Trhači dohnali manko, Jestřábům ale podlehli

Libor Kult | 01.11.2017 | |

K a d a ň - V rámci dvacátého kola WSM Ligy přivítali Trhači na svém ledě prostějovské Jestřábi, kteří si během úvodních jedenácti minut vypracovali dvougólový náskok. Na jeho smazání začal pracovat ještě před první sirénou Jan Dufek, na něhož po polovině utkání navázal Martin Šťovíček, který vyrovnal. Šest minut před vypršením normální hrací doby Hanáci využili přesilovku a vítězství si pojistili ještě trefou do prázdné branky.

20.kolo, středa 1.11.2017
Sportovní klub Kadaň - LHK Jestřábi Prostějov  2:4  (1:2, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 14. Dufek (Chlouba, Kokeš), 32. Šťovíček (Šesták, Chlouba) – 6. Venkrbec (Luňák, Dvořáček), 12. Rudovský (Venkrbec, M. Drtina), 54. Divíšek (Nouza, Rudovský), 60. Kolář. Rozhodčí: Wagner, Grech – Podrazil, Hejl. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. Diváci: 317. Střely na branku: 29:26. Zblokované střely: 7:7. Hity: 14:4. Vhazování: 36:37. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4.
Sportovní klub Kadaň: Lukeš – Cestr, Trefný, Buchtela, Šesták, Kokeš, Blaha – Szathmáry, Hlava, Kůs – Chrpa, Dufek, Hejcman – Krejčiřík, Wágner, Chlouba – Šťovíček, Rindoš, Tůma
LHK Jestřábi Prostějov: Neužil – M. Drtina, Kolář, Horyna, Holík, Žovinec, Mikliš – Dvořáček, Venkrbec, Rudovský – Fiala, Hozák, Hajný – Luňák, Divíšek, Nouza – Zabloudil, Voženílek, Nestrašil

První akcí náležela v první minutě Trhačům, když Nicolas Hlava našel zpoza branky Jaroslava Kůse. Urostlý domácí útočník se snažil zakončit, puk se mu ale zamotal pod nohy. Odtud kotouč putoval mezi kruhy k Jakubovi Chrpovi, do jehož střely si lehl bránící protihráč. Ve třetí minutě se do útočné akce zapojil Aleš Holík, jenž vyjel zpoza klece a vystřelil na Štěpána Lukeše. Jeho pokus však Lukáš Blaha úspěšně zblokoval mimo. Další akce Prostějova, která neskončila gólem vzhledem k nepřesnému zakončení Tomáš Divíška. Následoval ho spoluhráč Marek Drtina, ale ani on neproměnil palbu od modré v gól.

V šesté minutě o branku již šlo. Matouš Venkrbec dostal výbornou přihrávku od Lukáše Luňáka a bez problémů vsítil první branku utkání – 0:1. I přes vlastní oslabení to v osmé minutě zkusil z levého kruhu Nicolas Hlava, jehož střela skončila mimo. Velkou příležitost stále v oslabení Kadaně přichystal Dušan Žovinec pro Romana Chloubu, když mu nahrál přímo před branku. Jakub Neužil ale kadaňského útočníka vychytal. Dvanáctá minuta přinesla hostujícím hráčům vstřelení druhé branky, když se kotouč dostal k Janu Rudovskému. Ten naznačil střelu a dlouhou kličkou do bekhendu si poradil se Štěpánem Lukešem. Zajistil tím Jestřábům náskok 2:0.

V šanci se o necelou minutu později objevil znovu Roman Chlouba, který se proháčkoval před Jakuba Neužila. Ten mu ale již druhý samostatný nájezd vychytal. Na konci čtrnácté minutě zvonily sirény i ve prospěch domácích. Souhra Romana Chlouby a Jana Dufka skončila gólem. Trhači tak snížili náskok na 1:2 a mladý útočník, jenž v černožlutém dresu nastupuje krátce, si připsal gólovou střelu. Pár vteřin nato se připravili Prostějovští o další radost. Hlavním aktérem mohl být Lukáš Luňák, ale přestřelil prázdnou branku. Lapačka Štěpána Lukeše zasáhla v devatenácté minutě, když na něj Ondřej Mikliš vypálil ze středního pásma. Do obrovské šance se dostal Martin Šťovíček, jenž se dostal k levé tyči brankové konstrukce a křížem poslal přihrávku na Františka Wágnera. Kadaňský navrátilec zblízka trefil pouze betony Jakuba Neužila, a do kabin se tak odcházelo lépe Prostějovu.

I ve druhé třetině betony Jakuba Neužila zamezily úspěšnému zakončení Františka Wágnera, který mohl přidat gólovou střelu na konto Trhačů. O pár vteřin později si na druhé straně nabil Tomáš Nouza, jehož razance nebyla dostatečná, a puk se tak pomalu doklouzal před Štěpána Lukeše. Jakub Neužil se v pětadvacáté minutě nenechal překvapit ani od Vojtěcha Krejčiříka, který předvedl pěknou individuální akci.

Na druhé straně zamezil gólovce Štěpán Lukeš betony, když vychytal u levé tyče naprosto osamoceného Jana Rudovského. Ve třicáté minutě Lukáš Blaha ztratil kotouč na modré čáře, kde si ho sebral Tomáš Nouza. Následoval individuální únik, který skončil mimo. Josef Rindoš se za necelou minutu pokusil trefit mezírku mezi rukou a tělem Jakuba Neužila, ten si však veškeré skuliny ohlídal.

Nepříjemnou palbu na Štěpána Lukeše vyslal Marek Drtina v jednatřicáté minutě. Jeho pokus však skončil naprosto jinde. Ve dvaatřicáté minutě se ozvala radost domácích, když se Martin Šťovíček bez zaváhání vrhl do střely na Jakuba Neužila a nezklamal. Trhači tak zvládli v polovině zápasu vyrovnat na 2:2. Za necelou minutu následovala příležitost Jakuba Chrpy, který mohl překonat Jakuba Neužila, ten ale vyrazil kotouč před sebe. To byl ale impuls pro Romana Chloubu, jenž také neuspěl a trefil pouze boční síť.

V sedmatřicáté minutě to Nicolas Hlava zkusil od levého mantinelu, ale bez úspěchu. Pozornost Jakuba Neužila v osmatřicáté minutě prověřil David Šesták s Janem Dufkem, kteří na prostějovského gólmana vyslali dvě střely. Jelikož z nahození Šimona Szathmáryho od modré dvanáct vteřin před koncem druhé periody nebylo nic, odcházelo se tak do kabin za nerozhodného stavu.

Ve třetí části se do akce pustil Tomáš Divíšek, když přihrával zpoza branky. Kotouč doputoval až k Ondřeji Fialovi, jehož snaze zamezil Štěpán Lukeš. To i platilo i o následujících pokusech dorážkou. Ve třiačtyřicáté minutě se zachtělo znovu hostujícím hráčům dobýt klec kadaňského brankáře. Ondřej Fiala se znovu dostal do dobré pozice, ale kotouč skončil na hrudi Štěpána Lukeše.

Šestačtyřicátá minuta byla šancí pro Nicolase Hlavu, který si ukořistil puk ze vzduchu a vydal se do přečíslení dva na jednoho. Na pravé straně mu asistoval Jakub Chrpa, ale Nicolas Hlava to vzal na sebe a minul. Minutu nato chtěl Jan Dufek vsítit svou druhou branku v utkání, ale z velkého úhlu bekhendem se s Jakubem Neužilem nevypořádal. V polovině posledního dějství si vyraženou střelu přivlastnil Tomáš Nouza, jehož pokus ještě tečoval jmenovec Divíšek, avšak mimo.

Ve čtyřiapadesáté minutě potrestali Jestřábi kadaňské vyloučení. Znovu do vedení poslal hosty Tomáš Divíšek, který využil přesilovou hru – 2:3. O dvě minuty později se Prostějovu zachtělo znovu skórovat. Pouze tyč však orazítkoval Matouš Venkrbec. Tři minuty do konce vypálil od modré Jakub Trefný. Jeho první pokus byl sražen do ochranné sítě a druhý zastavil Jakub Neužil betonem.

K nešťastné náhodě se schylovalo, když Tomáš Divíšek přihrával spoluhráči, ale Jaroslav Kůs puk nechtíc tečoval puk mezi betony Štěpána Lukeše. Ten byl ale pozorný a puk chytil. Trhači to v závěru zápasu zkusili v šesti. Toho ale využili Hanáci, když se do prázdné svatyně kadaňských hráčů trefil Daniel Kolář. Určil tak konečný stav klání 2:4.

Sabina Nováková

Miroslav Buchal (SK Trhači Kadaň): „Zaspali jsme trošičku začátek, ale potom jsme se pomalu rozjeli. Druhá třetina byla výborná, soupeře jsme k ničemu nepustili. Byli jsme všude první, dohrávali souboje a v tom jsme pokračovali i ve třetí části utkání. V té se nám stala chybička v podobě přesilové hry soupeře. Stávat by se to nemělo, ale dostali jsme tím pádem gól na 3:2. Nezbývalo nic jiného, než zkusit power-play, při které jsme dostali čtvrtou branku. I přesto si myslím, že kluci bojovali neskutečně. Jen se vždycky nevyvarujeme nějakých chybiček, ze kterých poté dostáváme góly.“

Jiří Vykoukal (LHK Jestřábi Prostějov): „Do Kadaně je dlouhá cesta, a byl to pro nás tudíž těžký zápas. První třetina nebyla z naší strany špatná. Měli jsme tam ale dva „námazy“, ze kterých mohl soupeř skórovat. Po druhé části zápasu, kdy jsme měli zbytečná vyloučení, byl stav vyrovnaný. Naštěstí jsme to zvládli ubránit, a sami jsme pak přesilovou hru ve třetí periodě proměnili. Za tři body do tabulky jsme opravdu rádi.“