Kadaň zvítězila díky skvělému finiši v Havlíčkově Brodě

Jindřich Poledna, Ladislav Vácha | 12.11.2011 | |

Kadaň zvítězila díky skvělému finiši v Havlíčkově Brodě

Domácí se postupně ujali vedení 2:0, ale krátce po druhé brance snížil z beprostřední blízkosti do poloprázdné brány důrazný Martin Mazanec. Na začátku třetí třetiny vyrovnal Vladimír Novák a s Kadaní to začalo vypadat hned veseleji. A Kadaň dokonce skóre otočila! Roman Chlouba vsítil rozdílovou branku v čase 57:28! Čtrvtý zásah přidal opět Roman Chlouba a to 10 sekund po svém prvním zásahu! Kadaň si tak přiváží veledůležité 3 body a vrací Rebelům domácí porážku.

 
22.kolo, sobota 12.11.2011
Havlíčkův Brod - SK Trhači Kadaň  2:4  (1:0, 1:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 13. Zábranský (Švaňhal, Nahodil), 31. Nahodil (Protivný, Morava) - 33. Mazanec (Ton, Mikšovic), 43. Novák (Mikšovic), 58. Chlouba (Ton, Novák), 58. Chlouba (Davídek, Révay). Rozhodčí: Alexander Pavlovič - Jiří Flegl, Michal Zíka. Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 2:0, 2:2.
Havlíčkův Brod: Laitinen (Suchan) - Šenkeřík, Morava (C), Sova, Protivný, A. Jelínek, Pavlík (A), Koma - Zábranský, Polodna, Nahodil, Švaňhal, Semorád, Voj. Němec (A), Meidl, Rytnauer, Štěpánek, Stehlík, P. Musil, Kostourek.
SK Trhači Kadaň: Závorka (Jarina) - Schmidt, Tollinger, Mazanec, Trefný, M. Szakal (C), Révay (A), Malinský, K. Charousek - Davídek, Chlouba, Ton, Bursík, Freiberg, J. Charousek, Novák, Mikšovic (A), Jabrocký, Stoklasa, Boušek, Eiselt.

Komentář k zápasu

1. třetina - Bojovný hokej vynesl těsný náskok Rebelům:

V úvodu duelu měli mírně navrch domácí Rebelové, kteří drželi častěji puk na svých holích, ovšem potýkali se s neúnavným napadáním a aktivním pohybem hostů z Kadaně. Jejich útočnou snahu na chvíli přerušil útočník Zábranský, jenž se provinil vysokou holí. A jelikož se na ledové ploše objevila po jeho zákroku krev, vyfasoval trest na 2 plus 2 minuty. Severočeši se však v první přesilové hře hodně trápili, Havlíčkův Brod se bez větších problémů bránil a vůbec nepouštěl svého soka do Laitinenovy blízkosti. Ba co víc, i v oslabení místy hrozil nebezpečnými projektily, proti nimž se musel mít gólman Závorka neustále na pozoru. Domácí se při hře s plným počtem hráčů zkoušeli vehementně tlačit do koncovky, jenže opět jejich choutky uťal nedovolený zákrok.

A opět na 2 plus 2 minuty, tentokrát se provinil forvard Nahodil. Kadaň se při druhém pokusu prezentovala již o poznání svěžejším a sebevědomějším dojmem, jenže zkonsolidovaná brodská obrana se znovu ubránila bez úhony. A celek ze severu Čech mohly nevyužité přesilovky mrzet o to více, že Havlíčkův Brod se při hře v plném počtu ujal těsného vedení. Domácí předvedli krásnou kombinaci, když si puk vyměňovali prakticky na jeden dotek, a z obranného pásma se dostali až do útoku, kde Ondřej Švaňhal naznačil na pravé straně střelu, ale ještě posunul puk před bránu na osamoceného MARTINA ZÁBRANSKÉHO, jenž už měl snadnou úlohu trefit odkrytou klec - 1:0. Pokračovalo se ve vyrovnaném a bojovném hokeji, který moc šancí nenabízel. Bojovníci z Kotliny si následně také vyzkoušeli hru proti oslabenému soupeři, ale nepočínali si o nic lépe než Kadaň, jež se bez větších problémů rovněž ubránila.

2. třetina - Navýšení hubeného vedení a kadaňská korekce:

Do prostřední části vkročili o poznání pevnějším krokem hokejisté Kadaně, kteří hýřili aktivitou a pravidelně připravovali perné chvilky brodské obraně v čele s gólmanem Laitinenem. Nástup Severočechů utlumil až faul útočníka Mikšovice ze závěru 24. minuty, ale domácí soubor v přesilovce rozhodně nebezpečím nehýřil. Brankář Závorka se zapotil až chvíli před Mikšovicovým návratem na hrací plochu, kdy ho bojovníci z Kotliny zasypali střeleckými projektily, ale v ošemetné situaci si poradil bravurně. Fanoušci v ochozech v následujících minutách pozorovali spíše tuhý a vyrovnaný boj o střed pole, oba soupeři se sice tlačili do koncovky, jenže slibnějších příležitostí ke skórování bylo jako šafránu.

Na přelomu 1. a 2. půlky zápasu putoval za svůj prohřešek do hokejového vězení kadaňský bek Mazanec a nechtěně přilil vodu na brodský útočný mlýn, který se dočkal druhého vstřeleného gólu. Ve 31. minutě minutě vypálil tvrdě od modré čáry Tomáš Protivný a gólman Závorka jeho ránu betony vyrazil, jenže jen do prostoru před sebou, kde číhal dobře postavený LUKÁŠ NAHODIL, od kterého se kus černé gumy spíše šťastně odrazil za brankovou čáru - 2:0. Kadaň se mohla prakticky ihned po vhazování dostat na dostřel, když brankář Laitinen neudržel puk ve své lapačce, ovšem vzápětí nedovolil při dorážkách přejít kotouč do své sítě. Hosté se korekce nepříznivého stavu ale přeci jen dočkali.

Na konci 33. minuty vyvinuli na brankáře Laitinena obrovský tlak, Karel Ton sice se Stanislavem Mikšovicem ještě neuspěli, jenže MARTIN MAZANEC byl se svou bekhendovou dorážkou do poloprázdné brány úspěšný - 2:1. Závěrečné minuty 2. třetiny patřily spíše domácím hráčům, jejichž snaha vyústila ve velkou šanci Švaňhala, který ale z mezikruží úplně sám zápěstím mířil nepřesně.

3. třetina - Vyrovnání Severočechů a závěrečný kolaps Rebelů:

Také začátek závěrečného dějství vyšel o poznání lépe Severočechům z Kadaně, kteří se už ve 43. minutě radovali z kýženého vyrovnání. Zmatků v havlíčkobrodské defenzívě využil VLADIMÍR NOVÁK, který se dostal k puku po Stanislavu Mikšovicovi a z dostatku času vyprodukoval gólovou střelu - 2:2. Havlíčkův Brod měl k dispozici další přesilovou hru, jenže Kadaň opět prokázala, že ani hra v oslabeném počtu jí nečiní až tak velké problémy. Domácí měli šanci na reparát, jenže ani na druhý pokus na dobře zorganizovanou defenzívu Kadaně nevyzráli. Karta se následně otočila z pohledu disciplíny přesně na opačnou stranu, když se dvěma fauly provinil urostlý útočník Rytnauer.

Domácí soubor přečkal úspěšně obě ošemetné situace, ovšem hosté hrozili i při hře 5 na 5. Důrazné varování zaslal brodské defenzívě Davídek, který svou střelou z pravé strany zazvonil na Laitinenovu bližší tyčku. Tajenku vítěze rozluštila 58. minuta, jež vnesla do řad Kadaně gólovou euforii. Nejdříve puk putoval po ose Vladimír Novák - Karel Ton - ROMAN CHLOUBA, přičemž posledně jmenovaný zkusil štěstí z pravé strany a prostřelil dobrou ranou gólmana Laitinena - 2:3.

To ale nebylo z pohledu Severočechů zdaleka vše, další tvrdá rána přišla už o 10 sekund později. Po situaci jako přes kopírák znovu skóroval ROMAN CHLOUBA, jenž z totožné pozice trefil přesně prostor u vzdálenější tyčky - 2:4. Otřesení Rebelové už se na nic nezmohli, a tak hosté slavili senzační triumf za 3 velmi cenné body.

Ladislav Vácha

Ohlasy trenérů

Karel Dvořák (HC Rebel Havlíčkův Brod:

My jsme samozřejmě chtěli potvrdit nějaké ty body, které jsme získali. Ale bohužel se stalo to, co jsem přesně říkal. Přijelo mužstvo, které je zkušené a dnes to tady ukázalo. Myslím si, že začátek zápasu ovlivnila ta vyloučení, protože jsme se nedostali do tempa. Museli jsme to hrát na čtyři dvojice. Byl to takový moment, kdy jsme se nedostali do nějakého nasazení. Vedli jsme 2:1, ale myslím si, že velká byla ta chyba na 2:2, kdy jsme měli jasný puk. Tím jsme vlastně soupeře nakopli. Myslím si, že tři minuty před koncem bychom si to měli uhrát na bod, a ne se tlačit někde vpředu a propadnout. Samozřejmě ty branky padly také takové, jaké padly. Řekl bych, že dnes jsme byli v nasazení trochu horší, ne-li špatní, nedohrávali jsme to. Scházela nám možná také trošku šťáva, ale já si myslím, že to bylo tím začátek zápasu, kdy jsme hráli hodně v oslabení.

Jiří Rech (SK Kadaň):

Mně se to samozřejmě hodnotí dobře, protože jsme si odvezli všechny tři body. Nevyvíjelo se to ale pro nás dobře, protože v první třetině jsme hráli osm minut přesilovku a místo toho, aby nás to nakoplo, tak nás to spíš srazilo dolů. Nikdo nechtěl kotouče, nenahráli jsme si. Ale od 2. třetiny, kdy jsme dali gól na 2:1, jsme šli pomalu nahoru a obrátilo se k nám také štěstí, protože jsme dali takové dva góly za modrou čarou, kdy to tam Chlouba dobře trefil. Takže spokojenost.

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM