Trhači po bojovném výkonu podlehli Přerovu

Filip De Bolle | 02.12.2017 | |

K a d a ň - Trhači do zápasu vstoupili lépe a dočkali se první branky. Přesilovou hru využil Jan Müller. Hosté ještě do sirény dokázali vyrovnat. Ve druhé části černožlutí dvakrát nastřelili tyč, zatímco hosté dokázali skórovat. Navíc branka Jakuba Chrpy z poslední minuty nebyla uznána, protože hlavní rozhodčí přerušil hru. Ve třetí části si Zubři pohlídali těsné vítězství, Trhačům nepomohla ani závěrečná hra v šesti.

28.kolo, sobota 2.12.2017
Sportovní klub Kadaň - HC ZUBR Přerov  1:2  (1:1, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 15. J. Müller (Blaha, Havlíček) – 19. Šlahař (T. Doležal), 32. Plášek (Pšurný). Rozhodčí: Zubzanda, Luczków – Votrubec, Ševic. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 150. Střely na branku: 36:27. Zblokované střely: 1:4. Vhazování: 37:41. Průběh utkání: 0:0, 1:0, 1:2.
Sportovní klub Kadaň: Dvořák – Černý, Trefný, Šefl, Blaha, Szathmáry, Kadeřávek – Krejčiřík, Kůs, Hlava – Chrpa, Hejcman, Müller – Chlouba, Havlíček, Procházka – Wágner, Rindoš, Flynn.
HC ZUBR Přerov: Klimeš – Horák, Chmelíř, Novotný, Zbořil, Pala, Čáp – Doležal, Sýkora, Šlahař – Milan Procházka, Pšurný, Plášek – Goiš, Gago, M. Kratochvíl – Havlát, Václavek, Š. Kratochvíl.

Jako první se po více než minutě hry osmělil přerovský Doležal, jehož rána Dvořáka nikterak nezaskočila. Po chvíli využil nedorozumění v kadaňské defenzivě Kratochvíl, s ranou do středu branky ovšem nepochodil. Za Kadaň odpovídal Flynn, jemuž ránu jeden z hostujících zadáku přizvedl. Neujal se ani Wágnerův pokus, Klimeš zasáhl lapačkou.

První skutečně vyloženou šanci vidělo kadaňské publikum až v 9. minutě, kdy Krejčířík před brankou naservíroval puk Hlavovi, který z mezikruží přestřelil. Trhači v následujících minutách Zubrům zatápěli a výsledkem byl vedoucí gól. V 15. minutě využil přesilovou hru Jan Müller, který šikovně tečoval Blahovu ránu od modré. Hanáci se ale s nepříznivým skóre nesmířili a ještě do přestávky srovnali krok. Doležal vybojoval v rohu kotouč, našel volného Jakuba Šlahaře, jehož prudká rána skončila za záda kadaňského gólmana.

Hned na začátku druhé části zahrozil Hlava, který si najel za hostující obranu, trefil však pouze střed branky. Na druhé straně pálil Pšurný, Dvořák vyrazil nad branku. Ve 26. minutě na Goiše zívala prázdná branka, ale nedokázal zakončit. Poté mohl zvrátit vedení na stranu domácích Müller, ovšem trefil pouze tyč.

Zubři pak Kadaň zatlačili. Únik Sýkory se Šlahařem ještě Trhači přečkali, ve 32. minutě se ale za obranou zjevil mladý Karel Plášek a nenápadnou střelou nachytal Dvořáka. Kadaňští ihned kontrovali, Trefného jedovku ale zastavila tyč. Domácí byli aktivní i nadále, jejich tlak gradoval v závěru druhého dějství, kdy Chrpa dostal puk po velkém závaru do branky, nicméně až po přerušení a sudí nařídil trestné střílení. V něm ale Chrpa selhal, jeho nepříliš vydařený blafák Klimeš zneškodnil.

Ve 47. minutě mohl Přerov poslat do dvoubrankového trháku Matouš Kratochvíl, jenž si nadvakrát vylámal zuby na Dvořákovi. Následně ve vlastním oslabení pláchl Müller, proti jeho střele Klimeš zasáhl lapačkou. V závěru zápasu Trhači odvolali brankáře, více než minutu a půl dlouhé power-play už ale na výsledku nic nezměnilo a tříbodový zisk si odvezli Zubři na Hanou.

Jiří Novotný (KAD)

Miroslav Buchal (SK Trhači Kadaň): „Dneska to bylo neskutečně ubojované utkání, ale soupeře jsme k ničemu nepustili, přestříleli jsme ho jednoznačně, ale nemůžeme dát jeden gól. Musíme se zlepšit v koncovce, už je to třetí zápas, co jsme dali jeden gól a na jeden se nedá vyhrát.“

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Přijeli jsme k soupeři, který nemá moc bodů, ale doma předvádí slušné výkony. My jsme se v dnešním zápase snažili hrát zodpovědně ze zadu. To, že soupeř na nás tlačil, se potvrdilo, také se nás snažili dostat pod tlak. Celé utkání nás držel brankář Klimeš, který chytil i trestné střílení a my jsme se dostali do vedení, které jsme se snažili celou třetí třetinu pohlídat, což se nám podařilo a jsme rádi za tři body. Díky zraněním máme sestavu takovou, jakou máme, ale nemůžeme se na to vymlouvat. Hrajeme tak, abychom byli stále ve hře o play-off.