Kadaň vybojovala důležité vítězství

Filip De Bolle, Jakub Coufal | 22.01.2011 | |

Dnešní zápas byl zápasem obran a tvrdé hry. Z první branky se radovali v 17. minutě domácí, když se trefil Stoklasa. Ve druhé třetině po pěkné střele Mazance domácí zvýšili na 2:0. Na začátku sice Andres snížil na 2:1, Kadaňští ale dobrou obranou udrželi skóre a v závěru přidali po úniku 2 na 1 třetí gól. Domácí tak slaví důležitou výhru a posunuli se v tabulce na 9. místo.

39.kolo, sobota 22.1.2011
Sportovní klub Kadaň - Vrchlabí  3:1  (1:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 17. Stoklasa (Fiala), 39. Mazanec (Závorka), 53. Davídek (Mikšovic) - 43. Andres (Vrtek, Drábek). Rozhodčí: Zubzanda - Brejcha, Koskuba. Vyloučení: 7:9, navíc Sikora (KAD) 10 min. OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 360. Střely na branku: 28:27. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
Sportovní klub Kadaň: Závorka (Kaššák) - Trefný, Hlubuček, Brňák, Zmeškal, Mazanec, Révay, Mašek - Seman, Sikora, Boušek - Eiselt, Mikšovic, Davídek - Ton, Charousek, Freiberg - Hafenrichter, Fiala, Stoklasa
Vrchlabí: Koutský (Ševčík) - Poživil, Duben, Drábek, Pácal, Matějíček, Čížek, Poskočil, Hanzl - Urban, Bláha, Beck - Tvrdek, Filip, Látal - Drábek, Vrtek, Bezouška, Andres

Zápas začali aktivněji domácí. První vážná šance byla k vidění v 5. minutě. V přesilové hře se Seman proháčkoval před bránu a přihrál Bouškovi, který měl před sebou odkrytou hostující svatyni. Trefil ale pouze tyč. Hosté se poprvé osmělili v 11. minutě, když v přesilové hře rozebrali domácí obranu a Beck málem zakončoval do prázdné branky. Závorka se ale dokázal přemístit. V 15. minutě pálil od modré Drábek, Závorka si s jeho střelou dokázal poradit. V 16. minutě se Ton dostal před branku a snažil se dorazit puk za Koutského záda, ale neuspěl. V čase 16:09 ale domácí útok uspěl. Fiala ujel obraně hostí, puk sice za záda Koutského neprotlačil, dojíždějící Stoklasa to ale dokázal. Domácí už dohrávali třetinu v klidu a 15 vteřin před koncem přidali další gól. Ten ale nemohl být uznán, protože rozhodčí před tím neviděl puk a tak odpískal přerušení hry.

Druhá třetina nabídla hokej plný nepřesností. Ani jeden z týmů si nedokázal vytvořit jak větší šanci, tak ani tlak na branku. První šanci nám nabídla až 29. minuta, když se Ton protlačil až před brankáře, ale nedokázal zakončit přesně. Hosté se nemohli dostat do větší šance a kromě několika pokusů Drábka od modré. Přesto se málem dočkalo gólu. Po chybě obrany se v 38. min dostal sám před Závorku Andres s Vrtkem, první jmenovaný zakončoval sám, ale Závorka ho fantastickým zákrokem vychytal. A o 40 vteřin později se uplatnilo staré známé nedáš-dostaneš. Závorka rozehrál na Mazance, ten se prokličkoval až na modrou čáru a přesnou ranou zvýšil na 2:0.

Začátek třetí třetiny se nesl v modrobílých barvách. V čase 42:29 v přesilové hře přihrál Vrtek mezi kruhy na volného Andrese a ten zřejmě propálil Závorku. Sice se nerozsvítilo světlo za brankou, hlavní rozhodčí ale po poradě s čárovými a hráči branku uznal. Po tomto gólu byli aktivnější hosté, domácí obrana krytá brankářem ale dokázala všechny hostující snahy zmařit. V čase 52:24 naopak selhala obrana hostí a Mikšovic s Davídkem se dostali do přečíslení 2 na 1, první jmenovaný si položil obránce a poté přesnou přihrávkou nechal vyniknout Davídka. Hosté nesložili zbraně, bylo to ale marné. V závěru se ještě snažili odvolat brankáře, snahy byly nakonec zmařeny vyloučením. Domácí tak získali cenné 3 body a posunuli se na 1. místo skupiny B.

Filip De Bolle

Josef Řeháček (trenér Vrchlabí): Kluky můžu pochválit za bojovnost. Bohužel máme problémy s koncovkou, která nás trápí a dneska se to potvrdilo. Po vyrovnané 1. třetině jsme měli v 2. jasně navrch. I když soupeř vedl, měli jsme tam samostatné nájezdy, tlačili jsme. Soupeř se nedostal dále, než za červenou čáru a měl problémy celou třetinu. Přesto jsme tu třetinu prohráli 1:0. V poslední části jsme chtěli smazat dvoubrankový náskok, podařilo se nám snížit, měli jsme šance na vyrovnání. Poté přišla chybička, která se občas stane a poté se nám už nepodařilo dát kontaktní gól, abychom třeba odvolali gólmana. Co se týče zranění Kamila Tvrdka, sezóna pro něj skončila. Má výron v kotníku a potrhané vazy, což je dle mého odhadu tak na 3 měsíce.

Mikuláš Antonik (trenér Kadaň): Dnes to byl tvrdý a urputný boj. Vrchlabí má výborný manšaft, utkání se hrálo hodně silově. Podali jsme výborný výkon hlavně ve hře dozadu a využili drobné chybičky soupeře. Co mě mrzí, že nám v poslední době nejdou přesilovky, na které se musíme na tréninku zaměřit.