První duel Kadani proti Porubě nevyšel

Sabina Nováková | 15.09.2021 | |

K a d a ň / P o r u b a - Trhači ve středu odehráli první ligové utkání. Soupeřem pro druhé kolo Chance ligy byla černožlutým vylosována Poruba. Dlouho diváci na zimním stadioně neviděli žádnou branku, změna přišla v posledních minutách první třetiny. Na to soupeř navázal dalšími dvěma brankami v následujícím dějství. Kadaňští v závěrečné části i přes velkou bojovnost jen kosmeticky upravili skóre, a jsou tak zatím bez bodového zisku.

2.kolo, středa 15.9.2021
Sportovní klub Kadaň - HC RT TORAX Poruba 2011  1:3  (0:1, 0:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 47. Zorko – 17. M. Houdek (Guman, Vachovec), 28. Husa (Szathmáry, Korkiakoski), 31. Stloukal (Brodek). Rozhodčí: Kostourek, Zubzanda – Kokrment, Štofa. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 216. Střely na branku: 25:32. Zblokované střely: 11:8. Vhazování: 25:43. Průběh utkání: 0:3, 1:3.
Sportovní klub Kadaň: Zajíček – Jáchym, Steinocher, Zorko, Havlín, Kuboš – Kordule, Konášek, Routa – Bernat, Berčík, M. Zabloudil – K. Heffernan, S. Heffernan, Z. Zabloudil – Homer, Čech, Koblížek – Hradecký.
HC RT TORAX Poruba 2011: Muštukovs – Szathmáry, Husa, Kozák, Žovinec, Voráček, Urbanec, Houdek – Gřeš, Bitten, Korkiakoski – Guman, Vachovec, Stloukal – Jenyš, Toman, Špaček – Kanko, Hotěk, Brodek.

Start zápasu patřil k těm opatrnějším. Trhači se do tempa mohli dostat v nabídnuté přesilové hře, tu ovšem družina Vladimíra Růžičky využít nedokázala. S přirůstajícím časem se do hry dostával více soupeř. Domácí muž s maskou náporu čelil až do sedmnácté minuty, kdy se puk dostal k modré čáře, konkrétně na hůl Michala Houdka, který se štěstím prostřelil Zajíčka. Čas rychle plynul a do konce první dvacetiminutovky se již nic vážnějšího nestalo.

Druhou dvacetiminutovku ovládli hosté. V osmadvacáté minutě se po krásné souhře puk dostal na hůl Jakuba Husy, jenž bekhendovou kličkou zasunul puk mezi betony bezmocného Šimona Zajíčka. O dvě a půl minuty později se Poruba radovala již po třetí, tentokrát se prosadil Petr Stloukal. Poté se do pár slibných šancí dostali o domácí Trhači, ale jejich snaha končila na výstroji hostujícího gólmana.

Třetí dvacetiminutovka patřila z pohledu domácí Trhačů k těm nejpovedenějším. Luka Zorko využil domácího stupňujícího tlaku a od modré čáry vymetl pravý horní roh Muštukovsovy klece. Tlak Kadaň dále stupňovala, ale branky se již nedočkala. Za zmínku stojí také šance Poruby, které musel pohotově likvidovat domácí Zajíček. Domácí tým si tak v prvním utkání sezóny připsal první prohru.

Stanislav Jiskra

Vladimír Růžička (SK Trhači Kadaň): „Věděli jsme, že nás čeká těžký soupeř. Poruba má poměrně zkušené mužstvo. Od přípravy to byl pro nás nejtěžší zápas, přesto si myslím, že z naší strany jsme ho odehráli velice slušně, ale zklamala nás koncovka. Soupeř nám odskočil o tři góly, ale pozitivně vnímám to, že se nám v závěru podařilo třetí třetinu uhrát. Doufám, že nás to teď nastartuje k lepším výsledkům, protože důležité je získat body. Přestože jsme střetnutí prohráli, chtěl bych klukům poděkovat za to, že makali do poslední vteřiny a bojovali.“

Jiří Šejba (HC RT TORAX Poruba): „Duel byl takový, jaký byl. Poslední utkání jsme prohráli zbytečně, takže mužstvo není v takové pohodě, jak bychom si představovali. Navíc jsme nevěděli, jak budou Trhači hrát. Přeci jen mladé mužstvo, které má velký pohyb, chodí do těla. Vláďa (Vladimír Růzička) hráče určitě vyprovokuje k takovýmto výkonům, takže se pak proti nim nepříjemně hraje. Musí se hrát s velkým přehledem a dodržovat taktické pokyny, což se nám v první třetině tolik nedařilo. Poté jsme začali mít větší přehled o hře, vsítili jsme branky. To bylo důležité pro vývoj celého zápasu. V poslední dvacetiminutovce jsme si to chtěli hlídat. Měli jsme šance, díky kterým jsme mohli odskočit na 4:0, což by pro nás bývalo lepší. Domácí nicméně vstřelili gól, který pro nás byl nepříjemný, ale potom jsme je již k ničemu nepustili a ohlídali jsme si to.“