Rebelové si po zodpovědném výkonu odváží všechny body

Jakub Coufal | 31.10.2009 | |

Rebelové si po zodpovědném výkonu odváží všechny body

K a d a ň - Po smolných a těsných domácích nezdarech doufali Severočeši v obrat proti Rebelům. Ti však přijeli s velkou motivací, od začátku vycházeli ze zabezpečené obrany a postupně se dostali do dvoubrankového náskoku. Kadaň se sice nevzdala, snížila a vrhla zbytek sil na dorovnání kroku. Protože ani závěrečný nápor k brance nevedl, zvítězili hokejisté Havlíčkova Brodu poměrem 1:2.

 
16.kolo, sobota 31.10.2009
SK Trhači Kadaň - Havlíčkův Brod  1:2  (0:1, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 17. Smith (Soldán), 32. Borovanský (Jebavý, Stromko) - 37. Gombár (Polanský). Rozhodčí: Smitka - Hejl, Žídek. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 260. Střely na branku: 28:28. Průběh utkání: 0:2, 1:2.
SK Trhači Kadaň: Hronek (Jarina) - Ťupa, Kloz, Schmidt, Szakal, Knyazev, Hlubuček, Hartman, Spitzer - Balázs, Šíp, Boušek, Gombár, Bauer, Polanský, Freiberg, Charousek, Pražák, Malát, Stehlík, Kadlec
Havlíčkův Brod: Furch (Linhart) - Jebavý, Vyhlídal, Pavlík, Horváth, Jelínek, Soldán, Roth, Šulc, Holec, Endál, Smith, Vylíčil, Třetina, Stromko, Dušátko, Vrdlovec, Borovanský, Svoboda, Ondráček, Česnek

Komentář k zápasu

Že ze strany hostů dnes nelze očekávat odevzdaný duel, bylo jasné už na konci 2. minuty, když se kotouč ocitl v brankovišti. Tam ho však ho nikdo z Rebelů za ležícího Hronka nedorazil. I další vyložená šance byla k vidění před Hronkem. Hned po návratu jednoho hříšníka domácích mohl do odkryté klece dorážet Borovanský, ale byl příliš dlouhý. Protože předchozí přesilovka využita nebyla, spravili si Havlíčkobrodští náladu v čase 16:36. Bleskové využití přišlo hned po vhazování. Po asistenci Soldána propálil vše Smith - 0:1.

Kadaň se k pořádné příležitosti dostala až v prostřední části, když běžela už 25. minuta. Severočeši předvedli slibnou přesilovku, během které před Furchem šikovně tečoval Gombár, kotouč jen těsně minul branku. Na zvýšené úsilí domácích odpověděli hosté v 28. minutě šancí Endála, jenž pálil z pravého kruhu. Přesně v polovině duelu se blýskli oba muži v maskách. Nejprve se v mezikruží dostal ke kotouči Ondráček, aby z protiútoku nebezpečně zahrozil i Stehlík.
Protože Rebelové přesilové hry umějí, měnilo se skóre znovu v čase 31:40. Po přihrávkách Jebavého a Stromka prostřelil bezmocného Hronka Borovanský, který tak bleskově využil početní převahu - 0:2.
V čase 36:36 se i Kadaň rozpomněla na přesilovkové souhry. Po delší kombinaci v útočném pásmu přihrál z rohu Polanský přesně na hůl Gombára, který šikovně tečoval kotouč za Furchova záda - 1:2.
Severočeši ucítili šanci a častěji zaměstnávali oporu Rebelů. V samém závěru dějství řešil Furch nepřehlednou situaci skokem ven z brankoviště a zalehnutím kotouče.

Veškeré naděje mohl Kadani vzít už po pár odehraných sekundách poslední dvacetiminutovky Holec, který zakončoval osamocený před Hronkem, jenž se rozplácl na ledě a zabránil rychlé změně stavu. Severočeši se sice tlačili ve zbývajícím čase směrem k brankovému území Rebelů, ale kotouč si již cestu za brankovou čáru nenašel. Protože se neujala ani šance Bouška či Šípa v poslední části duelu, radovali se hosté z výhry 1:2.

Jakub Coufal

Ohlasy trenérů

Petr Novák (trenér Havlíčkův Brod): Dneska jsme neviděli pohledný hokej. Přijeli jsme s cílem bodovat, pro což jsme udělali všechno a podřídili taktiku, kterou jsme do puntíku splnili. My jsme nechtěli dostat góly, ale vycházet ze zabezpečené obrany a občas z protiútoku dát gól. Sice se nám takto dát branku nepovedlo, ale využili jsme přesilové hry. Dneska nikdo nedal gól v 5 hráčích, proto dnes rozhodly dobře sehrané přesilovky. Měli jsme ještě několik gólových šancí, které Hronek bravurně chytil a tím držel Kadaň ve hře. Jinak mohlo utkání skončit třeba 5:1 pro nás.

Milan Kašpárek (trenér Kadaň): Mě se tyto zápasy hodnotí strašně složitě, protože se jedná o pořád stejný obrázek. Prohráváme o gól. Kdybych měl aspoň možnost vytknout něco hráčům, že duely podceňujou, že nehrajou naplno. Tak to ale není, hráči pro to dělají maximum. Chybí nám štěstí, přesto si myslím, že je štěstíčku třeba jít naproti. Hráči musí daleko více zapracovat na koncovce, protože dát doma 1 nebo 2 góly, tak to je o náhodě vyhrát zápas. Všechny týmy, které se do takové situace dostanou, to mají hrozně těžké. Není lehké pro trenéry ani hráče, dostat se z takové situace. Jediný recept je tvrdě pracovat i na kondici, protože slabší koncovku trochu přisuzuju i slabší kondici hráčů. Když už se dostaneme do zakončení, chybí nám síla a důraz.

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM