Ševčík vyhrál bitvu s Kadaní

Miroslav Lučan | 23.11.2009 | |

Další kolo 1.hokejové ligy zavedlo na kadaňský zimní stadion celek z Krkonoš HC Elektromont Vrchlabí. Mezi celky byl pouhý dvoubodový rozdíl. Bylo tedy oč hrát. Od počátku bylo utkání vyrovnané, bohužel pro domácí ihned z první šance hosté otevřeli skóre. Ve druhé části byli kadaňští aktivnějším týmem, ale nedokázali využít ani velké příležitosti. Třetí třetina se odehrávala výhradně v režii Kadaně, jejich koncovka byla žalostná. Nedokázali využít ani řadu přesilových her. Lekci z produktivity jim ukázal Jan Čaloun, který z ojedinělé šance zvýšil vedení. Na skóre poté již nezměnila ani závěrečná power-play domácích. 3 body tak putují do Krkonoš za vítězství 0:2.

23.kolo, pondělí 23.11.2009
Sportovní klub Kadaň - Vrchlabí  0:2  (0:1, 0:0, 0:1)
Branky: 6.Urban (Hanzal, Rusnák), 45. Čaloun (Klimt, Hrach).
Rozhodčí: Ondřej - Šperl, Flégl.
Vyloučení: 5:9.
Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.
Diváci: 370.
Střely na branku: 41:26.
Průběh utkání: 0:2.
Sportovní klub Kadaň: Závorka (Jarina) - Ťupa, Zmeškal, Schmidt, Szakal, Spitzer, Hlubuček, Hartmann, Kloz - Balázs, Charousek, Boušek, Gombár, Trochta, Tauš, Rohan, Bursík, Polanský, Malát, Šíp, Freiberg.
Vrchlabí: Ševčík (Biegl) - Matějíček, Pácal, Čížek, Chmelíř, Bendík, Hrach, Tvrdek, Kříž, Látal, Gengel, Čaloun, Klimt, Andres, Hanzal, Mikšovský, Urban, Filip, Rusnák, Zima.

První šance určila skóre třetiny

Utkání začalo z obou stran velmi opatrně, hrálo se spíše ve středním pásmu a dlouho bez přerušení. První střelu musel řešit hostující gólman Ševčík, ten si ovšem s pokusem Trochty poradil. Takřka v zápětí se dostali ke slovu i hosté a z pevní šance otevřeli skóre. Tomáš Urban ve skrumáži před brankou prostrčil puk až do sítě - 0:1. Vrchlabí narostli křídla a byli lepším mužstvem. Domácí poté hráli přesilovou hru, ve které si vytvořili několik slibných šancí, ale gólem neskončila ani tutovka Schmidta. Domácí poté srovnali hru a byli aktivnějším týmem. Ve 12.minutě kadaňský Balázs narazil Urbana na mantinel, který se skácel na led. Utkání byl nucen skončit, nejspíše kvůli zlomenině zápěstí. Severočeši byli nadále aktivnější, vynutili si dvě početní výhody krátce po sobě, ani jednu však nevyužili. Dvě minuty před sirénou dostali příležitost přesilovky i hosté. Na trestnou usedl Spitzer za podražení. Půl minuty před sirénou byl vyloučen hostující Klimt. Třetina se dohrávala ve čtyřech, skóre se již nezměnilo.

Domácí byli aktivnější, branku ale nedali

V úvodu druhé části byl vyloučen další hostující hráč a Severočeši měli tak dvojnásobnou početní výhodu, přes velké šance a hlavně díky gólmanovi Ševčíkovi zůstala nevyužita. Hrál se vyrovnaný hokej, skóre nezměnila ani přesilovka hostů. V polovině utkání byl za další tvrdý atak na mantinel vyloučen kadaňský obránce Ťupa. V oslabení však Gombár zastavil rozehrávku Vrchlabí, vybídl Trochtu ke zteči Ševčíkovi branky, v šanci byl však hákován Zímou, který obdržel dvouminutový trest. Krátce na to si však sudí Ondřej vymyslel trest pro domácího hráče a nabídl tak dlouho přesilovku čtyř proti třem pro Vrchlabí. Hostující tým však pohrdl příležitostí, nevytvořil si žádnou šanci. To nakoplo domácí, kterých bylo plné kluziště. Do obrovské šance po krásné kombinaci se dostal Freiberg, který tváří v tvář Ševčikovi nechal vyniknout jeho lapačku. Přes herní převahu se nepodařilo domácím skórovat, do kabin odcházelo Vrchlabí stále s jednobrankovým vedením.

Ševčík mužem zápasu

Třetí třetina začala přesilovkou Vrchlabí. Ani tentokrát se nepodařilo přesilovku využít. Poté Kadaň zatlačila, ale střelecky byla velice impotentní. Lekci z produktivity jim ukázal Jan Čaloun. Ve 45.minutě ujel spolu s dalším vrchlabským hráčem dva na jednoho. Položil si obránce a zkušeně vymetl pavučinu z pravého rohu Závorkovi branky - 0:2.Tým z Krkonoš po vstřelené brance hýřil aktivitou, domácí se těžko prosazovali přes útočnou modrou. Ve 49.minutě gólman Ševčík úmyslně posunul branku, když se před ním objevil nikým neatakovaný Charousek, za tento čin si vysloužil dvouminutový trest a nabídl domácím vrátit se do zápasu. Kadaňští byli celé dvě minuty v útočném pásmu, ostřelovali Ševčíka, ale ten byl dnes mužem číslo jedna v barvách Elektromontu. V 53.minutě od modré vypálil Hlubuček a po teči Trochty zazvonila tyč. Hrálo se pouze na jednu branku, hosté se dostávali do útočného pásma spíše sporadicky. Nutno dodat, že hosty držel nad vodou pouze gólman Ševčík.Minutu a půl před sirénou odvolali domácí gólmana Závorku. A když ani v poslední vteřině nedokázal Charousek dostat puk za záda Ševčíka, odváží si hosté 3 body do Krkonoš.

Nejlepšími hráči utkání byli vyhodnoceni gólmani obou mužstev, za domácí Tomáš Závorka a z Vrchlabí Petr Ševčík.