Kadaň v regionálním derby s Mostem zvítězila

Jakub Coufal, Martin Gahler | 06.10.2007 | |

Kadaň v regionálním derby s Mostem zvítězila

Souboj o 6. místo se uskutečnil v rámci 9. kola 1. ligy mezi krajskými rivaly Kadaní a Mostem. Domácí byli po většinu klání lepším týmem jak v předvedené hře, tak v počtu vstřelených branek. Po bezbrankové 1. třetině šla Kadaň v 2. části do dvoubrankového vedení, které si nenechala do konce zápasu vzít z rukou. Most dvakrát snížil, což nemohlo stačit na 5 branek Kadaňských, kteří se posunuli v tabulce o kousek výše po vítězství 5:2.

 
9.kolo, sobota 6.10.2007
SK Trhači Kadaň - SK HC Baník Most  5:2  (0:0, 2:0, 3:2)
Branky a nahrávky: 26. Jakub Bauer (Brňák), 34. Polanský (Fink), 44. Duba (Pospíšil), 53. Hlubuček (Hlusička, Kajer), 60. Vrtek (Polanský) - 42. Nosek (Plachý), 54. Prošek (Buďa). Rozhodčí: Blecha - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 9:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 390. Střely na branku: 31:35. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 5:2.
SK Trhači Kadaň: Hanuljak - Spitzer, Poživil, Pospíšil, Vaněček, Hlubuček, Hlavatý, Kocek, Brňák, Polanský, Fink, Vrtek, Pražák, Kýhos, Duba, Hlusička, Veverka, Kajer, Bauer, Kadlec, Chyba.
SK HC Baník Most: Sáblík - Szakal, Charousek, Martínek, Prošek, Nosek, Plaček, Suchánek, Růžička, Míka, Koláček, Zaťovič, Buďa, Kováč, Metlička, Plachý, Kořínek, Urban, Nekvinda, Baran, Kašťák.

Komentář k zápasu

Svižný hokej bez branek

Zprvu aktivnější Kadaň zastavila dvojice faulů v rychlém sledu, na konci 5. minuty hráli hosté přes 100 sekund přesilovku 5 na 3. Ačkoliv zelenobílí pálili ze všech pozic, z drtivého tlaku branku nevytěžili. Početní výhoda pokračovala i další 2 minuty, během kterých Mostečtí stříleli o něco méně, naopak Kadaňští už tu a tam navštívili útočné pásmo.
V 8. minutě pálil z pravého mezikruží osamocený Buďa, nebezpečí pro domácí skončilo v náručí Hanuljaka. Kadaň se po dlouhém bránění nemohla dlouho dostat do správné útočné nálady. Výraznější naděje naskytl útok na začátku 10. minuty, nejprve Vrtek minul tečí branku Sáblíka, aby v o chvíli později ujížděl zcela sám Pražák. Sólo od modré čáry zakončil nepovedenou přízemní střelou kolem pravé tyčky. Z následujícího útoku se málem radovali hokejisté Baníku, když Metlička po nájezdu 2 na 1 pálil do pevné skály jménem Hanuljak.
Po mírném útlumu v 2. části zahajovací třetiny se o vzrušení postarala lajna kolem Finka. V 15. a 16. minutě měli hosté velké namále, když výše zmíněný Fink několikrát vyzkoušel pozornost Sáblíka ať z pravé či levé strany kluziště. Zvýšeným útočným úsilím vybojovala Kadaň početní výhodu, o kterou po chybě domácího hráče vzápětí přišla. Útočnou taktovku hosté ve výhodě nepřevzali, a tak se šlo do kabin za smírného stavu 0:0.

Kadaň přidala na tempu a šla do vedení

Jako první v prostředním dějství zahrozili Mostečtí po chybě v kadaňské rozehrávce. Po ukázkovém vypíchnutí zakončoval nikým neohrožován Martínek, avšak ani následné dorážky cestu do vytoužených míst nenašly. Když své šance Baník nevyužil, dostala Kadaň od rozhodčího dárek v podobě početní výhody, v níž se předvedli pouze nepřesnými střelami Fink s Dubou.
V čase 25:26 se domácí dočkali šťastné branky. Po nahození Brňáka šikovně tečoval Jakub Bauer. Puk zamířil pod víko, na což Sáblík nestačil zareagovat 1:0.
Kadaň najednou byla u všech puků dřív i díky selhání Martínka, který si šel odpočinout na lavici hanby. Z velkého množství vážných šancí bíločerní nezabodovali a následně se museli dokonce bránit po sporném faulu Hlubučka. Domácí aktivním přístupem v čele s Hanuljakem nedovolili soupeři naději na vyrovnání. Přesto se v půlce klání nemusel muž v masce s logem SK Kadaň bát, že by si nezachytal. Most se dral do útoku velice srdceryvně, Kadaň naopak hrozila z brejků.
Z jednoho úniku vzešla početní výhoda, v níž se v čase 33:12 po přihrávce Finka zasadil o zvýšení na 2:0 Polanský. Sáblík po nájezdu zmíněného střelce nestačil včas sklapnout betony.
Prakticky po vhazovaní domácí opět ujeli, přesněji Duba tvrdě vypálil z levého mezikruží do hostujícího ochránce svatyně. V 36. minutě šli Kadaňští zbytečně do 4 a nabídli tak Baníku snížení. Zelenobílí se snažili seč jim síly stačily, ale branky se nedočkali ani v následujících minutách. Domácí hokejisté odcházeli do šaten s vědomím dvoubrankového náskoku.

Kadaň se zapotila, ale náskok uhájila

Do závěrečné dvacetiminutovky vlétli aktivněji hosté. V čase 41:34 bylo sníženo na 2:1 zásluhou Noska, který se nejlépe orientoval ve skrumáži těl před Hanuljakem, asistence Plachý.
V čase 43:33 bylo skóre opět o 2 branky. Z nenápadného nahození mimo branku vydoloval gól neuvěřitelnou tečí pohybující se Duba, od něhož zamířil puk pod betony zmateného Sáblíka. Na 3:1 přihrával Pospíšil.
Mostečtí se nevzdávali a po inkasování naopak ještě zvýšili útočné snažení. Před Hanuljakem bylo často velmi rušno, zejména v 47. minutě bylo bíločerné obraně ouzko po drobném zaváhání opory týmu. Puk se po několika basebalových a basketbalových úderech dostal k brankové čáře až po návratu Hanuljaka do svého výsostného území.
Oživení Kadaně přišlo v 52. minutě, kdy hráli v 5 proti 4 a po faulu z vlastních řad rovněž ve sníženém počtu. V čase 52:02 přišel dokonce důkaz z hole Hlubučka, jenž prostřelil vše co mu stálo v cestě. Na 4:1 úspěšně přihrával kapitán Kajer.
V čase 53:27 přišla naděje pro Baník rychlým snížením na 4:2. Šťastným střelcem z bezprostřední blízkosti se stal Prošek, asistoval Buďa.
Očekávaný nápor Mostu v závěrečných minutách přišel pouze v utlumeném duchu. O něco více hrozila spíše Kadaň, což v čase 59:06 dokázala zvýšením na konečných 5:2. Po přihrávce Kýhose propálil Sáblíka Vrtek.
Jakub Coufal, Martin Gahler

Ohlasy trenérů

Ladislav Kolda (trenér Most): Dostali jsme 2 nešťastné góly od modré čáry, které byly tečované. Domácí byli aktivnější, v soubojích 1 na 1 nás přehrávali v jednoduchosti, my jsme vše hráli moc složitě. Chybělo nám i důraznější zakončení. Skoro všechny zápasy hrajeme ve stavu, kdy prohráváme. Ještě jsme se nedostali do vedení, kde bychom 2:0 či 3:0 vedli. Pořád tedy dotahujeme, což je náš velký problém. Dnes navíc domácí podržel skvělým výkonem Hanuljak, který měl na výhře domácích velký podíl. S naší předvedenou hrou nemůžeme uspět.

Miroslav Novák (trenér Kadaň): Všichni jsme věděli, že se jedná o velmi důležitý zápas. Před zápasem to bylo o 2 body, kdyby se prohrálo, tak o 5. Podle toho vypadala 1. třetina, která byla z naší strany nervózní. I přesto jsme ubránili přesilovku 5 na 3 a následně i 2 minuty ve 4, což bylo asi klíčovým momentem zápasu. V 2. třetině nás zvedly vstřelené góly, hráči si začali věřit. Ačkoliv nepředváděli úplně pohledný hokej, hráli v pohodě. Jsem velice rád za vítězství a doufám že nás posune výše, ne jenom na boje kolem 6. a 7. místa.

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM