovní klub Kadaň  6:2  (3:0, 2:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 5. Zeman (Čachotský, Čáp), 6. Čachotský (Haluza), 7. Hubáček (Důras, Velecký), 23. Kadlec (Střecha, Kuřítko), 29. Velecký (Hubáček, Důras), 52. Čáp (Kaláb, Zeman) – 41. Opalek (Charousek, Gajovský), 46. Mazanec (Chlouba). Rozhodčí: Talpa - Klein, Toman. Vyloučení: 1:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1512. Střely na branku: 41:33. Průběh utkání: 5:0,5:2,6:2.
HC Dukla Jihlava: Rittich – Čáp, Kaláb, Dobrovolný, Kotvan, Mocek, Podlipnik, Štebih – Čachotský, Zeman, Haluza, Důras, Hubáček, Velecký – Kadlec, Střecha, Kuřítko – Mikeš, Malec, Vysloužil. Trenér: Petr Vlk
Sportovní klub Kadaň: Kostúr (23. Strmeň) – Opalek, Mazanec, Kopáč, Szakal, Bartejs, Stehlík, Havel, Pelc – Ton, Charousek, Gajovský – Hanták, Chlouba, Račuk – Hlava, Lehnert, Hammerbauer – Novák, Chrpa, Crhák. Trenér: Karel Soudek

Zápas čtvrtého týmu se sedmým začal mnohem lépe pro Duklu. Ta se od úvodních minut tlačila před Kostúra a po dvou a půl minutách si vynutila přesilovou hru. Dlouho to vypadalo, že hosté své úvodní oslabení přestojí bez úhony. Zbývalo šestnáct vteřin do konce návratu vyloučeného Havla na led, když se Čáp rozhodl pro nahození od modré. Gólman hostů vyrazil puk jen před sebe, kde stál pozorný Adam Zeman a z dorážky vstřelil svůj šestnáctý gól v sezoně - 1:0. O minutu později již vedli domácí o dva góly. Nový muž na soupisce Jihlavy Petr Haluza posunul puk na Tomáše Čachotského, který využil horšího výhledu gólmana hostů - 2:0. A gólovým hodům nebyl konec. V polovině sedmé minuty byl Radek Hubáček úspěšným zakončovatelem pohledné kombinace Důrase s Veleckým a zblízka poslal domácí již do třígólového vedení - 3:0.

Po gólu Hubáčka se trenér Kadaně Karel Soudek rozhodl pro time-out, při kterém svým svěřencům hodně důrazně vysvětloval, že takhle to z pohledu hostů dále nepůjde. V přesilové hře mohli domácí vstřelit další gól, ale dorážku Veleckého do poloodkryté klece zblokoval Mazanec. Také Kadaň byla v následné hře v početní převaze nebezpečná. Domácím zatrnulo zejména při dělovce Račuka, která prosvištěla těsně vedle pravé tyče. Čtyři vteřiny před koncem úvodní dvacetiminutovky mohl vstřelit první gól Severočechů Hlava. Počkal si u levé tyče domácí branky na přihrávku Stehlíka od modré, ale puk po jeho zakončení skončil na levém betonu Ritticha.

Nástup do druhé třetiny měla Jihlava vskutku bleskový. Střecha vystřelil od modré, puk propadl výstrojí Kostúra a dopadl mezi jeho betony. Gólman hostů vůbec nevěděl, kde má puk, na rozdíl od Jakuba Kadlece, který kus černé gumy pohotově doklepl do klece - 4:0. Od tohoto gólu se do branky hostů postavil Jan Strmeň. Po necelých sedmi minutách ale i on kapituloval. Při protiútoku Dukly dva na jednoho zatáhl Hubáček puk do útočného pásma. Přesnou přihrávkou našel u pravé tyče volného Michala Veleckého a ten se trefil přesně pod břevno - 5:0. O dvě minuty později se Strmeň vytáhl, když zneškodnil po žabičce Mikeše střelu Vysloužila z první. Stejně jako na konci první třetiny, tak i v závěru druhé části Kadaň zahrozila. Hanták se uvolnil na levém kruhu, jenže táhlou střelou Ritticha nepřekonal.

Co se nepovedlo jemu, to se podařilo Danielu Opalkovi. Po čtyřiadvaceti vteřinách třetí periody vystřelil kadaňský bek od modré, propálil houf těl před Rittichem a puk skončil až v síti - 5:1. Následná přesilová hra Dukly jen potvrdila, že hra v početní převaze nebyla v dnešním zápase její silnou stránkou. Po nepřesném pokusu domácích dostat se před Strmeně se puku ujali hosté. Chlouba zblízka ještě gólmana Jihlavy nepřekonal, ale dojíždějící Martin Mazanec už doklepl puk úspěšně do branky - 5:2. Kadaň začala mít lehce navrch a jen díky nepřesnému zakončení Crháka po Chpově přihrávce se svému soupeři ještě více nepřiblížila. Veškeré šance Sportovního klubu ale utnula přesilovka červenožlutých zkraje dvaapadesáté minutě. Po šesti vteřinách potrestal vyloučení Crháka nahozením od modré Zdeněk Čáp. Mladý bek si počkal, až se před Strmeně nahrnou hráči a bude mít zakrytý výhled. Poté vystřelil a připsal si svůj první gól za červenožluté - 6:2.

Od tohoto okamžiku bylo jasné, že je o osudu zápasu rozhodnuto. Jihlava si bezpečně pohlídala vedení a Kadaň jen zásluhou výborných zákroků Strmeně neinkasovala další góly. Když už se podařilo domácím druhého gólmana hostů překonat, puk skončil na tyči, tak jako střela Důrase. Duklu to ale mrzet nemuselo. Po třech porážkách si do tabulky připisuje plný počet bodů, naopak Severočeši odjíždějí na dalekou cestu domů s prázdnou.

Tomáš Lysý

Karel Soudek (SK Kadaň): Ráz celému utkání dalo prvních pět minut. Do zápasu jsme vstoupili vlažně, dělali jsme chyby, špatně jsme bránili a dostali jsme tři branky. Dvě třetiny to byla velká bída. Nevím jestli v té třetí jme to byli my, kdo se zvedl a začal hrát lepší hokej, nebo Dukla polevila. Možná to bylo někde na půli cesty. Já nemůžu být v žádném případě s dnešním výkonem našeho družstva spokojený.

František Zeman (HC Dukla Jihlava): Chtěli jsme napravit reputaci z posledních tří zápasů, kdy jsme vyšli bodově naprázdno. Díky tomu, že se nám po zranění vrátili hráči do sestavy, jsme mohli nastoupit ve čtyřech kompletních pětkách. Začátek zápasu jsme určovali tempo my, dali jsme rychlé góly a to nás uklidnilo. Dvě třetiny jsme měli hru pod kontrolou. Do té poslední jsme vstoupili hodně vlažně a Kadaň toho dokázala využít. Naštěstí jsme dali rychle šestý gól, který nás znovu uklidnil. Pak už se utkání dohrálo bez šancí na obou stranách.