Kadaň ztratila poslední třetinu a padla s Litoměřicemi

Sabina Nováková | 09.01.2019 | |

K a d a ň / L i t o m ě ř i c e - V rámci čtyřiačtyřicátého kola Chance ligy Trhači vyzvali HC Stadion Litoměřice. První část zůstala sice bez branky, avšak v následující třetině se Trhači poslali do vedení a vsítili úvodní branku večera. Ztráta vedení nadešla v závěrečné dvacetiminutovce, kdy si Stadion díky dvěma brankám zařídil tříbodové vítězství.

44.kolo, středa 9.1.2019
Sportovní klub Kadaň - Stadion Litoměřice  1:2  (0:0, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 28. Hajič (Šulek, Klejna) – 42. Kadlec (Jánský, Dluhoš), 55. Kadlec (Šik, Pavlas). Rozhodčí: Wagner, Vokřál – Šimán, Rubáš. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. Diváci: 295. Střely na branku: 19:29. Zblokované střely: 13:10. Vhazování: 28:37. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
Sportovní klub Kadaň: Kuchař – Foltýn, Eliáš, Klejna, Hajič, Uřídil, Popela, Cestr – J. Svoboda, Rindoš, Maršoun – Šulek, Wágner, Rezek – Homer, Tupý, Müller – Vašíček, Bláha, Sommer.
Stadion Litoměřice: Král – Pavlas, Marcel, Kvapil, Strejček, Jebavý, Rulík, Dluhoš – Šik, Kloz, Kadlec – Helt, Jícha, Jánský – Eret, Havelka, Dvořák – Sklenář, Jirásek, Machač.

Úvod zápasu patřil Litoměřicím, ale domácí Trhači se jim s postupem času vyrovnali. Do první velké šance se dostal hostující Martin Kadlec, proti němu přesně zasáhl Ondřej Kuchař. I druhá větší šance hostů patřila právě Martinovi Kadlecovi, ale i tento pokus zastavil Kuchař. Následovala přesilová hra hostů, ve které po střele Jana Kloze zazněla spojnice Kuchařovi branky. Po uplynutí přesilové hry se Trhači herně zvedli, ale ani Rindošův pokus neskončil gólem. Poté domácí ukázali svou nepřesnost a vlastními chyby se vyháněli z útočného pásma. Na konci třetiny došlo k vyloučení domácího hráče, a hosté se přenesli přesilovou hru do druhé třetiny.

Druhou třetinu začínali hosté s výhodou jednoho hráče v poli, ale domácí obrana v čele s Ondřejem Kuchařem odolala. Následovalo vyloučení hostů, ve kterém se do největší šance dostal Petr Maršoun, kterému utekl puk z hole. Po této neproměněné přesilovce přišla řada na reparát. Druhé vyloučení hostů v této třetině již Trhači potrestali. Na konci celé přesilovkové akce byl Tomáš Hajič, který poslal domácí Trhače do vedení - 1:0. Tato branka hostující celek nakopla, a Kuchař v brance měl co dělat, aby neinkasoval. Největší šance hostů si opět připravil Martin Kadlec, ale recept na domácího brankáře nenašel. Jednobrankové domácí vedení platilo i po druhé siréně.

Třetí periodu v početní převaze začínali Trhači, kteří ve vlastním oslabení inkasovali. Martin Kadlec projel kluziště, obešel obránce a s pomocí tyčky vyrovnal - 1:1. Aktivita Litoměřic nadále stoupala, z čehož vyplynula i série vyloučení. Vyloučení Petra Maršouna potrestal Martin Kadlec, který vložil hůl do nahození Otakara Šika - 1:2. Právě druhý jmenovaný dal Trhačům ještě příležitost k vyrovnání, když se nechal po souboji u mantinelu vyloučit. Domácí zkusili půlminuty před konce hru bez brankáře, ale hosté důsledným bráněním a blokováním přihrávek vyrovnávací branku nedovolili.

Stanislav Jiskra

Roland Wágner (SK Trhači Kadaň): „Z naší strany se jednalo o výbornou první třetinu. Soupeř sice nastřelil tyčku, ale myslím, že šlo jednu z lepších dvacetiminutovek z naší strany. V druhé části jsme byli horším týmem. Litoměřice nás trošku točily, byly silné na kotouči. Paradoxně po naší brance nás hostující začali přehrávat. To je asi to mládí našeho týmu. Do třetího dějství jsme hráče upozorňovali, že budou zkoušet ujet během oslabení. Ve finále nám tam zůstane hráč, ujede a dá branku. Z mého pohledu to byl ofsajd, ale musíme se podívat pořádně na video. Za remízového stavu jsme měli dvě až tři tutové šance a zase jsme to neproměnili. Vsítit jednu přesnou střelu v rámci domácího duelu je málo. Určitě se ale jednalo o jeden z našich lepších zápasů. Dvě třetiny jsme byli tím lepším týmem na ledě. V neděli a v pondělí nás čekají daleké výjezdy a máme v plánu tým doplnit o juniory. Musíme přestat zmatkovat v určitých situacích, být zodpovědní odzadu a proměnit více gólových šancí. Rozhodně budeme chtít navázat na první dvě třetiny ze souboje se Stadionem.“

David Bruk (HC Stadion Litoměřice): „Samozřejmě jsme šťastní, že jsme z utkání proti Kadani, které pro nás bylo nesmírně těžké, udolovali tři body. Jednalo se o velmi vyrovnané klání. Když hrajeme v Kadani, máme zde vždy velké problémy. Chyběl nám v sestavě Markus Korkiakoski, tudíž jsme nebyli v optimální sestavě, ale to na věci nic nemění. Myslím, že domácí hráli skvěle, ale pro tentokrát jsme holt byli šťastnějším týmem my.“