Trhači padli v Přerově opět o jednu branku

Jindřich Poledna | 19.10.2016 | |

Po výborném vstupu do zápasu, kdy vedli Trhači ve 22.minutě již 2:0 po brankách Romana Chlouby a Ondřeje Beránka, dokázali domácí Zubři ještě do konce druhé třetiny vyrovnat. V té poslední vyzžili výhodu přesilové hry a získali tak všechny tři body. Pro Kadaň je to již sedmá prohra o jednu branku.

16.kolo, středa 19.10.2016
HC ZUBR Přerov - Sportovní klub Kadaň  3:2  (0:1, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 28. Dostálek (Pšurný, L. Vágner), 40. Kovařík (Popelka, Goiš), 45. M. Novotný (Popelka, Goiš) – 6. Chlouba (Kůs), 22. O. Beránek (R. Havel). Rozhodčí: Fiala – Barteček, Ganger. Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:2, 3:2.
HC ZUBR Přerov: Štůrala (Horčička) – Chmelíř, Pala, Novotný, Ferenc, Zbořil, Vágner, Šnajnar, Běhal – Procházka, Pšurný, Dostálek – Goiš, Popelka, Kovařík – Sikora, Král, Plášek – Ižacký, Dvořák, Kratochvíl
Sportovní klub Kadaň: Strmeň (Lukeš) – R. Černý, Trefný (C), Blaha, R. Havel, Chalupa, D. Šimek – Kůs, Chlouba, Chrpa – Kohout, Hejcman, O. Beránek – Osmík, L. Vrána, Vaněk – Šťovíček, Ringler, Hlava.

Domácí vstoupili do utkání aktivně a vytvořili si slibný tlak. Chybělo pouze zúročení ve formě branky. O to spíš mrzelo, že po šesti minutách udeřili hosté z Kadaně z poněkud nenápadné akce. Štůrala nedokázal potřebně utlumit tvrdou střelu Hlavy a vykutálený puk nasměroval do branky pohotový Roman Chlouba. Vzápětí mohlo být srovnáno. Procházka se dostal do sólového úniku, avšak branku přestřelil.

Na ledě se postupně přitvrdilo. Po jednom z ataků se do sebe u mantinelu pustili Pala s hostujícím Ringelerem. Přerovský bek si vysloužil z kotle ovace, nicméně výsledný součet trestných minut vyzněl o dvě méně pro Kadaň, která si tak zahrála přesilovku. Přerovští však oslabení zvládli bez větších problémů. Ještě v závěru se pokoušeli o zteč kadaňské branky Goiš s Kovaříkem, ale nakonec bez úspěchu.

Stejně jako tomu bylo v první dvacetiminutovce, tak i v té následující, se hostům podařilo brzy skórovat. Znovu to bylo z nikterak výrazné akce. Po Havlově střele se puk odrazil od mantinelu ideálně do míst, kde se právě pohyboval Ondřej Beránek. Ten volil tu nejjednodušší možnost, a to střelu, puk nasměroval k tyči mimo dosah Štůraly a hosté tak šli do dvougólové výhody.

Zubři posléze zvýšili pomyslné obrátky motoru a začali soupeři v jeho obranném pásmu zatápět. To přineslo v čase 27:19 kýžené ovoce. Pšurného pumelici gólman Kadaně stihl vyrazit, ale k nekrytému kotouči se prodral Vlastimil Dostálek a bylo to rázem 1:2. Zubrům se pak naskytla dvojnásobná početní výhoda. Po gólu volala zejména akce, na jejímž konci byl znovu Dostálek, ale Strmeň se tentokrát překonat nenechal.

Z tribun se ozývalo „vyrovnat“ a požadavek byl k jejich radosti také vyslyšen. To, co Zubrům nevyšlo na začátku třetin, se podařilo v závěru té prostřední. Lubomír Kovařík se zmocnil puku, natlačil se před gólmana, jehož si následně také položil, a bekhendovým blafákem rozjásal podruhé domácí příznivce.

Vstřelený gól do šatny Přerovany nabudil. Ve třetí třetině se jim podařilo zúročit nabídnutou přesilovku a dostat se do vedení. Popelka přenechal puk na modré Martinu Novotnému, a ten tvrdou střelou zamířil přesně, Strmeňova lapačka máchla naprázdno. Kadaň ale rozhodně nic nevzdávala a nadále hrozila rychlými brejky.

Štůrala měl tak dostatek práce. Zaskvěl se proti Beránkovi a poradil si i s pokusem Hlavy. Šance byly na obou stranách, ale gólmani už zůstali neprůstřelní. Nic na tom nezměnila ani závěrečná power play hostů. Tři body tak zůstaly na domácím ledě.
Jaroslav Pazdera

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Po prvním obdrženém gólu jsme se dlouho nedokázali dostat do větších šancí. Byli jsme však pořád ve hře. Od druhé třetiny jsme soupeře po trošku změněné taktice přitlačili. Kadaň dobře bránila, ale nám se dařilo dostávat do šancí. I přes zranění našeho beka tým ukázal po kontaktním gólu sílu a charakter. Pozitivem rozhodně je to, že mladší hráči, kteří naskočili, si řekli o místo v sestavě. Poděkování patří i gólmanu Tomáši Štůralovi, který nás hlavně ve třetí třetině podržel, a neméně také fanouškům, jež nás hnali po celých šedesát minut.

Jaroslav Beck (SK Trhači Kadaň): Utkání jsme začali výborně. První třetina nám vyšla. Poslední dvacetiminutovka byla také z naší strany také slušná. Určitě jsme dnes sahali po bodu. Ztratili jsme ho však sami svým nedůrazem, jak před naší, tak i před soupeřovou bránou. Měli jsme tři stoprocentní tutovky, které měly být proměněny. Porážku jsme si zavinili sami, bod by nám slušel.