Kadaň vybrala znojemské hnízdo

Lukáš Caha, Jindřich Poledna | 09.12.2009 | |

Kadaň vybrala znojemské hnízdo

Kadaň nezačala ve Znojmě nejlépe. První pětka zaspala a domácí se po 22 vteřinách ujali vedení brankou Baruse. Kadaň nezahodila hokejky do žita a ve druhé minutě bylo vyrovnáno - Ton zakončoval do téměř prázdné branky. Ke konci první třetiny se začaly dít věci. Během 99 sekund se trefili postupně Bauer, Freiberg a Trochta - Kadaň tak vyhrála první třetinu 4:1. Domácí ve druhé třetině korigovali na 4:2 Sedlákem, hodně útočili, ale Jarina byl sebejistý a v některých případech dováděl domácí borce k nepříčetnosti. Ve 47.minutě měla Kadaň výhodu trestného střílení, bohužel Boušek trefil jen rameno domácího gólmana. Zápas se začal dramatizovat v 52.minutě, kdy na 3:4 snížil domácí Morava. Kadaň však nezalezla do obrany a nebetonovala, nýbrž útočila a hatila tak domácím plány na usazení se v útočné třetině. Domácím se nepodařilo vyrovnat ani při powerplay, Kadaň si tak přiváží velmi důležité tři body.

 
28.kolo, středa 9.12.2009
HC Znojmo - SK Trhači Kadaň  3:4  (1:4, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 1. Barus (Havlík, Hořava), 24. Sedlák (Beroun, Protivný), 52. Morava (Sedlák, Beroun) - 2. Ton (Mužík, Freiberg), 17. Bauer (Balázs, Polanský), 18. Freiberg (Ton, Mužík), 19. Trochta (Gombár, Boušek). Rozhodčí: Zubzanda - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 4:8. Využití: 2:1. Diváci: 1 433. Střely na branku: 50:26. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 3:4.
HC Znojmo: Horčička (Kameš) - Hořava, Morava, Štach, Protivný, Štrach, Kolafa, David - Havlík, Barus, Plášek, Beroun, Hradecký, Sedlák, Staněk, Meidl, Jarůšek, Vyletelka, Barták
SK Trhači Kadaň: Jarina (Štěrba) - Schmidt, Szakal, Rutta, Zmeškal, Hlubuček, Brňák, Kloz - Gombár, Trochta, Boušek, Balázs, Bauer, Polanský, Ton, Freiberg, Mužík, Malát, Šíp, Spitzer

Komentář k zápasu

Zápas začal velmi svižně. Diváci v Hostan aréně se ještě ani nestačili pořádně usadit a už byli znovu na nohou. Havlík totiž našel dobře najetého Miroslava Baruse a ten usměrnil nataženou holí puk k pravé tyči - 1:0. Vedení domácím však nevydrželo dlouho, neboť Karel Ton našel odkrytou škvíru v Horčičkově kleci – 1:1. Znojmo se mohlo vrátit v páté minutě do vedení, ale Jarůšek těsně minul branku a následně se domácím nepovedla dvojnásobná přesilovka. V závěru třetiny přišla kadaňská kanonáda. Nejprve se do samostatného úniku dostal Jakub Bauer a hosté šli do vedení – 1:2. Po třinácti vteřinách se do kotouče opřel Petr Freiberg. Domácí gólman neměl šanci puk chytit - 1:3. O minutu později se na stadionu ozval pískot znojemských fanoušků, neboť skóre se měnilo znovu a opět na straně Kadaně. Tentokrát byl šťastným střelcem Martin Trochta - 1:4.

Do druhé třetiny se tedy Orlům nevstupovalo dobře. S nepříznivým stavem se nejprve rozhodl něco udělat Morava, ten však nastřelil jen vyrážečku. O tři minuty později však puk za záda Jariny již putoval. Beroun poslal přihrávku na Přemysla Sedláka, který prostřelil čistou střelou hostujícího gólmana. V následujících minutách předváděli aktivnější hru Orli, avšak ani jedna z jejich šancí už stav v této dvacetiminutovce nezměnila. Vedení hostů mohl pojistit Balász, jenž se dostal se svým spoluhráčem do přečíslení, ale Horčička byl tentokrát neomylný. Navíc znojemské mužstvo v závěru po ataku s kadaňským hráčem opustil Štrach, jenž si přivodil zranění pravého stehna.

V úvodu třetího dějství si Znojmo zahrálo přesilovou hru. Orli zasypali Jarinu sprškou střel, ale ke vstřelení branky to nevedlo. Následně ujel Polanský domácím obráncům a prchal sám na Horčičku, byl však podražen Moravou a hlavní arbitr nařídil trestné střílení. K exekuci se postavil Boušek, jenž mířil pod břevno, ale trefil jen gólmanovo rameno. V polovině třetiny v přesilovce se napřáhl od modré Kolafa a Hostan arénu rozezněla tyčka. O pár sekund nahodil Sedlák puk na branku, Marian Morava puk tečoval a zvedl domácím naději na vyrovnání – 3:4. To mohlo přijít, když od modré vypálil Kolafa a hostující hráč tečoval kotouč tak nešťastně, že málem skončil za brankovou čárou. Hosté tuto situaci ovšem ustáli. Poté se rozhodl trenér Neliba pro oddechový čas a odvolání gólmana. Znojmo sice na Jarinu vypálilo několik střel, ale tři body to Kadani již nevzalo.

Lukáš Caha, Jindřich Poledna

Ohlasy trenérů

Jan Neliba (Znojmo): Rozhodla první třetina. Šli jsme do vedení krásnou brankou a přestože jsem hned na hráče vletěl a říkal jim, že nesmíme hrát laxně, podali jsme neskutečný výkon a za osmnáct minut dostali čtyři góly, které bychom normálně neinkasovali, pokud by hráči byli zkoncentrovaní. Někteří mají myšlenky kdo ví na co. Musíme si to vyříkat a udělat důsledné zlepšení.

Mikuláš Antonik (Kadaň): Perfektně nám vyšla první třetina, kterou jsme vyhráli 4:1, i když jsme inkasovali rychlý gól. Musím uznat, že soupeř byl zbylé dvě třetiny jednoznačně lepší. Měli jsme obrovský problém posouvat kotouče ven z vlastní třetiny, dostávali jsme se pod tlak, protože domácí nám puky hned vraceli do pásma, byli nepříjemní v soubojích jeden na jednoho a dobře hráli s kotoučem. Pro nás to bylo velice těžké, ale jsem rád, že jsme to silou vůle, bojovností i s troškou štěstí uhráli.

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM