Kadaňští Martinové sebrali v Třebíči všechny body

Jindřich Poledna | 14.11.2016 | |

Kadaňští Martinové sebrali v Třebíči všechny body

Po sobotním skalpu Jihlavy si v pondělí Trhači vyšlápli na další celek z Vysočiny - Horáckou Slavii. Domácí tým se sice v 11.minutě ujal vedení, ale Trhači zabrali a brankami Martina Šťovíčka a Martina Osmíka otočili stav ještě v první třetině. Ve 28.minutě přidal třetí branku Martin Kohout. Čtvrtý zářez přidal 32 vteřin před koncem utkání Roman Chlouba. Trhači tak berou v Třebíči všechny tři body a ukazují, že jejich forma se zápas od zápasu zlepšuje.

 
24.kolo, pondělí 14.11.2016
SK Horácká Slavia Třebíč - SK Trhači Kadaň  1:4  (1:2, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 11. Dolníček (Niko) – 14. Šťovíček (Chrpa), 16. Osmík (Chrpa), 28. Kohout (Šafář), 60. Chlouba (Kůs). Rozhodčí: Přikryl – Otáhal, Reich. Vyloučení: 5:5 . Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 940. Střely na branku: 30:38. Průběh utkání: 1:0, 1:4.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel (Do. Svoboda) – Niko, J. Zdráhal, Koch, Bartejs, Blaha, Čejka, Zábranský – Kristl, Dolníček, R. Erat – Mrázek, Raška, Kusko – R. Zohorna, T. Havránek, Jan Wasserbauer – Psota, Dymáček, Malec.
SK Trhači Kadaň: Strmeň (Tadeáš Dvořák) – R. Černý, Trefný, D. Šimek, J. Tomeček, Šafář, Chalupa – Chlouba, Kůs, Šťovíček – Hlava, Hejcman, O. Beránek – Vaněk, Osmík, Chrpa – Kohout, L. Vrána, Wágner.

Komentář k zápasu

Třebíč prodloužila mizérii domácích zápasů. Horáci doma nevyhráli za tři body od konce září, což je celkem alarmující statistika. Úvod přitom tak tragicky nevypadal. Třebíč byla mírně aktivnější, což v 11. minutě přetavil povedenou individuální akcí ve vedoucí branku střelou z bekhendu kapitán David Dolníček. Třebíč pak potřebovala vstřelit ještě uklidňující branku, to se ale nepovedlo, a proto to bylo z hokejového umění z domácí strany všechno.

Ve 14. minutě se hostům podařilo srovnat. Poté co u útočné modré čáry ztratil po faulu kotouč jeden z domácích hráčů, si v souboji jeden na jednoho obránce Třebíče vedl trestuhodně laxně a nechal hostujícího Šťovíčka celkem pohodlně srovnat.

Za tři minuty už bylo skóre otočené. Hosté předvedli důraz na brankovišti a Martin Osmík podruhé překonal Jekela. Třebíčská posila do obrany, Bláha, se navíc pustil do soupeře a ještě svůj tým na další dvě minuty oslabil.

Ani ve druhé části se hokej příliš přídavnému slovu záživný, nepřiblížil. Domácí hráli opět naprosto bez jakéhokoliv systému s pouhým nahazováním kotoučů. Chyběla i střelba, která, když už přišla, byla pro hostujícího brankáře snadno polapitelná.

Ve 28. minutě navíc po zaváhání Erata ujel Martin Kohout a zvýšil na rozdíl dvou branek.

Ani třetí část hry nenabídla příliš hokeje. Třebíč působila naprosto bezradně, stejně jako většina fanoušků, kterých přišlo do ochozů pondělních 940. Výhru Kadaně pojistil v poslední minutě Roman Chlouba, čímž jen prohloubil třebíčskou mizérii.

Matěj Hráček

Ohlasy trenérů

Martin Sobotka - SK Horácká Slavia Třebíč: Chtěli jsme potvrdit body z venku, což se opět, asi osmý zápas v řadě, nepovedlo. Děláme pořád ty stejné chyby. Když vedeme, nepodaří se nám ze šance odskočit na vyšší rozdíl, pak uděláme chybu u modré čáry, pak si dáme pomalu vlastní gól. Pak se nám rozklepou kolena, hokejky a neumíme hrát jednoduše. Rozhodují i individuální chyby, no a ten závěr, to už bylo dovršení. Je to pořád stejné. Nestřílíme, a když už, trefujeme prvního hráče, nebo naznačíme, popojedeme, trefíme plexisklo. Kdybych věděl, jak z toho ven, tak to změním. Nechodíme do předbrankového prostoru, kam hráče nutíme, hrajeme to po rozích, ale tam se hokej nehraje.

Jaroslav Beck - SK Kadaň: Chtěli jsme venku předvést hru s dobrým bruslením, být dostatečně kompaktní. Nic jiného nám nezbývá, to se nám povedlo. Třebíč se nám dnes povedlo udržet na uzdě a my jsme rádi za tři body. Více bych k tomu dnes neříkal.

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM