Kadaňští deklasovali Hradec Králové

Miroslav Lučan | 11.11.2009 | |

Do prvního domácího utkání pod novým trenérem Mikulášem Antonikem vstupovali Severočeši s jednoznačným cílem – zvítězit. Hradeckým se dlouhodobě v Kadani nedaří, na to chtěli domácí navázat a odrazit se ode dna tabulky. Domácím dokonale vyšel nástup do utkání a čtyřmi brankami první třetině dali podobu utkání. Po celé utkání byl lepším týmem a zaslouženě zvítězili vysoko 9:2.

19.kolo, středa 11.11.2009
Sportovní klub Kadaň - Královští lvi Hradec Králové  9:2  (4:0, 4:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Charousek (Ťupa, Boušek), 9. Freiberg (Rohan , Zucker), 13. Gombár (Szakal, Bursík), 19. Bauer (Boušek, Zucker), 27. Rohan (Bauer, Zucker), 28. Freiberg (Malát), 31. Bauer (Zucker), 37. Charousek (Balázs, Boušek), 55. Hlubuček (Zucker, Bauer) - 23. Kadlec (Filip, Roubík), 36. Hruška Jan (Kadlec, Roubík). Rozhodčí: Trombík - Rychlý, Jureček. . Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 220. Střely na branku: 46:28. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 7:1, 7:2, 9:2.
Sportovní klub Kadaň: Jarina - Ťupa, Brňák, Schmidt, Szakal, Spitzer, Hlubuček, Zmeškal, Kloz, Balázs, Charousek, Boušek, Gombár, Bursík, Polanský, Rohan, Bauer, Zucker, Malát, Freiberg, Fábry.
Královští lvi Hradec Králové: Luňák - Filip, Křetínský, Seidl, Hendrich, Táborský, Čáp, Hruška J., Roubík, Kadlec, Budínský, Koudelka, Moskal, Březina, Šejnoha, Hruška O., Pulpán, Berger.

Hradec nezachytil nápor Kadaně

Kadaňští nastoupili do zápasu se dvěma novými tvářemi z extraligové Energie Karlovy Vary, obranné řady vyztuží Tomáš Brňák a útočné řady doplnil David Zucker. A byl to právě on, kdo se ocitl v první vážné šanci zápasu. Hradecký gólman Luňák byl však na místě. Domácí byli v úvodu aktivnější, velkou šanci nevyužil ani Jalkub Bauer. V sedmé minutě se přeci jen Severočeši dočkali, Ťupa vypáli od modré, k odraženému puku se dostal Jiří Charousek a s přispěním štěstíčka, které se doposud kadaňským spíše obracelo zády střelou mezi betony otevřel skóre - 1:0. Kadaňští se dále tlačili do předu a přineslo to ovoce v podobě druhé branky, když Petr Freiberg tečoval střelu Rohana - 2:0. Nové tváře z posledních zápasů viditelně oživili kadaňské řady. Rohan z Zuckerem hodně zamotali hlavu hradeckým bekům, kteří celou akci zastavili až faulem na Zuckera. V přesilovce nebezpečně pálil od modré Brňák, k dorážce se nikdo ale nedostal. Ke konci přesilovky těsně nad pálil Bursík, kotouč se však odrazil pouze k Szakalovi, který vrátil zpět před branku, kde se objevil Jiří Gombár a zároveň se vstupem vyloučeného hradeckého hráče zvýšil vedení na 3:0. Ve čtrnácté minutě zahrozil Boušek s Malátem, tento atak však další brankou neskončil. Následně si hosté zahráli první přesilovku, ale ani jednou však na Jarinu nevystřelili. V devatenácté minutě při avizovaném vyloučení hradeckého Čápa, který dosti zaostával při útočných výpadech domácích a nezbylo mu nic jiného než faulovat využili nabídnutou výhodu Jakub Bauer, když dorazil odraženou střelu Bouška - 4:0. Po této brance došlo ke střídání hradeckého gólmana Luňáka, do branky se postavil Jágr. Nutno dodat, že odvolaný hradecký gólman neměl na obdržených brankách vinu, hradecký tým jednoznačně v první třetině propadl.

Domácí brankostroj pokračoval

V úvodu druhé části dostal Hradec početní výhodu při vyloučení Ťupy a bohužel pro domácí se Východočechům podařilo snížit. Autorem branky byl Jiří Kadlec - 4:1. Domácí byli obdrženou brankou zaskočeni, nedařila se jim žádná kombinace a hra se odvíjela před Jarinou. Ve dvacáté páté minutě tvrdě pálil Roubík, kadaňský Jarina byl však pozorný a jeho střelu vytěsnil až nad ochranné plexisklo. Hradec se oklepal po sprše domácích z první třetiny a byl aktivnější. Ve 27.minutě však hradecký Čáp nepřesně rozehrál, domácí se dostali do přečíslení a Tomáš Rohan zvýšil na 5:1. Neuběhla ani minuta a hradecká obrana zase vyhořela, akci dva na jednoho zužitkoval Petr Freiberg, když dorazil odraženou ránu Malát za bezmocného Jágra - 6:1. Domácí byli na koni a hnali se dále do útoku, hradečtí byli u všeho o krok pozadu a Moskal byl nucen nedovoleným způsobem zastavit další akci kadaňských. Hradečtí se zuby nehty bránili, ale přesně v čase, kdy se jejich hříšník vrátil na led vyšachoval Jakub Bauer dva hráče hostí a střelou mezi betony rozvlnil síť - 7:1. Ve 32.minutě se do velké šance dostal Charousek, ale nechal vyniknout Jágrovu lapačku. K překvapení všech se hrálo pouze na jednu branku – hostí. Hradec místy působil až odevzdaným dojmem. Hosté se osmělili až ve 35.minutě, kdy na čas uzavřeli domácí do jejich obranného pásma, ale Jarinu nemusel vůbec zasahovat. O minutu později však již musel vytáhnou parádní zákrok při střele Filipa. V téže minutě se hosté přeci jen radovali, kadaňská obrana nechala tři hradecké útočníky tak dlouho kombinovat až Jan Hruška zakončoval do odkryté klece - 7:2. Kadaňští po krátké ukolébavce Hradeckých opět zahrozili protiútokem a Jiří Charousek zužitkoval přihrávku Maláta - 8:2. Ve 38.minutě hráli hosté přesilovku při vyloučení Rohana, ale paradoxně největší šanci spálil domácí Jakub Bauer, když neuspěl tváří v tvář Jágrovi.

Desítka pro dnešek nevyšla

Z počátku třetí části se opět ukazovali hradečtí hráči častěji před Jarinou, ale ani jeden z ataků nedokázali proměnit. První vážnější domácí šanci ve 45.minutě bez větších problémů zlikvidoval i Jágr. Ve 47.minutě domácí hráli přesilovou hru za faul Koudelky, Za zmínku však stojí pouze Bursíkova střela švihem, kterou Jágr ukryl do lapačky. Po chvíli si poradil i tvrdou ranou Hlubučka. Domácí se začali častěji usazovat v útočném pásmu a diváci se dožadovali toužené desítky, od které hradecké dělil převážně jistý výkon Jágra, který několikrát podržel své chybující mužstvo. V polovině třetí části byl vyloučen domácí Fábry, hosté ji opět nezahráli vůbec dobře. V oslabení ujeli dva na jednoho Bauer s Zuckerem, ale druhému jmenovanému sklouzl puk z hole. V 55.minutě domácí rozebrali hostující obranu a Libor Hlubuček vstřelil další branku - 9:2. Diváci v posledních minutách pěli oslavné chorály a žádali „desítku“. To ovšem nabouralo dvojnásobné vyloučení domácích. Severočeši se s přehledem ubránili a utkání se v poklidu dohrálo.
Miroslav Lučan

Mikuláš Antonik, trenér SK Kadaň:
V dnešním utkání nám vyšlo vše na co jsme sáhli, dlouho jsme neuhráli ani bod, dnes jsme to chtěli změnit, chtěli jsme hrát takto dopředu a vyšlo to. Dnes nám hodně pomohli hráči z Varů, kteří tu jsou na střídavý start, ale tyto možnosti jsou omezené. Výsledek vypadá velice dobře, ale nepřikláním tomu nějakou vekou váhu. My se musíme soustředit pouze na utkání, které přijde. Do Šumperka jedeme se stejným cílem jako dnes.
Jiří Slabý, trenér HC VCES Hradec Králové:
Nechci, aby to působilo jako výmluva, ale máme nemocemi zdecimovaný tým. Z počátku to nevypadalo špatně, nutno říci, že jsem čekal co se soupeřem provedeme. Bohužel jsme dostali velmi laciné branky. Vlastně po celý zápas z čeho Kadaň vystřelila z toho padla branka. Kadaň dnes poprvé hrála s novým trenérem a dali do toho všechno, šli jednoznačně za vítězstvím a zaslouženě vyhráli. Našich hráčů se však musím zastat, měli toho plné zuby, doposud to vycházelo a dnes bohužel ne. Za stavu 4:0 už se utkání nedalo otočit. Jindy ano, ale dnes bohužel ne. Na konci jsme se už soustředili na to, abychom nedostali desítku, takto vysokou prohru si nepamatuji. Kadaň nám jednoznačně nesedí. Soutěž je vyrovnaná, prohrát s posledním týmem tabulky se stává.