Trhači nestačili na AZet, rozhodla první třetina

Filip De Bolle | 28.09.2019 | |

Trhači nestačili na AZet, rozhodla první třetina

K a d a ň - Trhači do zápasu nevstoupili ideálně. Po třech minutách hry svítil na ukazateli skóre stav 0:2, do konce první části přidali hosté třetí branku. Jiskřičku naděje vykřesal ve 42. minutě František Wágner, definitivní tečku nad utkáním udělala čtvrtá branka hostů.

 
8.kolo, sobota 28.9.2019
SK Trhači Kadaň - AZ RESIDOMO Havířov  1:4  (0:3, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 42. Wágner (Müller) – 2. R. Veselý (Bednář, Mrowiec), 4. Kotala (Mrowiec, Rašner), 13. Mrowiec (Veselý, Dvořák), 52. Kachyňa (Seman, Kotala). Rozhodčí: Zubzanda, Grech – Tvrdík, Šimán. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:0. Diváci: 212. Střely na branku: 19:23. Zblokované střely: 4:7. Vhazování: 24:38. Průběh utkání: 0:0, 0:3, 1:3, 1:4.
SK Trhači Kadaň: Wolf – Trefný, Poizl, L. Chalupa, Foltýn, Mert, Eliáš, Klodner – Čech, Chlouba, Michnáč – Zabloudil, Zygmunt, Pilař – Müller, Řepík, Wágner – Z. Zabloudil, Rindoš, Koblížek
AZ RESIDOMO Havířov: Stezka – Matai, Chroboček, Rašner, Mrowiec, Kachyňa, Rutar, Nepokoj – Bambula, Seman, Kotala – Bednář, Veselý, Pawliczek – Fridrich, Maruna, Žiak – Dvořák, Cihlář, Pořízek.

Komentář k zápasu

Havířov skvěle vstoupil do zápasu. Už po 70 vteřinách hry ujel Bednář, natáhl na sebe oba obránce a přihrál Radku Veselému, který našel skulinu ve výstroji domácího brankáře - 0:1. Ve třetí minutě ujel domácí obraně Jakub Kotala a střelou mezi betony přesunujícího se Wolfa zvýšil náskok AZ - 0:2.

Domácí se do první šance dostali v 7. minutě, když se k odraženému puku před brankou dostal Rindoš, ale nedokázal překonat Stezku. V polovině třetiny napřáhl na modré čáře Kachyňa, ale domácí brankář byl pozorný. O dvě minuty později si v útočném pásmu udělal prostor Jaroslav Mrowiec a jeho střela z ostrého úhlu zapadla k tyči - 0:3. Třetí branka hosty uklidnila a do konce první dvacetiminutovky pouze kontrolovali hru.

Druhá třetina přinesla opatrný hokej. V úvodu třetiny měli Trhači výhodu přesilové hry, nedokázali si však vypracoval brankovou příležitost. V první větší šanci se ocitl až v polovině zápasu Pořízek, jehož únik ztroskotal na Wolfovi. Vzápětí se mohl o první branku domácích postarat Pilař, ale tváří v tvář Stezkovi trefil pouze brankářovu vyrážečku. Do kabin se tak šlo za nezměněného stavu.

Trhači vstoupili do třetí třetiny velice aktivně a za své snahy byli brzy odměněni. Po dvou minutách hry se v ponechané výhodě dostal do k puku František Wágner a jeho rychlá střela znamenala snížení na rozdíl dvou branek - 1:3. Další útočné snahy domácích zabrzdila vyloučení. Hosté sice dvě přesilové hry nevyužili, ale deset minut před koncem napřáhl na modré čáře Ondřej Kachyňa a jeho prudká střela skončila až v síti - 1:4. Trhači na změnu skóre mohli zareagovat ve více než 75 vteřin dlouhé dvojnásobné přesilové hře. Místo snížení málem přišla pátá branka AZ. Naštěstí pro Trhače skončilo Veselého zakončení samostatného úniku vedle domácí branky.

Filip De Bolle

Ohlasy trenérů

Tomáš Hamara (SK Trhači Kadaň): „V první třetině, neumím si to vysvětlit už, dostaneme během tří minut dva góly a celá třetina podle toho vypadá. Ve druhé třetině se do toho dostaneme a ve třetí jsme měli tři vyložené šance, ale to štěstí jsme si asi urazili a nedáme gól. A pak po úplně laciné chybě, kdy ani nejsme schopní zablokoval střelu, dostaneme branku na 4:1 a je konec.“

Patrik Rimmel (AZ RESIDOMO Havířov): „Do zápasu jsme vstoupili výborně, hráli jsme co jsme chtěli. Dali jsme tři góly, takže rozehrané to bylo parádně. I když jsme po první třetině klukům v kabině říkali, že 3:0 je takový "nejhorší výsledek", abychom nepolevili, tak se stal přesný opak a pak jsme upustili od té hry, začali jsme se hodně trápit. Kadaň tam měla nějaké šance, podržel nás brankář. Třetí třetina byla obdobná, ještě jsme dostali gól. Naštěstí nás trošku uklidnil ten čtvrtý. První třetina z naší strany dobrá, na ty další dvě chceme raději zapomenout. “

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM