Start ani tentokrát nevyšel, Kadaň těsně prohrála v Třebíči

Filip De Bolle | 12.09.2012 | |

K a d a ň - Kadaňským se povedl start do zápasu. Již v 7. minutě se trefil Jiří Charousek. Domácí ale dvěma brankami ve druhé části otočili stav zápasu. Kadaňským nepomohl ani drtivý tlak v posledních 5 minutách, ani závěrečná power-play a odváží si tak z Třebíče prohru 1:2.

1.kolo, středa 12.9.2012
SK Horácká Slavia Třebíč - Sportovní klub Kadaň  2:1  (0:1, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 23. Kaut (Marosz, Kadela E.), 34. Malena (Marosz, Čuřík) - 7. Charousek (Hrabák). Rozhodčí: Čech R. - Klein, Lukš. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1270. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 2:1.
SK Horácká Slavia Třebíč: Čiliak - Malena, Rangl, Dietz, Kadela R., Dlapa, Sláma, Zdráhal, Sobotka- Čech M., Dolníček, Čuřík. - Kadela E., Kaut, Vondráček - Burian, Ostřížek, Marosz - Křivohlávek, Moučka, Přibyl. Trenér Pokorný.
Sportovní klub Kadaň: Hanuljak - Trefný, Szakal, Opalek, Pavlas, Bartejs, Mazanec, Kolčava, Pozděna - Hrabák, Charousek, Gajovský - Stoklasa, Tvrdek, Bursík - Ton, Kůs, Chlouba - Andres, Pačuk, Deveri. Trenér: Jäger.

Utkání se začalo na obou stranách velice opatrně. Ani jedno z mužstev nechtělo udělat chybu. Jak by také ano, zápas mezi Horáckou Slavii Třebíč a Kadaní byl premiérovým v sezóně 2012/ 2013 a hráči si na obou stranách velice dobře uvědomovali, že úspěšný start do nové sezony je velice důležitý.

Snad proto jsme viděli spíše taktickou bitvu s čekáním na to, kdo udělá první chybu. A první chybu v utkání udělala domácí Třebíč, hrající v červeném. V 7. minutě střílel na Čiliaka Hrabák. Vyražený kotouč se před bránou nepodařilo odpálit do bezpečí Burianovi, a toho využil Jiří Charousek, který otevřel skóre zápasu střelou do polo odkryté brány.

Když Třebíč nevyužila dvě po sobě jdoucí přesilové hry, vypadalo to, že první třetinu vyhrají hosté. Ovšem pět vteřin před koncem úvodní dvacetiminutovky hostujícím hráčům zcela jistě zatrnulo. Střílenou nahrávku Buriana těsně před brankářem Hanuljakem lehce tečoval Ostřížek. Kotouč však ke štěstí Kadaně zůstal brankáři ve výstroji. Paradoxně se největší šance Třebíče zrodila při vlastním oslabení.

Pokud měli Horáci za cíl co nejrychleji ve 2. třetině vyrovnat, tak nutno říci, že se podařilo tento úkol splnit. Ve 23. minutě se po příhrách Slámy a Marosze dostal kotouč mezi kruhy na volného Tomáše Kauta, a ten prostřelil hostujícího brankáře a poprvé tak rozjásal ochozy třebíčského stadionu.

Hra se přelévala ze strany na stranu, ale výraznější šance jsme neregistrovali. Snad až ve 31. minutě, kdy tlak Kadaně zakončil Mazanec prudkou střelou, proti které musel brankář Třebíče Čiliak vytáhnout pohotový zákrok svoji lapačkou.

Ve 33. minutě byl vyloučen hostující Trefný a Horácká Slavia dokázala tuto početní převahu proměnit ve vedoucí branku. O minutu později přihrál Rangl Rostislavu Malenovi, jehož střela od modré čáry doplachtila až za záda brankáře hostí.

Stejně, jako Třebíč na konci úvodní třetiny, tak i Kadaň měla v závěru prostřední části šanci na vyrovnání. Na Čiliaka se řítil Gajovský, ale blafákem branku netrefil.

Klid mohla vnést na třebíčské hokejky 43. minuta, kdy měla Pokorného družina k dispozici přesilovou hru. Ovšem přesilovka se domácím nepovedla a Kadaň tak stále byla na dostřel jediné branky.

Přesilovou hru si posléze zahráli také hosté. Konkrétně ve 45. minutě. Nutno říci, že mnohem povedenější, než byla ta předchozí Horácké Slavie. Domácí se bránili s vypětím všech sil a pomoci musel nejednou i brankář. Největší šanci měl Gajovský, který se ocitl za obranou a uháněl na Čiliaka. Ovšem díky obranné rybičce jednoho z obránců skončil kotouč v ochranné síti.

Ve 49. minutě se ke slovu dostala také Třebíč. Konkrétně mířidla Davida Ostřížka, která selhala jen o kousek, neboť kotouč zazvonil o tyč hostující branky.

Závěr utkání se Třebíčští snažili neudělat chybu v obraně a výsledek více méně bránili. Hostující Kadani nepomohla ani závěrečná power play. Horácká Slavia Třebíč tak v úvodním kole porazila Kadaň 2:1. Opět se potvrdilo, jak je Kadaň nepříjemným soupeřem a že právě v těchto střetnutích nikdy nepadá mnoho branek.

Matěj Hráček

Kamil Pokorný- Třebíč Je strašně těžké začínat soutěž doma. Hráči cítí zodpovědnost vůči divákům a bylo to na nich znát. V 1. Třetině nám nešlo nic, dostali jsme hloupý gól a nás zvedl gól na 1:1 a dali jsme šťastný gól na 2:1. Rosťa Malena to tam nahodil a padlo to tam. V úvodu poslední třetiny jsme hráli nejlepší hokej, ale nedali jsme šance. Od 50. Minuty jsme se jen bránili, byla to křeč. Ale ubojovali jsme to, celý zápas nás také podržel gólman. Toto ubojované vítězství by nám v sobotním zápase v Jihlavě mohlo pomoci.

Michal Jäger- SK Kadaň Začali jsme dobře, 1. třetina byla z naší strany velice dobrá. My jsme měli dobrý pohyb, ujali jsme se vedení a se štěstím jsme ho do konce 1. třetiny udrželi. My jsme byli dle mého názoru lepší v 1. třetině a domácí ve 2. třetině, ve které jsme ztratili pohyb, nasazení a z individuálních chyb jsme dostali dvě branky. Pak se domácí ujali vedení. Ve 3. Třetině měli domácí hodně šancí, ale od 15. Minuty poslední části jsme šli do tlaku, ale už od přípravy nám vždy chybí krůček k tomu, abychom vyhráli. V sobotu nás čeká zápas s Ústím, ve kterém nemáme co ztratit.