Kadaň zdolala Medvědy

Karel Moulis | 07.09.2010 | |

K a d a ň - Dnešní zápas se Severočechům povedl. Kadanští dokázali zdecimovat obranu hostí šesti kousky za třicet minut hry. Poté jakoby se chuť hrát hokej z domácích vytratila a Medvědi si dokázali připsat tři čestné úspěchy. I přes 3 branky hostů se mohli domácí na svém ledě radovat z výhry 6:3 nad Berounem.

0.kolo, úterý 7.9.2010
Sportovní klub Kadaň - Medvědi Beroun 1933  6:3  (4:0, 2:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 5. Balázs (Bauer, Bursík), 15. Kadlec (Eiselt), 16. Bursík (Bauer, Balázs), 20. Schmidt (Eiselt, Kadlec), 23. Kadlec (Boušek), 30. Boušek (Mikšovic) - 35. Tuček (Vlček), 39. Kupec, 43. Novotný (Pavel). Vyloučení: 7:4, Nedvěd 5 + OK za hrubost. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 250. Průběh utkání: 6:0, 6:3.
Sportovní klub Kadaň: Jarina - Schmidt, Szakal, Trefný, Révay, Mazanec, Hlubuček, Všetečka, Přindiš, Balázs, Bauer, Bursík, Rohan, Mikšovic, Boušek, Eiselt, Kadlec, Radulay, Ton, Fiala, Mužík.
Medvědi Beroun 1933: Furch - Nedvěd, Jebavý, Hertl, Malý, Jelínek, Husák, Višňák, Rudovský, Kupec, Vlček, Kafka, Švagrovský, Hafenrichter, Žalčík, Novotný, Pavel, Tuček, Karpov, Pacovský.

Od úvodu zápasu byli domácí aktivnějším týmem, gólman hostí Furch se v brance dozajista nenudil. Domácí nenechali fanoušky dlouho čekat na radost, ta přišla již v 5. minutě utkání, Balázs dostal přihrávku nikterak se s pukem nemazlil a kotouč už se třepotal v síti, 1:0! Na další branku utkání se čekalo do 15. minuty, Kadlec se prokličkovall až před Furcha, ani před ním si nedělal moc starostí a bekhendem krásně zakončil celou akci 2:0! Severočechům v té chvíli vyšlo, na co sáhli, přihrávkou zpoza brány našel Bauer osamoceného Bursíka a ten už měl lehkou úlohu 3:0! Posledních pět minut přineslo několik faulů, ale hlavně koření hokeje a to jsou branky, o tu v pořadí již čtvrtou se postaral Schmidt, který trefil puk ve vzduchu a dostal ho až za Furchova záda 4:0! Po první třetině tedy 4:0.

Do druhé třetiny vlétli Severočeši hodně zhurta, již ve 23. minutě ujel do brejku Kadlec a bez menších potíží skóroval 5:0! Domácí přehrávali soupeře, a tak není divu že přišla další branka, 30. minuta Boušek přehodil Furcha krásným lobem 6:0! Po poslední brance domácí poněkud polevili a dovolili hostům si vytvořit pár slibných šancí. Jednu z nich dokázal přetavit v gól Tuček, ten nahodil kotouč před branku tak šikovně, že propadl až za Jarinova záda, 35.minuta 6:1! Do konce druhé třetiny dokázali hosté ještě jednou prorazit, ke kotouči se dostal Kupec a nemýlil se, 39. minuta 6:2! To byl také konečný výsledek druhého dějství.

Ve třetí třetině viděli fanoušci již jen jeden gól, ten padl hned ve 43. minutě postaral se o to hostujcí hráč Novotný 6:3! Od té chvíle to na ledě vypadalo spíše jako na bojišti. Vše odstartoval Hafenrichter, obdržel menší trest za hákování .Poté Karpov za zdržování hry další menší trest. Domácí měli 71 vteřin přesilovku 5 na 3, ale tu nedokázali nikterak využít. Do konce utkání padlo ještě několik osbních trestů, ale to již na výsledku nic nezměnilo. Severočeši tedy doma přehráli Beroun 6:3.