Kolín předvedl obrat

Stanislav Jiskra | 06.08.2020 | |

K a d a ň - Trhači sehráli po jednom volném dni druhé přípravné utkání. Domácím se podařilo za dvě dvacetiminutovky dvakrát skórovat v oslabení. Kolín se prosadil až v periodě třetí, kdy čtyřmi přesnými zásahy otočil vývoj utkání na svou stranu.

0.kolo, čtvrtek 6.8.2020
Sportovní klub Kadaň - SC Kolinští Kozlové  3:4  (1:0, 1:0, 1:4)
Branky a nahrávky: 4. Kubišta (Havel), 24. Svoboda M. (Chlouba, Havel), 60. Kottek (Trefný) – 47. Stehlík (Kukla, Jankovský), 49. Blaha (Krejčík, Stehlík), 56. Krejčík, 57. Zumr (Zdenek, Jankovský) Vyloučení: 8:4, navíc Havel (KAD) a Němec (KOL) 5+OK za hrubost. Využití: 0:1 V oslabení: 2:0 Průběh utkání: 2:0, 2:4, 3:4.
Sportovní klub Kadaň: Běhula R. – Kottek, Trefný, Běhula T., Smutný, Havel, Havlín, Svoboda M., Chlouba Poppel, Koblížek, Šmída, Svoboda J., Veselý, Zabloudil Z., Morong, Kubišta, Bucek, Jaroš.
SC Kolinští Kozlové: Sejpal – Husa, Muška, Blaha, Zdeněk, Knesl, Kukla, Dotter, Krejčík, Šafránek, Král, Jankovský, Zumr, Stehlík, Hasil, Kozák, Němec, Petržílka.

První dvacetiminutovku zahájil domácí celek zakázaným uvolněním. Následovalo první vyloučení domácího celku, ve kterém ovšem Trhači vstřelili úvodní branku. Do přečíslení se po chybě v hostující rozehrávce dostala dvojice domácích hráčů. Konkrétně Radek Havel s Dominikem Kubištou, druhý jmenovaný neměl se zakončením žádný problém - 1:0. Poté bylo k vidění několik pokusů o změnu skóre na obou stranách, ovšem Běhula se Sejpalem žádnému z hráčů přesný zásah nepovolili.

Druhá třetina připomínala tu první. Když Trhači hráli opět v oslabení a opět skórovali. Tentokrát Matyáš Svoboda zamířil přesně po Chloubově nahrávce - 2:0. Kolínu byla vzápětí nabídnuta další výhoda jednoho hráče v poli, tu sice soupeř sehrál daleko lépe, ale změna ve skóre se nekonala. Ke konci třetiny byl Kolín aktivnější, za zmínku stojí velká šance Jana Stehlíka, kterého Běhula nadvakrát vychytal. A také radost hostujících hráčů ze vstřelené branky, kterou jim záhy překazil hlavní rozhodčí rozpažením rukou. Kotouč se totiž odrazil od boční síťky přímo pod tělo domácího muže s maskou.

Svou převahu Kolín potvrdil v závěrečné periodě. Richard Běhula odolával až do sedmačtyřicáté minuty, kdy za hosty snížil Jan Stehlík - 2:1. O minutu a půl později hosté zásluhou Lukáše Blahy vyrovnali - 2:2. Kolín poté zvýšil svou aktivitu, z čehož vytěžil obrat Lukáš Krejčí - 2:3. Pomyslný hřebíček do rakve zatloukl o dvaašedesát vteřin později Dominik Zumr - 2:4. Trhačům se v poslední minutě podařilo zásluhou Marcela Kottka utkání upravit na konečných 3:4.

Stanislav Jiskra

Petr Rosol (Trhači Kadaň): „Kolín byl po celý zápas lepší, lépe bruslil, měl více střel a byl více agresivnější. My se nad tím musíme zamyslet a příště hrát lépe.“

Petr Martínek (SC Kolín): „Podle mého byla první třetina vyrovnaná, od druhé si myslím, že jsme byli lepší. Sehráli jsme katastrofické přesilovky, které nám minule paradoxně šly. V utkání s Kadaní jsme v nich dvakrát inkasovali, což nás trošku srazilo. Výborně zachytal domácí gólman. Jsme rádi za vítězství, klukům, kteří tuto soutěž nehráli, to dodává sebevědomí.“