Kašík zamknul branku a hosté si tak odvážejí tři body

Filip De Bolle, Martin Gahler, Jiří Novotný | 19.10.2011 | |

K a d a ň - Hosté od začátku neponechali nic náhodě a brzy se po brankách Haluzy a Pšurného dostali do vedení 2:0. Domácí se sice snažili o vyrovnání, ale Kašík skvělými zákroky podržel svůj tým. A když už nezastavil střelu on, zastavila domácí střelce branková konstrukce. A když i po třetí chybě obrany v 53. minutě skóroval svým druhým golem Haluza, bylo o zápasu rozhodnuto. V závěru hosté hráli přesilovku 5 na 3, ale na konečném výsledku 0:3 se nic nezměnilo.

14.kolo, středa 19.10.2011
Sportovní klub Kadaň - HC Olomouc  0:3  (0:2, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 9. Haluza (Řípa, Pšurný), 10. Pšurný (Pekr, Haas), 53. Haluza (Řípa). Rozhodčí: Grech - Brejcha, Suchánek.. Vyloučení: 8:11. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 360. Střely na branku: 47:33. Průběh utkání: 0:3.
Sportovní klub Kadaň: Kaššák - Schmidt, Szakal, Malínský, Révay, Mazanec, Trefný, Zmeškal, Polák - Eiselt, Skořepa, Davídek - Stoklasa, Mikšovic, Novák - Ton, Charousek, Bursík - Mála, Stehlík, Chlouba.
HC Olomouc: Kašík - Nedbálek, Mikel, Ondrušek, Staněk, Kotvan, Bartoň, Lhotský, Horák - Seling, Kucharczyk, Svačina - Haluza, Řípa, Šedivý - Šlahař, Kolouch, Pšurný - Haas, Pekr, Rác.

Do zápasu lépe vkročili hosté. Už po třech minutách se dostal před branku, ale Kaššák nepustil puk za svá záda. O dvě minuty později se do dobré šance dostal Eiselt, ale přestřelil branku.Hosté měli více ze hry a hodně zatápěli domácí obraně. Ta zaspala poprvé v 9. minutě, když Řípa dostal přihrávku mezi kruhy a pokusil se udělat kličku Kaššákovi, který ho ale fantastickým zákrokem vychytal. Na dorážku Haluzy byl ale krátký. O minutu později se situace téměř opakovala. Pekra, sám před brankou, vystřelil, jeho ránu zklividoval Kaššák, ale dorážka Pšurného byla nad jeho síly.

Domácí druhá branka probrala a v hlavní roli třetiny se objevil Skořepa. Ten v rozmezí jedné minuty dvakrát nevyužil odkryté branky, když jednou o kousek minul a po druhé ho skvěle vychytal, dnes zázračně chytající, Kašík. Po střele Malinského se dokonce rozezvučelo břevno. Kadaňským nepomohla ani první přesilovka 5 na 3, tentokrát trvající "pouhých" 30s. Do kabin se tak šlo za stavu 2:0 pro hosty.

Domácí nastoupili v obdivuhodném tempu a již po půl minutě se dočkali minutové výhody 5 proti 3. ani tentokrát ale obrana v čele s gólmanem Kašíkem nezaváhala. Ve 23. minutě se zjevil Ton 2x sám před brankou, ale Kašík nekapituloval. Ve 24. minutě ujel po křídle Stoklasa, ale i on si vylámal zuby. V 27. minutě zahrozil na druhé straně Říha, ale jeho ránu zklividoval Kaššák. Domácí se ve 30. minutě dočkali 3. přesilovky 5 na 3, ale ani tentokrát nevyužili. To už začala část fanoušků mluvit o prokletí střelců. Ve 33. minutě se do obrovské šance dostal Eiselt, ale tentokrát nastřelil tyč. Domácím začali pomalu docházet síly, ale snažili se o vstřelení kontaktního golu. To se málem povedlo Eiseltovi v 38-. minutě, ale Kašík natáhl nohu přes celé brankoviště a zlikvidoval jeho střelu. Na druhé straně měl půlminutu před koncem velkou šanci Pšurný, ale domácí brankář stál na svém místě.

Třetí třetina se nesla ve znamení neúspěšného dobývání branky hostí. Nejprve v 48. minutě nebezpečně pálil Revay a o minutu později Bursík netrefil puk před odkrytou klecí. V 53. minutě si najel před branku Schmidt, ale gólmana hostí dnes nevyvedlo z rovnováhy nic. A staré známé nedáš-dostaneš opět zapůsobilo. Haluza si z protiútoku najel před branku, první ranou si položil Kaššáka a druhou dorazil puk do klece. Kadaňským rychlá odpověď nevyšla, Bursík před poloodkrytou brankou promáchl a následně Mikšovic netrefil poskakující puk. V posledních 2 minutách hráli hosté minutu přesilovku 5 na 3, ale když už byl překonán Kaššák, zastoupil ho svým prvním zákrokem v 1. lize Zmeškal. Zápas tak skončil 0:3.

Filip De Bolle, Martin Gahler, Jiří Novotný

Petr Fiala(trenér HC Olomouc):
No bylo to utkání, kde bylo straně moc vyloučených. Někdy až moc a přežili jsme tam hru ve třech a to asi rozhodlo, protože jsme vedli 2:0 a domácí nedali gól, přestože tam ty šance měli, ovšem ten průběh byl jiný a my jsme dali gol, protože jsme ty šance měli. Kdyby dali gol, tak by ten průběh byl jinej a ta první třetina šla, ale ty další dvě jsme neodehráli dobře, takže díky výkonu brankáře Kašíka vezeme 3 body.

Mikuláš Antonik (trenér SK Kadaň):
Dneska rozhodlo několik momentů. Za prvé tam náš výpadek v 1. třetině, kdy jsme dostali dva góly, potom si myslim, že to soupeři zbytečně nabídli svojí laxností. Potom rozhodlo to, že jsme nedali tři přesilovky 5 na 3. A k tomu samozdřejmě spoustu šancí, hlavně jejich golman měl dneska svuj den, nebo my jsme ho neměli, já nevim. Každopádně on chytal velice dobře a my jsme nebyli schopní se prosadit. Bohužel jsme nedali góla a prohráli jsme.