Kadaňští si rozbalili první dárek

Jiří Mahr, Martin Gahler, Míša Sládková | 22.12.2004 | |

Poslední utkání před vánoční odmlkou Kadaň odehrála na ledě Třebíče. Zápas to jednoznačně nebyl jednoduchý. O tom vypovídá i stav 0:0 po šedesáti minutách. Obě mužstva si chtěla s předstihem nadělit dárek v podobě několika bodů. Snaha se tedy ani jednomu upřít nedala. Šťastnější nakonec odjížděla Kadaň, která z brejku ukončila utkání ve svůj prospěch. Zvítězila 1:0.

35.kolo, středa 22.12.2004
SK Horácká Slavia Třebíč - Sportovní klub Kadaň  0:1p  (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)
Branky: 65.Pech(Kajer). Rozhodčí: . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .
SK Horácká Slavia Třebíč: Luňák - Míka, Kališ, Hrbáček, Ščerban, Horák, Svačina - Přibyl, Škoda, Žiška - Vrbata, Fryauf, Oliva - Beroun, Kubiš, Sobotka - Valko, Topol, Čech - Caha
Sportovní klub Kadaň: Hubl - Pospíšil, Hlavatý, Klaus, Staněk, Vobořil, Meňhart, Špelda - Hubínek, Postl, Pech - Kajer, Pelán, Kuchler - Polanský, Žák, Jabrocký - Kreuzman, Stavenský, Hlusička - Derfler

Utkání začalo oboustranně velice opatrně. Žádné mužstvo nechtělo udělat větší chybu, kterou by pak muselo napravovat. První šance se nakonec zrodila až v průběhu 3. minuty, když vypálil Caha, jenže Hubl byl na místě. O minutu později dostali Třebíčští příležitost zahrát si přesilovou hru. V té si ale kromě Vrbatovy nastřelené tyčky žádnou větší šanci nevytvořili, a tak se i nadále hrálo bez branek. Brzy nato si i hráči Kadaně mohli vyzkoušet přesilovku, které se zhostili lépe než Třebíč. Kuchler vypálil dělovku od modré, s tou si ale Luňák dokázal poradit. Ve 12. minutě pálil na Hubla Žiška, ale jeho střela nepřidělala Hublovi mnoho starostí. Záhy přišla v pořadí již druhá přesilovka Horácké Slavie, ale byla opět bezzubá jako ta předchozí a Hubl si mohl jenom mnout ruce. V 17. minutě se Kadaň dostala do obranného pásma Třebíče, kde ohrožovala svým dotíráním před brankou Luňáka, ten byla ale pozorný a nenechal se překvapit. Minutu a půl před koncem první třetiny zkusil štěstí Valko, když vypálil na Hubla, ten ale jeho střelu vykryl lapačkou. Změnu skóre nepřinesl ani závěrečný tlak Třebíče, a do kabin se tak odcházelo za bezbrankového stavu.

Ve 24. minutě se před Luňáka natlačil Pelán, jenže Luňák byl pozorný i nadále a nedal Pelánovy příležitost prosadit se. O minutu později se na Hubla řítil Valko se Sobotkou, ale Valkova tečovaná střela nenašla místo v Hublově kleci. Na konci 26. minuty si domácí tým zahrál dvojnásobnou přesilovku, Kališ i Valko se v ní dostali do pěkných šancí, ale nikdo neznal ten správný recept na překonání Hubla. Ve 29. minutě netrefil prakticky prázdnou branku Kubiš, a tak i po dlouhé přesilovce pokračovaly oba celky za bezbrankového stavu. Třebíč byla i nadále aktivní, ale kadaňská obrana plnila svou funkci na výbornou. Ve 33. minutě se k puku dostal Topol, který zblízka vypálil, ale ani tentokrát kotouč neprošel do kadaňské klece. Ve 37. minutě sehrávala Kadaň přesilovou hru, ve které se do střelecké příležitosti dostal Derfler, Luňák byl ale pozorný.Stejně tak tomu bylo i při dvou pokusech Staňka. Půl minuty před koncem druhé třetiny se dostal Topol do další velké šance, ale nastřelil pouze Hublovy betony. Druhá třetina končí rovněž bezbrankovým stavem.

Třetí třetinu začali aktivněji hosté, kteří několikrát ohrozili skvěle chytajícího Luňáka. Poprvé se do šance dostal Kajer, chvíli po něm se neprosadil Stavenský. Ve 47. minutě si šel po neproměněné šanci odpočinout na trestnou lavici Topol. Kadaň si vytvořila celkem dvě šance, ani z jedné však nedokázali těžit. Podobně tomu bylo i domácích po bekhendové střele Fryaufa. Brzy nato vyzkoušel Delfler pozornost Luňáka, když na něj vypáli jedovatou střelu, třebíčský brankář se však nachytat nenechal. V 53. minutě byl ve velké šanci Jiří Oliva, ani po ní se ale skóre neměnilo. Trenér hostí si brzy nato vyžádal oddechový čas. Ihned po jeho vypršení se Kadaňští dostali před Luňáka, ten ale stále držel čistý štít. V 56. minutě dostala Třebíč další možnost přesilové hry, Vrbata se v ní ocitl zcela sám před Hublem, ale ani tentokrát se na stavu nic nezměnilo. Třetí třetina skončila opět za bezbrankového stavu a na řadu přišlo prodloužení.

V tom byli nakonec šťastnější hráči hostů, když Luňák nedokázal reagovat na Pechovu střelu. Třebíč tak opět prohrává po spoustě neproměněných šancích v prodloužení.

Jiří Mahr

Trenér SK Kadaň Mgr. Alois Chlustina: My jsme sem jeli po dvou nevydařených zápasech a se skóre 1:10 hlavně neprohrát, a to se nám podařilo. Nakonec jsme šťastně vyhráli 1:0 v prodloužení, což nás posunulo blíže play-off. Zápas to byl myslím vyrovnaný. Ve třetí třetině měla Třebíč navrch, ale nás podržel vynikající brankář Hübl. Domácím přeji ať udělají dobré výsledky a zachrání se, protože v Třebíči se vždycky hrál kvalitní hokej, a v hraje se i v současnosti.

Trenér HS Třebíč Josef Horešovský: Já svým toho hráčům nemůžu mnoho vytknout. Nechyběla nám snaha, chuť, nasazení ani bojovnost. Jediné co bych vytknul byla střelecká impotence. Pokud doma nedáme gól, nemůžeme vyhrát. Vánoční přestávka není zas tak dlouhá aby se dalo nějak extra intenzivně trénovat. Program, který nás po přestávce čeká je hodně nahuštěný. Trénink bude vyvážený a zaměřený na to, abychom i nadále měli, jak se říká, šťávu. Věřím, že body potřebné k dosažení nebarážových pozic uděláme. Žádné zásadní změny v mužstvu neočekáváme. Budeme pracovat se současným kádrem.