Písečtí lapali po dechu, Kadaň ukázala rozdíl třídy

Martin Gahler, Katka Hodková | 18.08.2008 | |

K a d a ň - Zápas, který se v pondělí navečer odehrál mezi Kadani a Pískem, ukázal, že domácí tým, který se připravuje na nadcházející sezónu, skýtá nejedno překvapení. Původně vlažná první třetina se později proměnila v adrenalinový souboj provázený rychlými zvraty. První branku sice Písek dokázal zkorigovat, ale na další už odpověď nenašel. Zajímavé bylo, že v týmu Kadaně jsme neviděli žádné osamocené útočníky a sólisty. Celek zejména v druhé a třetí třetině dobře spolupracoval a zapojily se všechny pětky. Slova uznání patří i soupeři, který se ani po „gólové smršti“ nevzdal útoků na Hanuljaka. Kromě hráčů se procvičili i fanoušci, kteří předvedli atmosféru odpovídající ligovému zápasu.

0.kolo, pondělí 18.8.2008
Sportovní klub Kadaň - IHC Písek  6:1  (1:0, 3:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 10. Ton, 32. Rybercký (Stehlík, Fink), 35. Kadlec (Ton, Kajer), 36. Valský, 48. Szakal (Kramár, Šíp), 60. Šíp (Boušek) - 22. Novák (Vondřich). Vyloučení: 2:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 150. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 6:1.
Sportovní klub Kadaň: Hanuljak - Szakal, Kramár, Spitzer, Kocek, Pospíšil, Boguský, Kloz, Lang, Boušek, Šíp, Indra, Kadlec, Ton, Kajer, Zika, Derfler, Valský, Stehlík, Fink, Rybecký, Freiberg.
IHC Písek: Pinkas - Burkoň, Klíma, Kalečík, Předota, Švácha, Maršík, Štěrba, Procházka, Gába, Vondřich, Míka, Slavík, Novák, Novotný, Bican, Stropnický, Bílek, Nikodem.

První třetina:

Až do deváté minuty si gólmani příliš hlavu nelámali. Domácí Hanuljak v sedmé minutě ležérně ukryl v lapačce střelu od modré čáry, písecký Pinkas jen pozorně sledoval práci svých obránců. Oživení přineslo až první vyloučení, které obstaral domácí Fink. V početní převaze si hosté troufali, ale žádnou vážnější šanci nepředvedli. Naopak kadaňský hráč Karel Ton si počkal na návrat Finka a přesnou střelou z těsné blízkosti v deváté minutě otevřel skóre zápasu – 1:0.

V následujících okamžicích byl s napřaženou holí hodně vidět domácí Indra a skórovat zkoušel znovu i Ton. Písečtí se jen marně hledali, mezi jihočeskými pětkami vázla komunikace. Není divu, že v 16. minutě se znovu prosadili černožlutí, když Fink orazítkoval betony gólmana. Další šance přišla hned po vyloučení Novotného za krosček, kdy k němu na trestnou lavici po necelé půlminutě přisedl Slavík za hákování. Jenže domácí se této početní výhody trochu zalekli a do Pinkase pálili jen z uctivé vzdálenosti. Přesilovkové kombinaci chyběl pohyb a křižné přihrávky, hráči stáli ve statickém půlkruhu kolem branky.

Druhá třetina:

Po necelé minutě hry už se na obou stranách rozdávaly tresty, hostující Novotný šel sedět za podražení, domácí Kadlec za vysokou hůl. Po dvaceti vteřinách hry ve čtyřech se po přihrávce Vondřicha bleskově uvolnil Vladimír Novák, který přesnou střelou srovnal skóre – 1:1. V polovině utkání domácí Valský nastřelil tyč za Pinkasovo zády. Fanoušci se však s úsměvem dožadovali videorozhodčího, jelikož od středu hřiště dráha puku vypadala, jako by se odrazil z branky a ne od tyče.

Ve 32. minutě se střelou do horního růžku písecké svatyně blýskl Lukáš Rybecký. Do jízdy mu bezchybně přihrál Stehlík, který tak umožnil útok z druhé vlny poté, co jeho první pokus s Finkem vyšel naprázdno – 2:1. Neuplynuly ani dvě minuty a Martin Kadlec si počkal u pravé tyče, odkud posunul puk znovu za Pinkasova záda. U gólu mu asistoval Ton a Kajer – 3:1. Teprve v závěru třetiny domácí ukázali rozdíl mezi první a druhou ligou. Až dosud s nimi hosté dokázali držet krok. Ale ve 36. minutě definitivně rezignovali, když Jakub Valský sám prokličkoval mezi dvěma obránci a vypíchl puk přesně do sítě – 4:1.

Třetí třetina:

Po přestávce se hosté dali trochu dohromady a předvedli pár slibných útočných akcí, při nichž pálili buď z velkého úhlu nebo od modré čáry. Jejich snahu ale přerušilo vyloučení Nikodema za hákování. Severočeši předvedli ukázkovou přesilovku, když v postavení kroužících supů odlákali pozornost soupeře. Kramár pak přihrál po modré čáře rovnou na napřaženou hokejku Martina Szakala, puk pak plynule doplachtil mezi klubkem hráčů až do sítě – 5:1.

Další vážnou šanci měli v 58. minutě písecký Míka a Nikodem, kteří oklamali domácí obranu a ve dvou se pokusili propasírovat puk pod Hanuljakovo betony. Poslední slovo si ale vzali domácí, když se deset vteřin před koncem do odkryté klece trefil Radek Šíp, který za pomoci asistujícího Bouška vyšachoval obranu – 6:1.