Kadaň zakončila přípravu výhrou 4:1 nad Benátkami

Filip De Bolle | 03.09.2015 | |

Kadaň zakončila přípravu výhrou 4:1 nad Benátkami

K a d a ň - Kadaňský tým v závěru přípravy ukázal, jak proměnit přesilové hry ve branky. Pouze první branka Tejnora padla ve hře 5 na 5. Poté využil dvojnásobnou přesilovou hru Mrázek. Hosté sice snížili, ale po dvou využitých přesilových hrách Hejcmana a Trefného se raduje kadaňský tým z vítězství 4:1.

 
10.kolo, čtvrtek 3.9.2015
SK Trhači Kadaň - HC Benátky nad Jizerou  4:1  (1:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 10. Tejnor (Chrpa), 22. Mrázek (Kůs, Chlouba), 37. Hejcman (Kůs, Trefný), 48. Trefný (Kůs) – 33. Čermák (Jandejsek, Víšek) Vyloučení: 10:8. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:0, 2:0, 2:1, 4:1.
SK Trhači Kadaň: Dvořák Tadeáš (Dlouhý) – Mrázek, Tejnor, Dvořák Tomáš, Rohan, Mazanec, Trefný, Černý, Havel, Hlava, Trochta, Chrpa, Veselý, Chlouba, Račuk, Kůs, Hejcman, Novák, Müller, Šťovíček, Vaněk
HC Benátky nad Jizerou: Lukáš (Hosnedl) – Kalina, Čermák, Jandejsek, Havlín, Sobotka, Kajínek, Hubáček, Dlouhý, Miškovský, Víšek, Ordoš, Hrníčko, Špaček, Huňa, Volf, Paločko, Černoch, Volek, Matějček

Komentář k zápasu

Do začátku zápasu vstoupili aktivněji domácí. Už po dvou minutách se ke střele dostal Rohan, ale Lukáš jeho střelu snadno vyrazil. V 5. minutě nahazoval puk před branku Veselý, ale hostující obrana včas zasáhla. Domácí celek byl aktivnějším týmem a za svou aktivitu byl odměněn první brankou. Chrpa s Havlem ujížděli na branku, první jmenovaný sice o puk přišel, ten se však odrazil k dojíždějícímu Tejnorovi, který prudkou střelou překonal Lukáše.

Kadaňští byli i nadále aktivnějším celkem. V 15. minutě se ve střelecké pozici ocitnul Kůs, ale nastřelil pouze hostujícího brankáře. V 16. minutě zahrozili také Benátky. Po nahození puku se před brankou ocitnul Dlouhý, ale těsně minul Dvořákovu branku. V závěru třetiny hráči hostí zbytečně opláceli a byli za to potrestáni dvěma dvouminutovými tresty. Kadaňský tým tak začínal druhou třetinu dlouhou přesilovou hrou pěti proti třem.

A domácí přesilovou hru rychle využili. Po minutě hry se k puku na modré čáře dostal Mrázek a jeho dělovka skončila až v síti. Domácí po druhé brance polevili v pozornosti a hosté začali ohrožovat kadaňskou branku. Pomohlo jim k tomu také 5 vyloučení na straně domácích. Včetně dvojnásobné přesilové hry, kterou po dvaceti vteřinách dokázal využít Čermák, který se na modré čáře opřel do puku a Dvořák na jeho střelu nestačil zareagovat

Domácím se podařilo rychle odpovědět. Po třech minutách dostali domácí výhodu přesilové hry a po patnácti vteřinách ji využili. Po ukázkové kombinaci po vhazování vypálil od modré Hejcman a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Minutu před koncem vystřelil Havel od modré čáry a puk se od Lukáše odrazil do výstroje Račuka, odkud putoval do boční sítě branky.

Také do třetí třetiny vstoupili lépe domácí. Po dvou minutách se objevil před brankou volný Chlouba, ale trefil pouze Lukášův pravý beton. Ve 47. minutě dostal Trochta přihrávku přes celé útočné pásmo a okamžitě vystřelil, Lukáš se však dokázal přemístit a zastavit kotouč mezi betony. O minutu později však takové štěstí neměl. Kůs ukázkovou přihrávkou v přesilové hře našel volného Trefného, který téměř z brankoviště poslal puk pod břevno.

O minutu později ujížděl Ordoš sám na Dvořáka a Mazanec ho zastavil pouze za cenu faulu, po kterém následovalo trestné střílení. Ani druhá příležitost však brankou neskončila díky povedenému zákroku domácího brankáře. Na druhé straně ujel v oslabení Chlouba, ale benátský brankář si vyjel z branky a vypíchl kotouč. V závěru třetiny se po Hlavově střele strhla na ledě potyčka, ve které se vytvořily dva páry hokejistů. Hlavovi s Tejnorem se nakonec podařilo shodit své protějšky, Kalinu s Havlínem, na led. Závěr se nesl v poklidném duchu, domácí tým si pohlídal zápas, ve kterém znovu rozhodovalo využití přesilových her. Tentokrát se šťastnějším koncem pro Kadaň.

Filip De Bolle

Ohlasy trenérů

Jaroslav Beck (SK Kadaň, hlavní trenér): Ohlasy na vítězný zápas na závěr přípravy se vždycky říkají dobře. Můžu říct, že to byl sympatický výkon, pro mě náznak toho, že by to mohlo přeci jenom šlapat, ale nechci říct jak dobře. Určitě to byl pozitivní moment, optimistický pro sezonu a uvidíme, jak to půjde dál. Chtěl bych pozdvihnout vynikající výkon Tadeáše Dvořáka. Dál už bych tenhle zápas nechtěl rozebírat, protože nás čeká mistrovské utkání a všechno co bylo v přípravě už je minulost a věříme, že to bude dobré.

Antonín Nečas (HC Benátky nad Jizerou, asistent trenéra): Myslím si, že to bylo velice slušné přípravné utkání. Mělo to velkou kvalitu, ale nejsme z toho nějak hořcí, prostě jsme dostali góly z přesilových her, které se domácím dařili. Jinak si myslím, že jsme byli vyrovnaným soupeřem. Mohli jsme být v útočném pásmu lepší v koncovce, ale podařila se nám také jedna branka z přesilové hry a dával jí bek. Čekal bych větší produktivitu od útočníků.

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM