Kadaňští udolali Medvědy

Miroslav Lučan | 21.01.2009 | |

Tři kola před koncem nadstavbové části se na kadaňském zimním stadionu utkal domácí celek s Berounskými Medvědy. Oba týmy ještě měli šanci na místo, které zaručuje účast v play-off. Po dlouhé době byly na stadionu hodně slyšet domácí fandově v čele s Gregorem. Zápasu to určitě prospělo. Kadaňští na soupeře hned v úvodu vlétli a hned ve druhé minutě udeřil, když ZIKA využil přesilovku. Chvíli po něm zvýšil CHAROUSEK. Domácí se tak uklidnili, měli více ze hry, ale další šance nevyužili. Ve druhém dějství se hrál vyrovnaný hokej, branku diváci neviděli. Ve třetí částí hráli Severočeši ze zajištěné obrany, do bezprostřední blízkosti Hanuljaka hráče Medvědů moc nepouštěli. Pět minut před koncem berounští snížili, ale více už v zápase nedokázali ani přes závěrečnou power-play a darovanou přesilovku. SK Kadaň tak za vítězství 2:1 získává další tři body.

44.kolo, středa 21.1.2009
Sportovní klub Kadaň - Medvědi Beroun 1933  2:1  (2:0, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 2. Zika (Kloz, Mašek), 4. Charousek (Boušek, Gombár) - 55. Novotný (Vojta, Nedvěd). Rozhodčí: Smitka - Mašek, Hynčica . Vyloučení: 9:6, navíc hráčská lavice obdržela trest do konce utkání za nesportovní chování. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 220. Střely na branku: 33:27. Průběh utkání: 2:0, 2:1.
Sportovní klub Kadaň: Hanuljak - Szakal, Chmelíř, Revay, Višňák, Mašek, Kloz, Pospíšil, Rudovský, Šíp, Balázs, Boušek, Charousek, Gombár, Polanský, Zika, Kajer, Freiberg, Rybecký, Ton.
Medvědi Beroun 1933: Altrichter - Braniš, Martinec, Vojta, Mazanec, Nedvěd, Jeřábek, Horčička, Slížek, Pavel, Tvrzník, Šinágl, Novotný, Mrňa, Kupec, Vlček, Kica, Laš, Sýkora.

Dvě rychlé branky přinesly domácím klid

Do veledůležitého utkání pro oba týmy vstoupili lépe kadaňští. Ve druhé minutě byl za držení vyloučen berounský Novotný a domácí sehráli přesilovku excelentně. Kloz vypálil od modré a Lukáš Zika dorazil vyražený puk do odkryté branky - 1:0. Přesilovka trvala pouhých dvacet šest vteřin. Domácí tým vstřelená branka nastartovala a dále se tlačili do útoku.. Gombár vybojoval puk u mantinelu pro Bouška, ten parádně přenechal a Jiří Charousek tváří v tvář gólmanovi zvýšil n - 2:0. V páté minutě hosté zapomněli na Balázse, ten však osamoceného Altrichtera nepřelstil. Medvědi působili zakřiknutě, domácí jim toho moc nepovolovali. V osmé minutě byl za nedovolené bránění. Severočeši však oslabení zahráli precizně. Medvědi vážněji Hanuljaka neohrozili. Berounští ostřelovali Hanuljaka především z velké vzdálenosti. Jednu takovou střelu vyslal Nedvěd, ale domácímu gólmanovi příliš starostí nenadělal. Ve čtrnácté minutě se pěkně na útočné modré uvolnil Zika, ale byl tísněn berounským obráncem, do zakončení se tak nedostal. Poté promarnil dobrou šanci hostující Jeřábek, měl před sebou úplně prázdnou branku, ale nedokázal zkrotit puk. Berounští vyrovnali hru a hnali se do útoku. Jeden takový zastavil až faulem Višňák. Domácím opět nedělalo mnoho problému se ubránit. Do šaten tak odcházeli domácí s dvoubrankovým vedením.

Vyrovnaný hokej bez branek

V úvodu druhé části domácí zatlačili Medvědy v jejich obranném pásmu. Aktivní hrou si vynutili faul. Kadaňští nesehráli přesilovku špatně, v největší šanci trefil Kajer tyč. O chvíli později dostali tu samou možnost i hosté. Medvědi rovněž nehráli početní výhodu špatně, své umění musel ukázat Hanuljak po tvrdé střele Nedvěda a zejména Tvrzníka, který střílel z bezprostřední blízkosti. Ve dvacáté osmé vystihl Kupec rozehrávku domácího Szakala, dostal by se do šance, domácímu hráči nezbylo nic jiného než zatáhnout za záchrannou brzdu a faulovat. Po čtyřech vteřinách byl za podražení vyloučen další Severočech Chmelíř. Medvědi tak dostali dlouho přesilovku dvou mužů. V ní byl jednoznačným hrdinou domácí brankář Miroslav Hanuljak. Hosté ani tuto možnost nevyužili. V dalších minutách byl na kadaňském zimním stadionu nejvíce vidět sudí Smitka, jenž rozdával jeden trest za druhým. Ani jeden tým však nedokázal žádnou šanci využít. Ve třicáté páté minutě stálo při Altrichterovi obrovské štěstí, střelu Polanského neudržel a na několikrát musel poté zasahovat. Proti Zikově šanci ukázal parádní zákrok, dále držel Berounské naděje. Dvě minuty před druhou sirénou protáhl domácího gólmana Šinágl a když puk nedokázal dostat za Hanulajkovi záda ani Mrňa, do šaten se odcházelo za stejného skóre.

Domácí tým vybojoval vízězství

Po pár vteřinách třetí části se sám před Altrichterem zjevil Šíp, ale nevymíchal ho, puk mu v poslední chvíli uskočil. Černožlutí si vytvořili velký tlak, v koncovce štěstí ale neměli. Ve čtyřicáté páté minutě se do brejku dostal Polanský, byl zahákován Jeřábkem, který za tento čin obdržel dvouminutový trest. Tuto výhodu domácí zužitkovat nedokázali. Medvědi se zatím do přílišného ataku nepouštěli, kadaňští dobře bránili a hrozili zejména z protiútoků, jeden takový zahodil Zika. V padesáté třetí minutě začal Beroun přebírat iniciativu, měl častěji puk na svých holích, ale Hanulajka ohrožoval více ze střední vzdálenosti. Kadaň výborně bránila. Pět minut před sirénou však přišel trest. Boušek obdržel dvou minutový trest a v přesilovce se přesně do rohu trefil Novotný - 2:1. Medvědů najednou bylo celé kluziště. Domácí hráči byli mohutně povzbuzováni svými fanoušky. Dvě minuty před koncem třetí části pálil tvrdě zpoza kruhů Radovský, Altrichter se jen těžce zvedal z ledu. Beroun měl problémy se dostat přes útočnou modrou, domácí na ní vytvořili neprůchodnou hradbu. V padesáté deváté minutě hosté odvolali gólmana, sudí Smitka poté hodně přísně vyloučil domácího Šípa za držení. Kadaňští si sáhli na dno sil, ale vítězství vybojovali.
Miroslav Lučan

Karel Najman (HC Beroun):
Myslím si, že o utkání bylo rozhodnuto ve třetí minutě. Do zápasu jsme vstoupili nekoncentrovaně, udělali jsme zbytečný faul, místo toho, abychom vyhodili, tak držíme puk na holi, puk jsme nedostali ven, Kadaň má vynikající přesilovku, dostali jsme na 1:0. Druhý gól padl po hrubé chybě, kdy domácí hráli akci, o které jsme věděli, jak ji hrají. Hráče jsme na ni upozorňovali. Opět nedůslednost při bránění. Po rotaci v rohu kluziště vyjíždí hráč před branku a nikým atakovaný dává gól. V takovém to utkání, kdy jde oběma týmům o hodně bývá většinou rozhodnuto. Výsledek se špatně otáčí, na ledě panuje chaos, panika, ta hra také tak vypadá. Ve druhé části jsme nebyli schopni nic vytvořit, házeli jsme to po sobě doslova jak horké brambory. Ve třetí části jsme se trochu zvedli, šli jsme za výsledkem trochu cíleněji, ale bohužel jsme nic neproměnili. Dvě minuty dlouhá přesilovka pět na tři se musí proměnit. Kdo ji v takovém zápase nepromění, nemůže vyhrát. To rozhoduje. V závěru Láďa Slížek měl gól na hokejce, bohužel neproměnil. Play-off jsme neztratili ale v tomto zápase, my jsme spousty utkání ztratili takto v úvodu. Ve dvou zbývajících utkáních musíme jednoznačně získat šest bodů, skupina play-out bude hodně těžká.
Milan Černý (SK Kadaň):
Byl to typický těžký zápas, psychicky náročný, kdy oběma týmům jde o hodně. My jsme do zápasu vstoupili výborně, vstřelili dvě rychlé branky, to zřejmě rozhodlo. Dramatický závěr jsme si přivodili sami tím, že jsme nevyužili spousty šancí v celém utkání. Nedokázali jsme vstřelit třetí branku. K tomuto závěru vůbec nemuselo dojít. Bohužel závěr byl takový jaký byl, nevím jestli chybou rozhodčího nebo co zatím bylo. Nepochopitelně jsme šli do čtyřech. Po tomto všem jsme rádi za všechny body.