První utkání si Chomutov přivlastnil vysokým poměrem

Sabina Nováková | 12.02.2022 | |

C h o m u t o v / K a d a ň - Kadaňští se na ledě Pirátů prosadili až po dvou třetinách. Během těchto čtyřiceti minut si Chomutovští vytvořili hned dvanáctibrankový náskok. Následně tři přesné střely ze strany hostujícího celku tak byly pouhou kosmetickou úpravou skóre. Za černožluté se prosadili Pavel Holan, Lukáš Hrdlička a Miroslav Hradecký.

0.kolo, sobota 12.2.2022
Piráti Chomutov - Sportovní klub Kadaň  14:3  (5:0, 7:0, 2:3)
Branky a nahrávky: 7. Mála (Kostourek), 9. Josef Rindoš (Chlouba, Ferbas), 12. Josef Rindoš (Mála, Chlouba), 15. Chrpa (Huňady, Mežnar), 17. Kostourek (Chlouba, Josef Rindoš), 21. Josef Rindoš (Ferbas), 25. Freiberg (Josef Rindoš), 26. Chlouba (Mežnar), 29. Chlouba (Charousek, Kostourek), 32. Chrpa (Dominik Badinka, Charousek), 37. Dominik Badinka (D. Šilar, Huňady), 40. Kostourek (Mála, Chlouba), 44. Kostourek (Žižka, Bártek), 54. Rindoš (Chlouba, Novák) – 44. Holan (Macháček, Spudich), 44. Hrdlička (Krpenský), 56. Hradecký (Starý). Rozhodčí: Klika – Sichrovský, Žák. Vyloučení: 5:8. Využití: 3:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 1 000. Průběh utkání: 12:0 ,12:2, 14:2, 14:3.
Piráti Chomutov: Hanuljak (Pechaček) – Ferbas, Žižka, Dom. Badinka, Charousek, Bártek, Hartman, Novák – Rindoš, Chlouba, Kostourek – Chrpa, Mežnar, Huňady – Freiberg, Řezníček, Mála – Černý, T. Svoboda, D. Šilar
Sportovní klub Kadaň: Pešek (Vlček) – Chotaš, Strunz, Krása, Holan, Toman, Psar – Stoklásek, Bartók, Macháček – Krpenský, Spudich, Nguyen – Hrdlička, Hradecký, Starý

V prvním semifinálovém střetu Piráti ovládli úvodní i druhou třetinu hry. K první trefě pomohlo domácím trochu štěstí, když byla zblokována Kostourkova přihrávka, ale puk vyplul před přesným Františkem Málou. Do dvoubrankového vedení Chomutovské poslal v oslabení Josef Rindoš, který se trefil i podruhé o necelé tři minuty později – 3:0.

V patnácté minutě dokázal Jakub Chrpa využít přesilovou hru trefou z pravého kruhu. Ještě před prvním hvizdem rozhodčích, který zakončuje třetiny hry, se ROCKNET arénou rozezněla oblíbená píseň Pátá, když přesně střílel Milan Kostourek – 5:0.

Jen několik desítek vteřin po začátku druhé dvacetiminutovky slavil Josef Rindoš hattrick po svižné střele, kterou prostřelil brankáře Ondřeje Peška. Jako další z pirátských bojovníků zvedal ruce nad hlavu Petr Freiberg a necelou minutu po něm i Roman Chlouba, jenž si střelecké štěstí nenechal utéct a trefil se hned dvakrát – 9:0. V šestadvacáté minutě, ještě před druhou trefou Romana Chlouby, došlo ke střídání v kadaňském brankovišti. Z hřiště odešel Ondřej Pešek a nahradil ho Leoš Vlček.

Desátou trefu na pirátské menu přidal svým druhým gólem Jakub Chrpa z pravého kruhu. Chomutovští dokázali převést i další oslabení ve svůj prospěch, když se trefil Dominik Badinka. Poslední trefu druhého dějství stihl přidat ještě podruhé přesný Milan Kostourek – 12:0.

Ve třetí třetině se dočkali radosti i hosté. Rychle za sebou – v rozpětí jen deseti vteřin – přesně střílel nejprve Pavel Holan a po něm Lukáš Hrdlička. To ale nezastavilo Milana Kostourka, jenž završil svůj hattrick jako druhý hráč v tomto utkání – 13:2.

Čtvrtý gól Josefa Rindoše mu byl připsán po smolném okamžiku hostujícího brankáře Leoše Vlčka, jenž si puk sám srazil do brány po zablokovaném pokusu zmíněného hráče. Kadaňští chytili slinu a přidali i třetí trefu po bekhendu Miroslava Hradeckého, který tím zápas uzavřel – 14:3.