Pavlát proti Trhačům vychytal čisté konto

Stanislav Jiskra | 18.02.2019 | |

Pavlát proti Trhačům vychytal čisté konto

Ú s t í n/L a b e m / K a d a ň - Trhači v rámci sedmapadesátého kola zajížděli na led do nedalekého Ústí nad Labem. Po bezbrankové první třetině se dvakrát v rozmezí dvou minut prosadil Jakub Chrpa. Ústí ve třetí třetině zásluhou Schwambergera a Janduse přidalo další dvě branky. Všechny pokusy Trhačů zastavil Dominik Pavlát, který ještě nedávno hájil barvy Kadaně.

 
57.kolo, pondělí 18.2.2019
HC Slovan Ústí nad Labem - Sportovní klub Kadaň  4:0  (0:0, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 32. Chrpa (Schwamberger, Mert), 34. Chrpa (Zdvořáček, Málek), 51. Schwamberger (Jandus), 54. Jandus (Tůma, Planý). Rozhodčí: Grech, Micka – Votrubec, Ševic. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 496. Střely na branku: 67:34. Zblokované střely: 7:10. Vhazování: 37:24. Průběh utkání: 4:0.
HC Slovan Ústí nad Labem: Pavlát – Zdvořáček, Málek, Mert, Hes, Štochl, Blaha – Grim, Roubík, Šťovíček – Chrpa, Schwamberger, Krliš – Planý, Tůma, Jandus – Čermák, Gottfried.
Sportovní klub Kadaň: Lukeš – Novák, Šefl, Eliáš, Hajič, Foltýn, Uřídil, Cestr – J. Svoboda, Kůs, Wágner – M. Zabloudil, Rindoš, Maršoun – Konášek, Tupý, Homer – Z. Zabloudil, Vašíček.

Komentář k zápasu

Již od začátku utkání byl domácí Slovan jasně lepším týmem, který kontroloval tempo hry a hosty z Kadaně do hry příliš nepouštěl. Domácí si dokázali postupně vypracovat několik nebezpečných šancí, ale hosty držel skvěle chytající Lukeš. Asi největší příležitost Slovanu přišla necelou minutu před koncem, když se po závaru před brankou hostů dostal k dorážce Roubík, ale již ležící Lukeš ho dokázal vychytat fantastickým zákrokem pravým betonem a tak zůstal stav utkání po první třetině nerozhodný 0:0.

I druhá třetina pokračovala v podobném duchu jako ta první, kdy ústecký celek jasně přehrával Trhače. První branka byla prakticky jen otázkou času, který nakonec přišel osm minut před koncem třetiny, když se do samostatného úniku dostal Grim, kterého však vychytal Lukeš, ale na následující dorážku Jakuba Chrpy byl už krátký. Druhý gól na sebe nenechal dlouho čekat, když Zdvořáček naznačil z pravého kruhu střelu a následně vybídl Jakuba Chrpu k druhému zásahu, který svou příležitost dokázal bekendovou kličkou využít a zvýšit na 2:0.

Úvod třetí třetiny byl v režii hostů, kteří několikrát nebezpečně zahrozili, ale Slovan podržel brankář Pavlát. Avšak byl to právě Slovan, který dokázal jako další skórovat, když se dostal ke střele z mezikruží Tomáš Schwamberger, který se trefil krásně do pravého horního růžku. O tři minuty později bylo definitivně rozhodnuto, když se ke střele dostal osamocený Tomáš Jandus, který orazítkoval obě tyče hostující branky a zvýšil na 4:0. Ani jednomu z celků se poté již další branku přidat nepodařilo, a tak utkání skončilo v poměru 4:0.

Marek Vachta

Ohlasy trenérů

Tomáš Mareš (Hokej Ústí nad Labem s.r.o.): „Poslední dvě klání jsme nedali gól a smolnou sérii jsme chtěli proti Trhačům přerušit. Dali jsme si za cíl hodně střílet, což se dám dařilo první dvě dvacetiminutovky. Třetí třetinu jsme sice vyhráli 2:0, ale herně jsme hodně polevili. V7borně nás podržel brankář Dominik Pavlát.“

Miroslav Novák (SK Trhači Kadaň): „S Ústím nad Labem to byl zápas o tom, kdo dá gól, tak vyhraje. My jsme bohužel branku nedali, takže nemůžeme vyhrát. Z naší strany to bylo velice špatné a bezzubé, takže zaslouženě vyhrálo Ústí nad Labem. Díky Štěpánu Lukešovi, který měl přes šedesát zákroků, jsme nedostali více branek. Když nedáme branku, tak prostě nemůžeme vyhrát.“

 
 


Generální partneři

© 2013 - 2024   Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM