Trhači padli se Slavií jednobrankovým rozdílem

Sabina Nováková | 20.02.2021 | |

K a d a ň - V sobotu 20. února se na zimním stadioně v Kadani sehrála dohrávka 2. kola Chance ligy. Jako první se prosadil právě domácí kádr, za což se zasloužil osmnáctiletý Róbert Bačo. Kadaňský útočník si tak připsal první branku mezi seniory. Slavii se ale podařilo v téže třetině srovnat a v té následující vsítit vítěznou branku.

2.kolo, sobota 20.2.2021
Sportovní klub Kadaň - HC Slavia Praha  1:2  (1:1, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 5. Bačo – 9. Pšenička (Sedlák, Šteiner), 32. Kafka (Vampola, Sedlák). Rozhodčí: Grech, Zavřel – Podrazil, Dědek. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: Bez diváků. Střely na branku: 25:39. Zblokované střely: 2:8. Vhazování: 31:37. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
Sportovní klub Kadaň: R. Běhula – Havlín, Seemann, Kottek, Trefný, Delmarche, T. Běhula, Horáček – T. Koblížek, J. Svoboda, Houška – Adámek, Morong, M. Zabloudil – Hradecký, Homer, Veselý – M. Svoboda, Bačo, Babičev.
HC Slavia Praha: Michajlov – Barák, Sedlák, Jeřábek, Buchta, Krejčí, Novák, Říha – Kafka, Vampola, Kuťák – Ondráček, Poletín, Kružík – Šmerha, Vlček, Bednář – Pšenička, Šteiner, Brož.

Do utkání vstoupili lépe domácí hráči a hned v prvním střídání se do šance dostal Houška, jeho pokus však v brance neskončil. Smolný moment na startu zápasu potkal Matěje Zabloudila, který schytal ránu pukem do obličeje a do zbytku střetnutí už nenastoupil. V páté minutě využil zaváhání Bednáře na modré čáře Róbert Bačo, jež svůj samostatný únik s přehledem zakončil do vrchních pater branky – 1:0. V deváté minutě však přišla odpověď, když nedůrazu domácích obránců využil Tomáš Pšenička, jenž na několikátý pokus překonal ležícího Richarda Běhulu – 1:1. Ve třinácté minutě dostali Trhači možnost přesilovky pět proti třem, kterou se jim však nepodařilo využít. Stejnou možnost dostali Slávisté na konci první třetiny, jejich přesilová hra ale byla rozdělena přestávkou.

Do druhé části zápasy vstoupili aktivněji hosté, kteří dohrávali přesilovou hru, jenže domácí se obětavě ubránili. Po neurovnané pasáži, kdy se hra odehrávala převážně ve středním pásmu se hostům povedlo utahat třetí formaci Kadaně a Petr Kafka přesnou ranou zápas otočil na stav 2:1. Na konci druhé třetiny se snažil se stavem nadvakrát něco udělat Matyáš Svoboda, jehož pokusy však za zády Michajlova neskončily.

Třetí třetinu Kadaň odstartovala přesilovou hrou, se kterou však nenaložila moc dobře a hosté se ubránili. Po nervózní pasáži z obou stran přišla další možnost srovnání pro domácí při vyloučení Vampoly, ale ani tuto přesilovou hru nedokázali Trhači přetavit v branku. V posledních vteřinách se Richard Běhula vydal na střídačku domácích a Trhači zkoušeli vyrovnat v šesti hráčích, potřebný čas ale neměli a Slavia tak vyhrála v Kadani výsledkem 1:2 a odváží si do hlavního města tři body.

Sabina Nováková

Petr Rosol (SK Trhači Kadaň): „Samozřejmě utkání se Slavií se mi hodnotí lépe než ten poslední v Sokolově. Přestože jsme proti Pražanům prohráli, tak jsme aspoň bojovali, nechali jsme tam všechno jako tým. Při trošce štěstí jsme možná mohli uhrát bod, ale bohužel to nevyšlo. Kluky jsem pochválil za bojovnost a za to, že do toho dali vše. To se ale ve sportu stává, že se prohraje, ale musí se prohrávat se ctí.“

Miloš Říha (HC Slavia Praha): „Je to těžké. Věděli jsme, že soupeř samozřejmě v Sokolově inkasoval deset branek a že se na utkání chystali, ale my jsme to nepodcenili. První třetina nebyla dobrá, od druhé dvacetiminutovky jsme měli dobrý pohyb, ale neproměnili jsme spoustu šancí. Závěrečná část už byla taková nervóznější, takže můžeme být, dá se říct, spokojení pouze s těmi třemi body.“