Kadaň zdolala Most 3:2

Filip De Bolle, Jiří Novotný | 15.03.2014 | |

K a d a ň - Již k 7. kolu skupiny o udržení dnes nastoupili kadaňští hokejisté, jejich soupeřem byl beznadějně poslední Most. Úvodní branku zápasu vstřelil v páté minutě Jíra, jenž brankáře Horáka překonal ve vlastním oslabení. Ve druhé třetině se hostům zásluhou Smolky podařilo vyrovnat, ale o několik sekund později vrátil Kadani vedení svou druhou brankou v zápase Jíra. Ve 45. minutě na pravém křídle pláchl Sedláček a vyrovnal na 2:2. Vyrovnané skóre však nevydrželo dlouho, po čtyřech minutách vstřelil vítěznou branku Ton.

0.kolo, sobota 15.3.2014
Sportovní klub Kadaň - SK HC Baník Most  3:2  (1:0, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 5. Jíra (Kůs), 32. Jíra, 49. Ton (Jíra, Opalek) – 31. Smolka (Palaščák, Gerhát), 45. Sedláček (Nedrda). Rozhodčí: Úlehla - Gerát, Kis. Vyloučení: 2:4 . Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 200. Střely na branku: 40:20. Průběh utkání: 0:0, 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.
Sportovní klub Kadaň: Kostúr (Kaššák) – Mazanec, Opalek, Kopáč, Havel, Szakal, Dobrovolný, Tejnor – Jíra, Gajovský, Ton – Chlouba, Kůs, Hromas – Mainer, Charousek, Hammerbauer – Chrpa, Novák J., Novák L.
SK HC Baník Most: Horák (Chabr) – Charousek, Pavelka, Kasal, Čížek, Šimon, Havelka, Vondráček . Gerhát, Smolka, Palaščák – Tauš, Slavíček, Nedrda, Zavřel, Sedláček, Kafan – Čmolík, Homer

První třetina nepřinesla příliš zajímavou podívanou. Domácí byli zpočátku třetiny aktivnějším týmem, doplatili však na svou agresivitu a Hromas si vysloužil dvouminutový test za podražení. Hosté se v přesilové hře trápili a navíc po minutě a půl inkasovali. Jíra se objevil před brankou a střelou pod lapačku otevřel skóre. Domácí pokračovali v aktivitě, Tonovu střelu však vychytal Horák. Hosté se začali osmělovat ve druhé polovině třetiny. Gerhát se několikrát snažil o dorážku, ale ani jednou nebyl úspěšný. V 17. minutě pálil od modré Kafan, jeho pokus trefil pouze boční síť. Půl minuty před koncem domácí kombinovali před brankou hostí, Ton mohl zakončovat do odkryté branky, ale Horák pohotově zareagoval a puk vyrazil.

Ani začátek druhé třetiny nepřinesl změnu herního stylu. Oba celky hrály především ve středním pásmu, bez výraznějších příležitostí. Ve 25. minutě dostali domácí výhodu přesilové hry, ta se jim vůbec nevyvedla a Horák neměl mnoho práce. V 28. minutě se první útok hostí nastěhoval před Kostúra, který musel zalehnout kotouč. Na druhé straně ujel hostující obraně Novák, ale těsně před Horákem přišel o kotouč. Hosté udeřili ve 31. minutě. Smolka se dostal k puku a z blízka nedal Kostúrovi šanci. Domácí odpověděli o minutu později. Jíra vybojoval puk, vyjel zpoza branky a přesnou střelou pod břevno vrátil domácím vedení. Domácí mohli přidat další branku, ale ani Dobrovolného střela od modré, ani Tonův pokus neskončil za zády hostujícího brankáře.

Začátek poslední části zpestřil pěstní souboj Havla s Taušem, který byl rychle přerušen rozhodčími. Hostující kapitán si kromě 4 minut za souboj odnesl také nejdříve 10 minut, poté trest do konce utkání za nesportovní chování. I přes ztrátu zkušeného hráče dokázali hosté vyrovnat. Sedláček nabral rychlost na pravém křídle a přesnou střelou nad rameno Kostúra vrátil hostům naději na body. Domácí se snažili o brzké vyrovnání, Mazancův pokus však vychytal Horák. V 49. minutě však od modré napřáhl Opalek, Ton lehce tečoval přímo před hostujícím brankářem, který neměl šanci včas zareagovat. Mostečtí se snažili vyrovnat, ovšem díky vyloučením neměli příležitost vytvořit si dlouhodobý tlak na branku. V závěru neunesl další z vyloučení Čížek, který si taktéž odnesl nejdříve desetiminutový, následně trest do konce utkání za nesportovní chování. Domácí si už konec zápasu pohlídali a ve vyrovnaném utkání porazili Most 3:2.

Filip De Bolle

Miroslav Buchal (SK Kadaň): „Máme tři body, ale bylo vidět, že ta hra není ona. Bylo vidět, že je to důležité utkání, zase jako jedno z dalších. Taková utkání už budou všechna. Trošičku trémy, trošičku svázanosti ale naštěstí to dopadlo, tak jak to dopadlo. Dali jsme tři góly a máme tři body. Dneska to bylo hodně ubojované.“

Václav Baďouček (HC Most): „Dnes to bylo poměrně vyrovnané. Nejprve jsme si dali nešťastný vlastí gól a tím vlastně byla z naší strany ta první třetina trošku poznamenaná. Ale potom už to byla celkem vyrovnaná partie, kde se mohlo štěstí přiklonit na jednu nebo na druhou stranu. Domácí potom tím svým třetím, trochu šťastným, gólem to obrátili ve svůj prospěch. Ale druhá a třetí třetina z naší strany nebyla špatná. Teď jsme měli trochu náročný týden, kdy jsme hodně trénovali, protože se chystáme na závěr a tyhle zápasy bereme vyloženě jako přípravné.“