Trhači na Frýdek-Místek nestačili

Jaroslav Šnobl | 02.03.2020 | |

K a d a ň - Dnešní utkání bylo v režii celku z Moravskoslezského kraje. Frýdek-Místek od začátku kontroloval utkání a několikrát si pohrál s domácí obranou. Konečných devět branek v naší síti je podtržením celého zápasu.

56.kolo, pondělí 2.3.2020
Sportovní klub Kadaň - HC Frýdek-Místek  1:9  (0:2, 0:5, 1:2.)
Branky a nahrávky: 49. Wojnar (Žolobov, Dubský) – 4. Klimša (Kafka, Jenáček), 5. Eret (Bartko, Matiaško), 22. Bartko (Hladonik), 29. Kafka (Tomi, Klimša), 33. Tomi (Kafka, Klimša), 36. Klimša (Haman, Szturc), 38. Kafka (Haman, Jenáček), 48. Matiaško (Jenáček, Kaukič), 51. Tomi (Kafka, Klimša). Rozhodčí: Kostourek, Jechoutek - Votrubec, Ševic. Vyloučení: 6:2. Využití 0:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 26:46. Zblokované střely: 1:3. Vhazování: 34:43. Průběh utkání: 0:8, 1:8, 1:9.
Sportovní klub Kadaň: Štěpánek (38. Galuška) – Trefný, Eliáš, Delmarche, Foltýn, Procházka, Zeman – Koblížek, Müller, Wágner – Z. Zabloudil, Rindoš, Homer – Dubský, Žolobov, Wojnar.
HC Frýdek-Místek: Suchánek – Jenáček, Haman, Bartko, Michálek, Adámek, Hrachovský, Rufer – Kafka, Klimša, Tomi – R. Szturc, Hladonik, Martynek – Eret, Kaukič, Matiaško – Geidl, Stuchlík, Motloch.

Jako první se v zápase sice osmělili domácí Trhači, kteří vyzkoušeli Suchánkovu pozornost, jinak se ale úvod duelu výrazněji lépe povedl rysům. Ve 4. minutě po pohledné souhře našel Kafka Davida Klimšu, jenž vsítil první gól. O necelou minutu později navíc vyslal Bartko do trháku Petra Ereta, za jehož přesnou ranou se Štěpánek jen smutně ohlédl - 0:2. Domácí byli po dvou rychlých úderech naprosto konsternovaní a Frýdek ovládl dění na ledě. V 11. minutě je z klinče vyprostil Dubský, v obrovské šanci však selhal. Hra se po většinu dalších minut přesunula do středního pásma, až v závěru zahrozil záludnou střelou Wágner.

Hostům se vydařil vstup i do druhé partie zápasu. Po 67 sekundách hry se do kotouče opřel Jan Bartko a propálil vše, co mu stálo v cestě. Ve 28. minutě si kadaňský brankář Štěpánek připsal skvělý zákrok, když zneškodnil přečíslení dva na jednoho. O dvě minuty později už ale tolik úspěšný nebyl. Po Tomiho výzvě stačilo Petru Kafkovi jen doklepnout kotouč do sítě - 0:4. Trhači se dokázali vzedmout a zasypali Suchánka několika střeleckými pokusy, avšak rysi kadaňskou dělostřelbu přečkali a záhy odpověděli pátou trefou. Vojtěch Tomi měl spoustu času na zakončení, nakonec Štěpánka prostřelil ranou mezi betony. S jídlem roste chuť a ani Frýdek-Místek nebyl v tomto rčení výjimkou. Ve 36. minutě se v přesilovce 4 na 3 prosadil z dorážky David Klimša, na 0:7 zvyšoval o dvě minuty později Petr Kafka, po jehož dělovce se do branky Trhačů postavil náhradník Petr Galuška.

Novic v domácí kleci se blýskl hned na začátku závěrečného dějství, kdy pohotově zalehl neposedný kotouč na brankové čáře. Na druhé straně zahrozil Rindoš, brankář Suchánek jeho střelu s problémy zkrotil. Osmý gól přidali hosté ve 48. minutě, ve skrumáži před brankou se nejlépe zorientoval Michal Matiaško. Trhačům se za další minutu podařilo vstřelit alespoň čestný zásah. Jakub Wojnar dokonale zaskočil Suchánka a z ochozů se ozvalo skandování: "Vyrovnat!"

Žádný hokejový zázrak se ale na kadaňském kluzišti neudál. Vojtěch Tomi v 51. přidal devátou branku a po tyčce Matiaška mohli být Trhači rádi, že je hosté nepotupili dvouciferným výsledkem.

Jiří Novotný (KAD)

Tomáš Hamara (SK Trhači Kadaň): „Frýdek-Místek byl lepší na všech frontách. Nastoupil na nás aktivně a my jsme standardně zaspali úvod utkání. Poté jsme se snažili to trochu vyrovnat. V první třetině to pak bylo dobré, ovšem neustále jsme chtěli kombinovat do prázdné brány, pořádně nevystřelíme – to proti takovémuto soupeři určitě nemůžeme hrát. V prostřední části jsme byli hrozně odevzdaní. Jediné, co mohu, tak musím smeknout vzhledem k poslední třetině, ve které jsme byli hodně vylučovaní, což hodně kluky namotivovalo a semklo. Z naší strany to bylo parádně ubráněné. Jako jsme bojovali v posledních deseti minutách, tak takto bychom měli bojovat celý zápas, i když jsme teda hodně oslabení. Sestava je momentálně taková, jaká je, ale my musíme bojovat a znovu bojovat. Do každého střídání jít na sto deset procent.“

Vlastimil Wojnar (HC Frýdek-Místek): „Myslím, že jsme byli lepším týmem od začátku zápasu. První třetina z naší strany nebyla nic moc, přestože jsme vedli 2:0. Kadaň nás přestřílela, ale následně jsme si k tomu něco v šatně řekli a další dvě periody již byly v naší režii. Zasloužené tři body pro nás.“