Trhači srazili Klatovy, Krejčiřík dal hattrick

Kateřina Kundertová | 24.08.2017 | |

K a d a ň - Trhači v sedmém zápase přípravy vyzvali na vlastním ledě druholigové Klatovy. Po povedené první třetině, ve které si vypracovali třígólový náskok, pokračovali ve stejném tempu i v dalších dvacetiminutovkách. Hattrick zaznamenal ve 40. minutě Vojtěch Krejčiřík, jenž přispěl ke konečnému sedmibrankovému rozdílu ve skóre.

0.kolo, čtvrtek 24.8.2017
Sportovní klub Kadaň - HC Klatovy  9:2  (3:0, 3:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 1. Tůma (Wágner, Rindoš), 2. Krejčiřík (Macháček), 8. Krejčiřík (Tupý, Blaha), 21. Havel (Černý, Krejčiřík), 31. Macháček (Polák, Szathmáry), 40. Krejčiřík (Tupý), 45. Wágner (Rindoš), 48. Wágner (Rindoš, Trefný), 54. Blaha (Tupý, Havel) – 26. Vracovský (Pacanda), 56. Vondrák (Leština, Piovarči). Vyloučení: 2:5. Využití: 2:0. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 9:1, 9:2.
Sportovní klub Kadaň: Pavlát – Trefný, Novák, Blaha, Černý, Hlaváček, Szathmáry, Hierman, Lidák – Wágner, Rindoš, Tůma – Krejčiřík, Tupý, J. Havel – Adámek, Polák, A. Macháček – Köver, Šilar.
HC Klatovy: Sochůrek (41. Altrichter) – Houfek, Kubík, Leština, Krystl, Houdek, Uhlík – Jonák, Michel, Vracovský, Váchal, Pacanda, Vondrák, Piovarči, Kosnar, Kučera.

Trhači vstoupili do utkání dobře a tentokrát nenechali nic náhodě. Už po třiceti vteřinách hry se prosadil Martin Tůma, na kterého navázal o 82 vteřin později Vojtěch Krejčiřík, jenž se prezentoval povedenou kličkou do středu hřiště a blafákem do forhendu – 2:0. Aktivní hra svěřenců Kašeho a Koláčka vedla k dalším příležitostem. Nejprve stál úplně sám před bránou Tomáš Adámek, kterému radost zkazila obrana hostů, a poté Petrik Lidák poslal střelu až na Sochůrkovu tyčku.

V čase 8:00 vystřelil Jiří Tupý, jehož pokus z klatovského gólmana vypadl a než stačil puk sebrat, už se přiřítil Vojtěch Krejčiřík, který dorazil puk do horní části branky – 3:0. Na druhé straně ujeli v tandemu Tomáš Vracovský a jmenovec Pacanda, jemuž přihrávka do prázdné branky přeskočila hůl. V závěru třetiny si Klatovy zahrály přesilovou hru, ale nevyužily ji, a tak se šlo do kabin za příznivého stavu pro domácí.

I vstup do druhé části se Kadaňským povedl. Už po dvaadvaceti vteřinách se prosadil Jan Havel, který si položil Lukáše Sochůrka – 4:0. Poté, co Tomáš Pacanda ve 24. minutě netrefil prázdnou bránu, vykřesal Klatovským naději Tomáš Vracovský, jenž se dostal za obranu a nenechal nic náhodě – 4:1.

V polovině duelu Tom Polák nahodil od modré, k dorážce se dostal v brankovišti Aleš Macháček, jenž zvýšil na 5:1. Po nepovedených pokusech na obou stranách dovršil hattrick Vojtěch Krejčiřík, jenž se prosadil sedmnáct vteřin před koncem druhé třetiny – 6:1.

Na začátku třetího dějství se museli Trhači bránit ve dvouminutovém oslabení, které úspěšně přečkali. Ve 44. minutě Daniel Novák předvedl sólo jízdu celý pásmem, ale v posledním momentu jen těsně neobstřelil klatovského brankáře. Nápravu zjednal František Wágner, který využil přihrávku Josefa Rindoše a prostřelil Martin Altrichtera, který na začátku třetí dvacetiminutovky nahradil v klatovské brance Lukáše Sochůrka – 7:1. Před polovinou třetiny využili Kadaňští dvojnásobnou přesilovou hru, když opět zaúřadovala dvojice Josef Rindoš – František Wágner. Prvně jmenovaný přihrál zpoza brány střelci, který vytáhl z bezprostřední blízkosti puk do horní části brány – 8:1.

Hned v další šanci se ocitl Robert Černý, který z blízkosti přestřelil, a poté Marcel Hlaváček trefil od modré břevno. Na druhé straně jel úplně sám Tomáš Pacanda, který neuspěl střelou mezi betony. V 54. minutě brankáři hostů vypadl pokus Jiřího Tupého, volný kotouč si našel Lukáš Blaha a dorazil ho do brány – 9:1. Na konečných 9:2 upravil za Klatovské útočník Jan Vondrák, jenž doklepl za čáru střelu Ondřeje Leštiny. Desátý gól mohl vstřelit Jan Havel, jenž byl v úniku faulován, za což sudí nařídil trestné střílení, které ale nová posila neproměnila.

Kateřina Kundertová

Kamil Koláček (SK Trhači Kadaň): „Výsledek asi hovoří za vše. Zahráli jsme si jednodušší zápas, ale kluci se přesvědčili, že i tak se dostanou pod tlak, pokud nebudou hrát naplno. Kluci si zastříleli, trochu si zvedli sebevědomí, takže se snad střelecká fazóna přenese do dalších zápasů“.

Pavel Vostřák (SHC Klatovy): „Po takovém výsledku se mi zápas hodnotí těžko. Přijeli jsme s hodně mladým mančaftem, protože záleží, jak se to v Plzni potká. Měli nějaké zraněné obránce, takže beci, kteří za nás nastupovali v přípravě, proti Trhačům hrát nemohli. Spousta kluků je na seniorském nároďáku nebo na dvacítkách. Michal Houdek jako starší dorostenec i brankář Altrichter, který chytil samostatný nájezd, odehráli první utkání za seniory výborně.“