Na třetí pokus to vyšlo. Kadaň porazila Nitru 3:1

Marcel Holl | 17.08.2013 | |

Konečně to vyšlo. Hokejistům hrajícím na Memoriálů Pavla Zábojníka se konečně podařilo vyhrát. Ve svém třetím vystoupení porazila Kadaň slovenského extraligistu z Nitry 3:1. Kadaňští byli lepším týmem, čehož dokázali ve 14. minutě využít, neboť se prosadil obránce Martin Szakal. Na další branku si diváci museli počkat až do poslední minuty druhé třetiny. To se po dobré individuální akci prosadil další zadák, Daniel Opalek. V šestačtyřicáté minutě rozhodl o kadaňské výhře Petr Jíra. Nitranským se přeci jen podařilo, pět minut před koncem zápasu, vstřelit aspoň jeden čestný zásah. Dodatečné nájezdy skončily remízou 1:1, za Kadaň se prosadil pouze Filip Seman.

6.kolo, sobota 17.8.2013
HK Nitra - SK Kadaň - Piráti Chomutov  1:3  (0:1, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 55. Lukáš Novák (Ordzovenský) – 14. Szakal (Charousek), 40. Opálek, 46. Jíra (Hanták, Opálek). Rozhodčí: Majling – Rojík, Valko. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 105. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:3, 1:3.
HK Nitra: Zima – Bača, Konig, Ordzovenský, Rais, Milo, Ďurkech, Závodský, Kuzma – Tománek, Hradzíra, Pupák – Bajtek, Chrenko, Novák Lukáš – Rapáč, Hamrák, Segľa – Kmeč, Bene, Varga
SK Kadaň - Piráti Chomutov: Strmeň - Szakal, Kopáč, Trefný, Mazanec, Opalek, Havel, Stehlík, Tejnor – Ton, Charousek, Jíra – Hromas, Chlouba, Hanták – Seman, Gajovský, Deveri – Hammerbauer, Novák J., Novák L.

Kadaňští hokejisté byli od úvodu třetího zápasu na Memoriálu Pavla Zábojníka lepší než jejich soupeř z Nitry. Důkazem toho je obrovská šance ze začátku páté minuty. Brankář Zima musel vytáhnout zázračný zákrok, aby uchránil svůj tým bez inkasované branky. Poté následoval vyrovnaný zápas se šancemi na obou stranách kluziště, ale další obrovskou šanci na skórování si připravila opět Kadaň, která hrála opět v tmavých pirátských dresech. Jen co začala desátá minuta, tak se na Kristana při kadaňském oslabení řítil Nikola Gajovský. Na nitranského brankáře zkusil blafák do bekhendu, ale puk poslal až na ochrannou síť. Následovala další velmi dobrá šance v podání Jíry. Ten se ocitl sám před brankářem, ale slovinský strážce nitranské svatyně jeho úmysly přečetl. Netrvalo dlouho a Kadaň se přeci jen dočkala branky. Ve čtrnácté minutě se při přesilovce prosadil Martin Szakal a otevřel skóre utkání. Po úvodní brance zápasu následoval až do konce třetiny opět vyrovnaný hokej se šancemi na skórování od obou mužstev.

Jen co začalo prostřední dějství, tak diváci viděli dvě obrovské šance před oběma brankami. Nejprve nitranský Roman Tománek trefil v samostatném úniku pouze betony kadaňského brankáře. Vzápětí dokonce visela další branka doslova na vlásku, neboť Karel Hromas trefil tyčku Zimovy branky. Další průběh třetiny už tak dramatický nebyl. Oba celky čekaly, s čím přijde soupeř. Ale branky se diváci na ZS ve Zvolenu přeci jen do konce druhé třetiny dočkali. V poslední možné minutě předvedl krásnou individuální akci obránce Daniel Opalek.

Do třetí třetiny tak vstupovala Kadaň s dvoubrankovým vedením. Toto vedení mohl dokonce na konci třiačtyřicáté minuty zvýšit Karel Ton, který se dostal přes trojici protihráčů až před Zimu, jeho blafák si ale nitranský brankář pohlídal. Po této akci byla opět k vidění nezáživná pasáž, neboli jakoby oba týmy přestali hrát. Tuto pasáž ukončil Petr Jíra, který trefil poloprázdnou branku. Kadaň měla po třetí vstřelené brance mírný tlak, ale další branku už nepřidala. Za to nitranským hokejistům se podařilo vstřelit aspoň čestný úspěch. Obránce slovenského celku Peter Ordzovenský vypracoval brankovou příležitost pro svého spoluhráče Lukáše Nováka, který se z první trefil do odkryté kadaňské branky. Vstřelená branka Nitru nakopla, neboť její hráči si začali vytvářet dobré šance, ale žádná z nich neskončila za zády Strmeně.

Po utkání, jako již tradičně, následovalo pět sérií nájezdů. V nich se oba celky prosadili jedenkrát a tak toto dovedností soutěžení skončilo remízou. Za Kadaň byl úspěšný pouze Filip Seman.