Trhači porazili Frýdek-Místek 3:1 a odpoutali se z posledního místa

Filip De Bolle | 18.10.2016 | |

Trhači zvládli dohrávku 14. kola a připsali si první body z venkovního kluziště. Skóre zápasu otevřel minutu před koncem první třetiny Roman Chlouba. Hosté v úvodu druhé části vyrovnali, ale poté už se radovali pouze černožlutí. Ve 46. minutě proměnil svůj samostatný únik Ondřej Beránek a pojišťovací branku přidal v 58. minutě Jakub Chrpa. Trhači se tak v tabulce posunuli na 12.místo.

14.kolo, úterý 18.10.2016
HC Frýdek-Místek - Sportovní klub Kadaň  1:3  (0:1, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 24. Kanko (Miloš Roman) – 20. Chlouba, 46. O. Beránek (Hejcman), 58. Chrpa (D. Šimek, Osmík). Rozhodčí: Kašík – Adamec, Poruba. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. Diváci: 1409. Střely na branku: 53:24. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.
HC Frýdek-Místek: Šimboch (Daneček) – Matyáš, Michal Roman, Zahradníček, Jeník, Adámek, L. Doudera, Roupec – Luka, Cienciala, J. Sýkora – Kanko, Jašek, Miloš Roman – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski – Christov, T. Káňa (C), R. Meidl – Franek.
Sportovní klub Kadaň: Strmeň (Lukeš) – R. Černý, Trefný (C), Tejnor, R. Havel, D. Šimek, Chalupa – Chlouba, Kůs, T. Rohan – Kohout, Hejcman, Šťovíček – Vaněk, L. Vrána, O. Beránek – Chrpa, Osmík, Hlava.

Frýdecko-místecký gólman Juraj Šimboch se musel v brankovišti činit už po deseti vteřinách hry, když nadvakrát zmařil únik zapomenutého Romana Chlouby. Domácí se nadechli až ve třetí minutě, jeden z mnoha střeleckých pokusů Lukáše Doudery ale Strmeň vychytal a vzápětí jen zrakem kontroloval ránu Meidla a nepřesnou teč Víta Christova. Na druhé straně to z mezikruží zkoušel Osmík, na slovenského brankáře v domácí kleci si ale nepřišel.

V sedmé minutě začala první z celkových pěti domácích přesilovek, Jan Strmeň v ní ale žádné větší příležitosti rysů řešit nemusel, což víceméně platilo i ve všech zbývajících frýdecko-místeckých početných výhodách. Za zmínku stál snad jenom Douderův pokus, který ale hostující strážce branky ukryl v lapačce. Na konci dvanácté minuty připravil Michal Kovařčík velmi nadějnou pozici pro Kanka, ten ale nikým nehlídán před brankou promáchl a Strmeň si mohl oddechnout.

Chvíli poté řešil domácí exces v obraně až Šimboch, jenž vychytal Osmíka. Ze svého prvního gólu ve frýdecko-místeckém dresu se poté krátce radoval Sýkora, po chvíli se ale ukázalo, že trefil jen horní tyč. Trhači si v závěru první třetiny zahráli přesilovku, tu oficiálně nevyužili, avšak pouhou vteřinu po návratu Doudery do hry otevřel skóre Roman Chlouba.

Prostřední část začala velmi zvolna, po třech minutách však byli vyloučení Michal Kovařčík a Jaroslav Kůs, kteří z trestné lavice viděli domácí vyrovnání na 1:1. Po objetí branky v podání Miloše Romana doslova dotlačil kotouč za brankovou čáru Petr Kanko. Ani on sám si přitom zprvu nebyl jist, zda se tak skutečně stalo, hlavní sudí ale ukázal rukou do branky a Polárka se tak mohla radovat.

Za další minutu se pokusil dát další branku Michal Roman, nepříliš tvrdou střelu zápěstím si ale Strmeň pohlídal, což platilo i po slibné šanci z mezikruží od aktivního Meidla. V polovině zápasu se na útočný výlet vydal mladý zadák Lukáš Doudera, on ani dorážející Michal Kovařčík ale vedení na stranu rysů nepřeklopili. V přesilové hře rovněž neuspěli ani Chmielewski, Cienciala a Sýkora, kteří ve všech případech vystřelili jen do připraveného Strmeně.

Úvod druhé poloviny zápasu se nesl v duchu nepřesností na obou stranách, rozehrávka dosti pokulhávala a k vidění byly spíše střely propagačního rázu. Za hosty se o ně postarali například Vrána, Hlava a Osmík, na domácí straně se zase neprosadili Roupec s Meidlem a Chmielewským. Více rušno bylo v hledišti až těsně před přestávkou, Káňa nejprve trefil boční síť, vzápětí se do individuálního kontru dostal Meidl, jenž Strmeně bekhendem nepřekonal ani z nařízeného trestného střílení.

Do třetí třetiny se šlo, stejně jako v sobotu, za nerozhodného stavu. Zde ale veškerá podobnost končí, na rozdíl od minulého utkání totiž po druhé přestávce skórovali už jenom hosté. Pokus Ondřeje Beránka z pětačtyřicáté minuty Šimboch ještě zneškodnil, o chvíli později se na něj tentýž hráč ale vyřítil z nepohlídaného středního pásma a přesným zakončením k horní tyči vrátil Drtičům vedení. Ten samý hráč se v čase 48:10 vynořil zpoza domácí branky, ale do ní kotouč tentokrát nezasunul.

Hráči Frýdku-Místku se po inkasované brance naopak marně snažili dostat do výraznějšího tlaku a prakticky až do závěrečného klaksonu si žádnou opravdovou gólovku nevypracovali. Nepříznivý stav se několikrát snažil vylepšit bojovník Luka, jehož střely ale Strmeňovi vrásky na čele nepřidělaly. Domácí se často snažili prorazit po nahozených kotoučích z útočné modré čáry, hráči před brankou ale byli při snaze dorážet většinou ubránění.

Rozjezd frýdecko-místeckých hokejistů v 56. minutě navíc zbrzdilo rozbité plexisklo, které se muselo nějakou chvíli opravovat. Po restartu solidní střelou od modré rozezvučel Strmeňovy betony Michal Roman, jenž vzápětí ale musel přihlížet rozhodujícímu úderu Kadaně. Pro Šimkovu přihrávku z levého konce modré čáry si sjel Jakub Chrpa a ten potřetí propálil Šimbocha. Slovenský gólman poté vyjel hodně daleko ze své branky, do opuštěné klece tak mohl pálit Kohout, který ale trestuhodně trefil pouze tyč. V posledních vteřinách zkusil domácí tým hru v šesti, Trhači si však svůj náskok vzít nenechali.