Kohouti rozhodli povedeným začátkem poslední dvacetiminutovky

Jakub Mezlík, Jakub Coufal | 02.12.2009 | |

Kohouti rozhodli povedeným začátkem poslední dvacetiminutovky

K a d a ň - V souboji tabulkově rovnocenných celků se Severočeši ujali vedení v prostřední části, ale příliš dlouho se z náskoku neradovali. Hosté stihli ještě do zvuku sirény srovnat a o cenných bodech tak musela rozhodnout až poslední třetina. Kdo čekal boj až do posledních minut, musel se mýlit. Po chybě kadaňské obrany se domácí prosadili po 18 odehraných sekundách závěrečné části a o pár minut později přidali definitivní tečku. Kadaň tak po těžkém boji odešla poražena poměrem 3:1.

 
26.kolo, středa 2.12.2009
HC Tábor - SK Trhači Kadaň  3:1  (0:0, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 38. Padělek I., 41. Štrba (Kostourek), 44. Šperger (Poživil, Kocar) - 34. Bauer (Kloz). Rozhodčí: Lacina, Flegl, Šperl . Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: . Střely na branku: 24:31. Průběh utkání: 0:1, 3:1.
HC Tábor: Francouz (Kučera) - Poživil, Jindra, Havran, Černý, Kudrna, Jank, Kanov, Kostourek, Štrba, Rob, Nedorost, Šperger, Kocar, Kuchejda, Červený, Padělek I., Padělek A., Mrkvička, Stejskal, Ferebauer
SK Trhači Kadaň: Jarina (Štěrba) - Ťupa, Zmeškal, Szakal, Spitzer, Hlubuček, Kloz, Rutta, Gombár, Charousek, Boušek, Balázs, Bauer, Polanský, Malát, Freiberg, Tauš, Mužík, Šíp, Ton

Komentář k zápasu

V Táboře se čekalo na úvodní branku více než polovinu zápasu. I když oba týmy měly několik dobrých příležitostí, dlouho kralovali brankáři. Jako první kapituloval domácí Francouz. Na začátku 34. minuty našel Kloz u tyče Jakuba Bauera, a ten uklidil puk do sítě.

Byl to však zároveň také poslední gól, který dokázali hosté na ledě Kohoutů vstřelit. Domácím se povedlo za necelých pět minut vyrovnat díky Ivanu Padělkovi, který svoje exkluzivní sólo zakončil přesnou trefou do pravého horního rohu Jarinovy branky.

Táboru pak vyšel na výbornou úvod závěrečné dvacetiminutovky. Už po devatenácti sekundách od vhození buly trefil odkrytou branku po Kostourkově pasu Martin Štrba a poslal domácí do jednobrankového vedení.

Ve 44. minutě se červené světlo za Jarinou rozsvítilo znovu. Táborští opět předvedli pěknou akci, na jejím konci stál tentokrát Zdeněk Šperger. I když Kadaň pak měla v závěru utkání ještě několik možností zejména v přesilových hrách, domácí už si výhru 3:1 a zisk tří bodů pohlídali.

Jakub Mezlík
 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM