Také z Třebíče bez bodu

Radek Vokál | 29.01.2011 | |

Také z Třebíče bez bodu

Pátou venkovní porážku v řadě utrpěli Kadanští v sobotním utkání s Třebíčí, se kterou měli před utkáním stejný počet bodů. Domácí měli drtivý nástup do utkání, v 9. minutě vedli už 3:0 a zápas se zdál být jasně nasměrovaný. Kadaň se ale nevzdala a ještě do poloviny utkání dokázala brankami Horny, Semana a Charouska vyrovnat. Radost ale netrvala dlouho - půl minuty po gólu na 3:3 domácí opět vedli. Ve třetí třetině už se dvakrát trefili jen domácí a je z toho tak druhá nejvyšší kadaňská porážka sezóny. Šanci na reparát má Kadaň ve středu doma proti Benátkám.

 
41.kolo, sobota 29.1.2011
SK Horácká Slavia Třebíč - SK Trhači Kadaň  6:3  (3:1, 1:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 3. Laš (Malinský, Dolníček), 7. Dolníček (Malinský, Laš), 9. Finsterle (Ostrčil, Malinský), 29. Ostrčil (Finsterle), 46. Ostrčil (Malinský, Finsterle), 51. Malinský (Dolníček, Finsterle) - 13. Horna, 28. Seman (Brňák, Boušek), 29. Charousek. Rozhodčí: Kalivoda - Dančišin, Matějíček. Vyloučení: 2:7, navíc Mazanec (KAD) 10 minut + OT do konce utkání. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1570. Střely na branku: 41:33. Průběh utkání: 3:0, 3:3, 6:3.
SK Horácká Slavia Třebíč: Neruda (46. Míča) - Malinský, Ostrčil, Sláma, Hrbáček, Dudáš, Kania - Finsterle, Dolníček, Laš - Vondráček, Ostřížek, Burian - Přibyl, Zahradník, Čech - Kadela E., Dočekal, Vítek.
SK Trhači Kadaň: Závorka (9. Jarina) - Trefný, Zmeškal, Brňák, Hlubuček, Mazanec, Révay, Mašek - Eiselt, Mikšovic, Horna - Seman, Sikora, Boušek - Ton, Charousek, Davídek - Hafenrichter, Fiala, Stoklasa.

Komentář k zápasu

V první minutě vystřelil Horna, Neruda vyrazil, poradil si také s kotoučem z hole Sikory. Mezi tři tyče mířil i Fiala, Neruda puk vytěsnil nad branku. Z protiútoku vystřelili poprvé domácí a hned z toho byla branka - Laš přebruslil ve středním pásmu obránce a v přečíslení dva na jednoho volil střelu od tyče. Nerudu ohrozil Boušek, Závorka udržel mezi betony puk z hole Vondráčka. Kadaňský brankář si nadvakrát poradil i se střelou Dolníčka. Mimo tři tyče mířili Ostrčil i Sláma. Nebezpečný kontr hostí skončil závarem před brankou domácích.

V čase 6:41 to bylo 2:0. Malinského střelu Závorka vyrazil jen před sebe, kde stál osamocený Dolníček a s přehledem matadora poslal puk pod břevno. Perfektně si vyměnili kotouč v útočném pásmu Vítek se svým parťákem v útoku, Závorka jejich náporu odolal. Čas 8:38 a třígólové vedení – brejk proměnil po forhendové kličce Finsterle. Do branky hostí zamířil Kamil Jarina. Neruda ukryl do lapačky efektně střelu Stoklasy, poradil si také s další ranou i Charouskovým objetím branky.

Zajímavá situace nastala na počátku třinácté minuty. Neruda vyjel proti protihráči, který se dostal do brejku, padl mu pod nohy a „vhozením hole“ zlikvidoval slibnou příležitost. Hlavní rozhodčí nařídil trestné střílení. Horna mířil po době debatování a dohadování mezi betony – 3:1. Záhy poté přišla první přesilová hra pro Třebíč, Dolníčkovu střelu z mezikruží ukryl Jarina v lapačce. Neprostřelil ho ani Finsterle. Před Nerudou tečoval nebezpečně Davídek. Zle zatápěla v obranném pásmu Kadaně Ostřížkova formace. Dolníčkovu střílenou přihrávku zastavil bezchybný Jarina.

V úvodu druhé třetiny tečoval Laš Ostrčilovu střelu. Ze hry čtyř proti čtyřem stojí za zmínku Ostrčilova rána od modré. Změnu skóre ale nepřinesly ani zkrácené herní situace čtyři na tři a pět na čtyři. Neruda se štěstím vyrazil kotouč z hole Charouska. V tutovce vychytal Neruda Hornu, Seman ale zvedl puk z bezprostřední blízkosti pod břevno 3:2. Po další chybě si nabruslil na střed Charousek a vypálil opět nechytatelně pod břevno – 3:3. Rozdíl těchto dvou branek čítal pouhých osmadvacet vteřin.

Za dalších dvacet osm vteřin přenechal Finsterle kotouč Ostrčilovi a ten si najel před branku a zvedl kotouč na bližší straně pod břevno – 4:3. A diváci viděli i nájezd na druhé straně – v brejku byl zfaulován Ostřížek, Jarina ho ale při trestném střílení vybruslil. Zblízka neprostřelil kadaňského brankáře ani Malinský. Z otočky střílel nebezpečně na Nerudu Mikšovic, zákrok vyrážečkou musel třebíčský brankář vytáhnout i po ráně Sikory. Se štěstím vyrazil Neruda střelu Hlubučka od modré přes klubko hráčů, Jarina udržel kotouč z hole Vondráčka. Nadvakrát si poradil i s Dolníčkovým projektilem. Jen málo chybělo po střele Čecha.

Stanislav Neruda zůstal ve čtyřicáté šesté minutě bezvládně ležet na ledě, když na něj krosčekoval Mazanec třebíčského obránce a společně s brankovou konstrukcí ho zranil. Otřesený brankář musel předčasně do šatny stejně jako kadaňský hráč v poli. Do třebíčské branky musel nuceně Pavel Míča.

Třebíč využila přesilovou hru za deset vteřin, z kruhu se trefil Ostrčil – 5:3. První zákrok si připsal Míča po střele Hlubučka od modré. Přišla další přesilová hra a několik ran od modré, ujala se ta Malinského. Při hře čtyř proti čtyřem mohl skórovat Dolníček, když nahazoval zpoza branky kotouč na Jarinu. Čech mířil z mezikruží jen doprostřed branky. Míču neprostřelil Stoklasa. Zblízka nevyzrál na Jarinu Zahradník. Neprostřelil ho ani Vondráček.

Černou kaňkou za kvalitní podívanou bylo zranění Nerudy, snad nebude vážné. Kdo nezavítal na třebíčský zimní stadion, kde bylo bezmála 1600 diváků, může litovat.

Michal Martoch

Ohlasy trenérů

Jiří Rech – SK Kadaň: „Mně se to hodnotí špatně, protože jsme zase venku prohráli. Chtěli jsme hrát co nejdéle na 0:0, dvě – tři střídání byla dobrá, bohužel z první střely dostaneme gól. Hrubá chyba – 2:0 a 3:0. Vypadalo to na ručník, my jsme se zvedli tou penaltou, kterou jsme proměnili na 3:1. Vyrovnáme na 3:3 a hned v zápětí si dáme na 4:3 a to si myslím, že nás zlomilo.“

Kamil Pokorný – SK Horácká Slavia Třebíč: „My jsme měli dobrý vstup do utkání, ale 3:0 v hokeji v sedmé minutě to nic neznamená, to je pouze dobrý vstup a my jsme o tom věděli. Kadaň neustále hrozila, navíc jsme přišli o Vildu Buriana, takže jsme museli zamíchat se sestavou. Dostali jsme se k tomu tahu, kdy hráli prakticky všichni mladí. Samozřejmě penalta, kterou jel hráč, který nebyl na ledě, to nebudu dále rozebírat, proměnil ji. Za stavu 3:1 jsme nezachytili důraz Kadaně ve druhé třetině a oni nám srovnali. Vzali jsme si time, hráčům jsme řekli, že takovýhle je vývoj a že musíme hrát dál, že nemůže nás taková věc položit a vzali si to k srdci a hned následující střídání ten zápas otočili. Ve třetí třetině bylo důležité, abychom hráli trpělivě a čekali na příležitost. Pak tam přišel brutální faul, nechápu, hráči by k sobě měli mít nějaký respekt. To, co udělal Mazanec, se jen tak nevidí a my jsme to potrestali tím nejlepším způsobem. Semkli jsme se, dali jsme dva góly, potrestali jsme jak ten faul, tak následující přesilovku a týmovým výkonem jsme to dovedli do vítězného konce proti takhle silnému soupeři.“

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM