Trhači podlehli silnému Kladnu o tři branky

Tereza Doksanská | 14.12.2016 | |

Kadaň - I když byli Trhači v úvodu lepším týmem, na Kladno nestačili. Po první třetině byl stav vyrovnaný, góly začaly padat až ve druhé třetině. Trhači po skvělém boji podlehli Rytířům 3:0.

34.kolo, středa 14.12.2016
Rytíři Kladno - Sportovní klub Kadaň  3:0  (0:0, 1:0,2:0)
Branky a nahrávky: 27. Machač (Ton), 47. Jánský (R. Přikryl, Strnad), 50. R. Přikryl (Havlůj, Strnad) Rozhodčí: Martin Grech - Štefan Belko, David Klouček. Vyloučení:7:4. Využití:1:0. Diváci:1469. Střely na branku:35:36 . Průběh utkání: 0:0, 0:1, 0:2 .
Rytíři Kladno: Hanuljak – J. Drtina, Repe, Kehar, D. Růžička, Ulrych, Ptáček – J. Kloz, Burger, Tůma – Strnad, R. Přikryl, Jánský – Tenkrát, Machač, Ton – Cetkovský, Havlůj, Zikmund.
Sportovní klub Kadaň: Strmeň – Trefný, R. Havel, D. Šimek, J. Tomeček, Chalupa, R. Černý, Šafář – Kůs, Hejcman, Hlava – Gorčík, Stloukal, Račuk – Chlouba, Osmík, Kohout – Slavíček, M. Zadražil, Vaněk.

První střelu utkání musel likvidovat Jan Strmeň, který si s ní lehce poradil. Trhači si zahráli jako první přesilovou hru, kterou sehráli dobře, ale gól nevstřelili. V šanci se objevil Nicolas Hlava, který dostal nahrávku před branku a Hanuljak se musel přesunout, aby puk dostihl. Velkou příležitost měl Bohumil Slavíček, který využil prostoru před brankou k rychlému zakončení, které skončilo těsně vedle branky.

Dalo by se říct, že se Kadani povedl vstup do utkání a vyvíjela tlak na Kladno od začátku duelu. Kadaňští ostřelovali Hanuljaka, jejich střely ale blokovali kladenští hráči. I Rytíři si vyzkoušeli přesilovou hru, kterou ovšem nesehráli dobře, v útočném pásmu se usadili až v její polovině. Před branku Trhačů se dral Ladislav Zikmund, avšak dva kadaňští obránci byli důraznější a domácí útočník se nedostal ani ke střele. Skóre mohli otevřít Darek Hejcman s Nicolasem Hlavou, ale ani jeden z nich netrefil puk.

Trhači si vypracovali první velkou šanci na gól. Zadražil stál před Hanuljakem sám, když dostal zpoza branky pas, ale střelu z voleje Hanuljak skvělým zákrokem vychytal. Domácím se vůbec nedařilo, z jejich častých chyb v rozehrávkách těžili Trhači a vytvářeli si šance. Kladenští se také dostali ke střele, Roman Přikryl nahrál Jiřímu Drtinovi na modrou, odkud druhý jmenovaný pálil, Jan Strmeň byl připravený a kotouč vyrazil.

Jaroslav Kůs v posledních minutách první třetiny střílel z kruhu, avšak Hanuljak byl připravený. Až v poslední minutě se měli šanci i domácí. Petr Ton s Patrikem Machačem se ocitli na brankovišti před jedním kadaňským obráncem, Jan Strmeň si musel pomoci rozštěpem a kotouč našel pod betony. Do druhé třetiny si Trhači přenesli přesilovou hru.

První střelu vyslal na Hanuljaka Jakub Trefný, kterou kladenský brankář a bývalý hráč Kadaně vyrazil do sítě za bránou. Ke konci přesilové hry nahrál Denis Šimek Martinu Kohoutovi, který puk minul. Klozovo nahození nemířilo na branku Trhačů. Dalším, kdo se mohl dostat do šance, byl Petr Havlůj, který málem proplul kadaňskou obranou, avšak nechal puk za sebou a nic z toho nebylo. Další obrovskou šanci měl Petr Stloukal, který byl sám před bránou, jenže dvakrát netrefil volný puk.

Nedáš, dostaneš. To platilo i v tomto utkání. Petr Ton poslal do brejku Patrika Machače, který přesně zamířil nad Strmeňovu lapačku a otevřel skóre utkání – 1:0. Od té doby, co šli Rytíři do vedení, byli lepším týmem. Repeho střelu tečoval Jiří Cetkovský pouze mimo branku. Rytíři se dostali do protiútoku dva na jednoho. Ladislav Zikmund vystřelil, ovšem Jan Strmeň jeho střelu pohlídal. Keharovi střela nevyšla, ale puk byl v brankovišti, kde se ho snažili dotlačit do kadaňské branky Kladenští. Neúspěšně.

Roman Chlouba vypálil mezi nohy obránců, avšak jeho střela nebyla přesná, takže Hanuljak nemusel zasahovat. Petr Ton dostal nahrávku před branku, Jan Strmeň musel zasahovat. Zikmundova střela proletěla těsně kolem pravé tyče Strmeňovy brány. Jiří Drtina chyboval v rohu kluziště, čehož Kadanští využili a Hanuljak musel vytáhnout několik zákroků. V posledních vteřinách prostředního dějství nastřelil puk před branku Marek Račuk, trefil pouze Hanuljakův beton. Do třetí třetiny šli Rytíři s jednobrankovým vedením.

Martin Kohout zavezl kotouč za branku Kladna, odkud poslal nahrávku Romanovi Chloubovi, který nadvakrát nepřekonal Hanuljaka. Machačovu střelu vychytal Strmeň, který byl ostřelován kladenskými hráči. Jiří Cetkovský pálil od modré, Strmeň byl opět bezchybný. V přesilové hře střílel Jakub Trefný, jehož ránu vyrazil Hanuljak. K dorážce se dostal Radek Havel, jeho pokus zlikvidoval obránce Martin Kehar.

David Tůma mohl vypálit z mezikruží, kde byl chvilku sám, jenže kadaňští obránci stačili zareagovat a jeho střelu srazili. Ve 47. minutě zavezl Jakub Strnad puk do pásma, kde ho přenechal Romanovi Přikrylovi, který nahrál Peteru Jánskému a domácí útočník rozvlnil kadaňskou síť – 2:0. Trhači zaútočili v oslabení, Marek Račuk mohl skórovat do prázdné brány, jenže mu to překazil Jiří Burger. Po střele jednoho z Trhačů vypadl Hanuljakovi kotouč, jenže nikdo z hostů nedokázal puk dopravit do brány.

V 50. minutě už Kladno vedlo 3:0. Jaroslava Kůse obrali o puk kladenští hráči před vlastní brankou, Havlůjovu střelu zlikvidoval Strmeň, avšak na dorážku Romana Přikryla byl krátký. Trhači zápas nevzdali a vytvořili tlak na Hanuljaka, kterému hodně pomohli obránci. Radek Havel chyboval na modré, do protiútoku se dostali Jiří Burger a Peter Jánský, hostující obránce se rychle vrátil a svou minelu napravil. Trhači se dostali ve hře čtyři na čtyři do přečíslení, Jaroslav Kůs vypálil pouze do Hanuljaka. V zápase už žádnou velkou šanci nikdo neměl a Kladno vyhrálo 3:0.