Kadaň vyválčila tři body a míří ode dna

Miroslav Lučan | 08.10.2008 | |

Na kadaňském zimním stadionu se dnes hrálo velmi důležité utkání. Domácí SK Kadaň hostil v rámci 11.kola poslední celek tabulky SK Horáckou Slavii Třebíč. Od úvodních minut kadaňští ukazovali, že v dnešním zápase nechtějí tahat za kratší konec. Z první vážnější situace otevřel skóre DERFLER, když se ještě do první přestávky trefil dvakrát BOUŠEK zdálo se, že si Severočeši v poklidu dojdou k vítězství, opak byl však pravdou. Třebíčtí v polovině zápasu snížili a vrátili se do utkání. Deset minut před sirénou přidali ještě jeden gól a ze zápasu bylo drama, domácí se úporně bránili a když přežili ještě závěrečnou power-play hostí, připsali si tři body za vítězství 3:2.

11.kolo, středa 8.10.2008
Sportovní klub Kadaň - SK Horácká Slavia Třebíč  3:2  (3:0, 0:1, 0:1)
Branky: 4.Derfler (Szakal, Boušek), 12.Boušek (Višňák, Derfler) , 18.Boušek (Szakal, Fink) - 33.Sláma (Zahradník, Obdržálek), 50.Hrbáček (Zahradník, Čech) .
Rozhodčí: Jílek - Brejcha, Šmíd.
Vyloučení: 7:3.
Využití: 1:2. V oslabení: 0:0.
Diváci: 280.
Střely na branku: 20:32.
Průběh utkání: 3:0, 3:2.
Sportovní klub Kadaň: Hanuljak - Szakal, Višňák, Kolarz, Kramár, Mašek, Pospíšil, Kloz, Boušek, Fink, Derfler, Zika, Ton, Kajer, Valský, Rybecký, Kadlec, Freiberg, Stehlík, Chyba.
SK Horácká Slavia Třebíč: Lev (18.Míča) - Hrbáček, Sláma, Sedláček, Kaláb, Flamík, Havran, Koktan, Bulička, Čech, Zahradník, Obdržálek, Staněk, Nahodil, Rozsíval, Vrba, Otčenáš, Sojčík, Přibyl, Stejskal, Burian.

Utkání bylo pro oba celky velice důležité, v případě vítězství domácích se mohli Severočeši odtrhnout ode dna, v případě porážky by naopak klesli na poslední místo, kde do té chvíle setrvávali právě třebíčtí.

Jasné vedení domácích

Do zápasu vstoupili lépe domácí, již z první vážnější šance otevřel skóre DERFLER, když usměrnil poskakující puk v brankovišti za záda třebíčského gólmana - 1:0. V 6.minutě byl v obrovské šanci Patrik Fink, ale před prázdnou brankou netrefil prudkou přihrávku. Třebíčtí zkoušeli kadaňského mága v brance pouze dalekonosnými střelami, ty však bez problémů kryl. V 11.minutě v přesilové hře třebíčtí uzamkli Kadaň v jejím obranném pásmu, ale štěstí v koncovce neměli. Naopak ihned co byli kadaňští v plném počtu vystřelil dělovku Višňák, gólman Lev ji neudržel a BOUŠEK pohodlně doklepl puk do prázdné branky - 2:0. V 16.minutě byl vyloučen třebíčský Přibyl, v přesilovce domácí dokonale rozebrali třebíčskou obranu a BOUŠEK svým druhým gólem zvýšil Kadani vedení - 3:0. Lva v hostující brance nahradil Míča, který ještě do přestávky musel řešit několik vážnějších šancí domácích.

Kadaňští přestali hrát a dovolili třebíčským snížit

Ve druhé třetině týmy bojovaly spíše o střední pásmo, ýádná oku lahodící šance k vidění nebyla. V 25.minutě měli kadaňští možnost početní výhody, v ní spáli Boušek obrovskou šanci. Poté stejnou výhodu nevyužili ani hosté. Ve 30.minutě třetí kadaňská formace vyšachovala hosty před brankou, ale při zakončení neměl Kadlec potřebnou dávku štěstí, puk mu přeskočil hůl před prázdnou brankou. Opět se ukázalo pravidlo nedáš-dostaneš, nejprve Kloz nabídl hostím další přesilovku, ve které se jim podařilo snížit, Sláma zakončil střelou od modré dobře nacvičený přesilovkový zámek - 3:1. Závěr druhé části patřil třebíčským i díky sérii vyloučení na domácí straně. Kadaňští však pozorně bránili a vedení si pohlídali.

Drama na závěr, body zůstávají v Kadani

Na počátku závěrečné třetiny měli oba týmy po jedné vyložené šanci, ale gólmani měli více štěstí než útočníci. Ve 47.minutě byl vyloučen kadaňský Rybecký, hosté přitlačili, Hanuljak musel nejednou vytáhnou skvělý zákrok. Sotva kadaňský hříšník skočil zpět do hry, Szakal vyhodil kotouč mimo hrací plochu a nabídl tak Třebíči další početní výhodu. V ní opět vytvořili přesilovkový zámek, střelu Zahradníka tečoval Hrbáček mezi betony Hanuljaka - 3:2. Pro Kadaň bylo posledních deset minut velice dlouhých, Třebíč byla aktivnější, domácí hrozili pouze z brejků. Minutu před koncem jeli kadaňští tři na jednoho, ale Boušek nedokázal rozhodnout. Poté Třebíč odvalala gólmana, ale vyrovnat nedokázala. Kadaň si tak připisuje velice důležité tři body.