Kadaňské nenakopla ani rychlá branka

Jakub Coufal, Martin Gahler | 04.10.2008 | |

Kadaňské nenakopla ani rychlá branka

Jako dar z nebes mohla působit rychlá branka domácích. Než se kdokoli stihl rozkoukat, domácí vedli. Poruba se vzpamatovala až ve 2. třetině, kdy začala hře jasně dominovat. Postupným navyšováním skóre si hokejisté z Ostravy zajistili poměrně klidné 3 body. Na výhře Poruby nic nezměnilo ani snížení Kadaně v závěru klání na konečných 2:4.

 
9.kolo, sobota 4.10.2008
SK Trhači Kadaň - HC RT TORAX Poruba 2011  2:4  (1:0, 0:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 1. Fink (Boušek), 55. Valský (Pospíšil, Zika) - 31. Červenka (Mocek), 32. Szturz (Urban), 42. Urban (Szturz, Hubáček), 46. Buček. Rozhodčí: Petružálek - Mašek, Hynčica. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 190. Střely na branku: 27:34. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4.
SK Trhači Kadaň: Hanuljak - Szakal, Višňák, Kolarz, Kramár, Pospíšil, Kloz, Boguský, Boušek, Fink, Derfler, Kadlec, Ton, Kajer, Valsk, rybecký, Indra, Freiberg, Stehlík, Chyba, Zika
HC RT TORAX Poruba 2011: Iliáš - Holík, Tesařík, Kolařík, Najdek, Káňa, Ovšák, Vnenk, Szturz, Hubáček, Urban, Suchý, Vajda, Gelačák, Zdeněk, Rehuš, Prokop, Bušek, Červenka, Holuša, Mocek

Komentář k zápasu

Směr třetiny udala rychlá branka

Kdo dnes nestihl přijít včas, asi litoval. Už v čase 0:29 se konala porada s brankovým rozhodčím. Puk skutečně po drobné rybičce skončil za zády Iliáše, úspěšnou trefu si připsal Fink - 1:0.
Hosté se pokusili otřepat a také vyzkoušeli několikrát pozornost Hanuljaka. V dalších minutách se spíše střídali hráči na trestné lavici, než aby byly k vidění nebezpečné šance. Nejvýraznějším dojmem zapůsobil Boušek, který se dokázal na modré uvolnit přes dva beky, ale na bekhendovou kličku už byl příliš krátký.
Hosté zkoušeli od začátku spoléhat na rychlé přihrávky do jízdy, ale kadaňská obrana si počínala zodpovědně. V útoku Severočechů naopak bylo vidět více uvolněné hry po rychle vstřelené brance. Výsledkem byla celkově svižná hra z obou stran.
V 16. minutě se na delší dobu usídlili hráči Poruby v útočném pásmu. A protože byl Hanuljak vždy na správném místě, zahrozili nebezpečně i černožlutí. Z pravého mezikruží pálil tvrdě Ton. Závěr třetiny se odehrál v poklidu, proto se šlo do šaten za stavu 1:0.

Kadaň přestala hrát, Poruba toho zákonitě využila

Rychlý gól se tentokráte nekonal. Vstup do třetiny byl sice plný střel, ale žádná prakticky nedorazila k brance. Až v čase 22:48 ujela dvojice hostů a po faulu na jednoho z nich bylo nařízeno trestné střílení. Zhostil se ho Najdek, který trefil tyč.
O minutu později ujeli Ostravští opět ve 2 na 1. Povedenou akci zakončoval z pravé strany Káňa. Hanuljak se štěstím a pořádným roztáhnutím vyrazil puk ramenem. Kadaň následně hrála přesilovku, ale opět se předvedl hlavně domácí muž s maskou. Začátek prostředního dějství patřil jednoznačně Porubě. Nátlakovou desetiminutovku hostů zakončil Retuš, kterému v poslední chvíli sklouzl puk.
O co si domácí dlouho koledovali, dorazilo v čase 30:17. Od modré pálil Mocek a pohotově dorazil Červenka1:1.
Kadaňští absolutně přestali hrát a v čase 31:36 asi z 5. dorážky umístil puk Szturz, přihrával Urban - 1:2.
Severočeši dokázali vystřelit až v 35. minutě, ale pouze do dobře stojícího Iliáše. Naopak Poruba se snažila zklidnit hru a trpělivěji vyčkávala. V 38. minutě nepochopitelně vypálil při oslabení puk na střídačku Kloz. Hosté dvojnásobnou výhodu trvající více než 100 sekund nedokázali svojí nepřesností zúročit. Přesto mohli být spokojeni, do poslední části šli s náskokem 1:2.

Hosté si v klidu pohlídali závěr

Naděje domácích na zvrat v zápase vzaly za své již v čase 41:25, kdy rychlou brankou zakončoval za bezmocného Hanuljaka Urban - 1:3. Asistenci si připsali Szturz a Hubáček.
Hra Poruby se viditelně zklidnila, stačilo pouze čekat, co předvedou domácí hokejisté, kteří se prezentovali jen rozházenou hrou doprovázenou fauly. V čase 45:22 to již bylo 3 branky. Domácí opora v brance si vybrala slabší chvilku, když kapitulovala po střele Bučka od modré - 1:4.
Protože se Kadani nedařilo takřka nic, rýsoval se červenobílým poměrně klidný a spokojený závěr klání. Ani jeden tým se nehrnul do útoku a velice rychle se začalo čekat na konec. V 51. minutě se Derfler pokusil alespoň zvýšit čest Kadaně, ale nepříjemná střela Iliáše nezaskočila.
Částečné snížení skóre ze strany černožlutých přišlo v čase 54:32, kdy přihrával zpoza branky Pospíšil a pohotově stihl vystřelit Valský2:4. Bod za asistenci si připsal i Zika.
Přesto si Poruba nepřipustila žádné komplikace a závěr duelu si s dostatečnou grácií pohlídala.
Jakub Coufal, Martin Gahler
 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM